Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lutego 2021, 14:51

Chiński kryminał z otwarciem lepszym niż Avengers: Koniec gry

Chińska komedia kryminalna Detective Chinatown 3 zanotowała otwarcie na terenie jednego kraju lepsze niż Avengers: Koniec gry. Film zarobił w weekend otwarcia 397 milionów dolarów.

W SKRÓCIE:
  • Chiński kryminał Detective Chinatown 3 zarobił w weekend otwarcia 397 mln dolarów.
  • Film ustanowił tym samym nowy rekord otwarcia na terenie jednego kraju.
  • Poprzednio pozycję lidera zajmowało Avengers: Koniec gry.

Detective Chinatown 3 to komedia kryminalna, która zadebiutowała w kinach 12 lutego. W przeciągu całego weekendu otwarcia film zarobił 397 milionów dolarów w samych Chinach. Jest to nowy rekord pod względem dochodów na terenie jednego kraju. Do tej pory pierwsze miejsce tego rankingu zajmował finał 4. fazy Marvel Cinematic Universe, czyli Avengers: Koniec gry. Jego wynik wynosił ponad 357 milionów dolarów. To jednak niejedyny rekord, jaki ustanowił Detective Chinatown 3. Zanotował on również największy dochód ze sprzedaży biletów na seanse w kinach IMAX w historii chińskiego rynku (23,5 miliona dolarów).

Film ten może cieszyć się takimi liczbami jedynie na swoim lokalnym rynku. Pod względem zarobków globalnych nie jest on w stanie nawet zbliżyć się do ostatniej części Avengers, która zanotowała w weekend otwarcia wynik 1,22 miliarda dolarów. Po części jest to spowodowane pandemią, która doprowadziła do zamknięcia kin na większości zachodnich rynków. Mało prawdopodobne jest, by w normalnych warunkach wynik ten był inny. Warto jednak zauważyć, że w sytuacji, gdy zachodnie wytwórnie cały czas przesuwają premiery swoich produkcji, chiński przemysł filmowy potrafi zarabiać setki milionów dolarów.

Detective Chinatown 3 to komedia kryminalna, która przedstawia historię Tang Rena i Qin Fenga, czyli najlepszych detektywów Azji. W związku z tajemniczymi przestępstwami w Tokio zostają oni wezwani na pomoc przez japoński rząd. Na miejscu bardziej interesuje ich jednak rywalizacja z innymi agentami przydzielonymi do sprawy.