Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2022, 10:13

Demo nowego Faraona już dostępne; sprawdźcie, jak prezentuje się remake

Pharaoh: A New Era doczekał się wersji demo. Dostępna jest ona na Steamie przez ograniczony czas.

W SKRÓCIE:
 • Na Steamie udostępniono demo gry strategicznej Pharaoh: A New Era.
 • Będzie ono dostępne do 28 lutego.
 • Wersja demonstracyjna pozwala na ukończenie tutoriala oraz czterech misji.

Na Steamie pojawiło się demo nadchodzącego Pharaoh: A New Era – remake’u kultowej strategii sprzed 23 lat.

Po pobraniu nieco ponad 1 GB danych będziecie mogli założyć dynastię i rozpocząć budowę jej potęgi, poczynając skromnie nad brzegiem Nilu 5 tysięcy lat temu.

Demo umożliwia rozegranie tutoriala oraz czterech kolejnych misji. Jeśli chcecie się z nim zapoznać, musicie się jednak pospieszyć. Wersja demonstracyjna dostępna będzie na platformie Valve tylko do 28 lutego.

Oczywiście twórcy zaznaczają, że nie jest to finalna wersja gry. W demie mogą więc występować rozmaite błędy, do których raportowania deweloperzy gorąco zachęcają.

Opublikowali oni zresztą post, w którym wytłumaczyli, w jaki sposób gracze powinni zgłaszać zauważone bugi. Ich odpowiednie opisanie ułatwi bowiem dalszy rozwój tytułu.

 1. Pharaoh: A New Era – oficjalna strona

Czekajac na remake warto odświeżyć pierwowzór.

Czekajac na Pharaoh: A New Era warto wrócić do pierwowzoru, zwłaszcza z modem Widescreen Patch. Projekt dodaje do gry Faraon wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych, umożliwiając komfortową zabawę na współczesnych monitorach.

 1. Widescreen Patch - pobierz mod

Co musicie wiedzieć o Pharaoh: A New Era

Faraon z 1999 roku to tytuł otoczony w Polsce niemałym kultem. Nie powinno więc dziwić duże zainteresowanie A New Era. Poniżej znajdziecie kluczowe informacje na temat tego remake’u.

 • Pharaoh: A New Era to remake tytułu z 1999 roku.
 • Jest to kompletne wydanie produkcji sprzed lat. W skład A New Era wchodzi zarówno zawartość Faraona, jak i dodatku Królowa Nilu.
 • W grze znajdziemy kampanię podzieloną na 50 misji, tryb piaskownicy, a także edytor map oraz misji.
 • Oprawa graficzna przeszła gruntowny lifting i obsługuje rozdzielczość 4K.
 • Odświeżony został również soundtrack oraz interfejs, który przystosowano do dzisiejszych standardów.
 • Gra może pochwalić się także wieloma poprawkami z kategorii quality of life.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej