Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2012, 20:49

autor: Olek

Dishonored – lekcja kreatywnego zabijania

Na oficjalnym blogu Bethesdy pojawił się nowy materiał wideo związany z grą Dishonored. Ekipa deweloperska studia Arkane postanowiła pokazać graczom swobodę, z jaką będą mogli likwidować przeciwników.

Dishonored – lekcja kreatywnego zabijania - ilustracja #1
Dishonored
  1. gatunek: gry akcji (FPP)
  2. producent: Arkane Studios
  3. wydawca: Bethesda Softworks
  4. premiera: 12 października 2012 r.
  5. platformy sprzętowe: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Kategoria wiekowa „18” przyznana grze Dishonored nie jest dziełem przypadku. Ujawniony dziś klip wideo obfituje w widoki rozbryzgującej się krwi i eksplodujących ciał. Miłośnicy zwierząt mogą już zacząć protestować, bo najwyraźniej główny bohater nader często wykorzystywać będzie gryzonie do przeprowadzania skrytobójczych zamachów.

Udostępniony dziś filmik liczy niespełna 4 i pół minuty. W tym czasie Corvo pozbawia życia kilkunastu przeciwników. Deweloperom z Arkane Studios zależało przede wszystkim, by zademonstrować graczom swobodę, z jaką będą mogli wykorzystywać zabójcze umiejętności protagonisty, łącząc je w rozmaite kombinacje.

Warto wspomnieć, że według wyjaśnień Harvey'a Smitha i Raphaela Colantonio bohater dysponować ma zaledwie sześcioma głównymi mocami oraz czterema pasywnymi oddziaływaniami. Możliwe będzie jednak wykorzystanie również ok. 40 Bone Charms, czyli niewielkich, nadnaturalnych zdolności do odblokowania w trakcie zabawy.

Dishonored – lekcja kreatywnego zabijania - ilustracja #218-tka od PEGI

Klasyfikacja wiekowa PEGI 18 przyznawana jest grom przedstawiającym „daleko posuniętą przemoc i/lub specyficzne rodzaje przemocy”. Z racji bardzo ogólnej definicji przyjmuje się, że gry oznaczone znaczkiem PEGI 18 zawierają sceny przemocy, które mogą wywołać u widza uczucie odrazy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dishonored

Dishonored