Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2022, 18:38

Zobacz 8 minut gameplayu z Dead Space i porównania grafiki

W Internecie pojawił się gameplay z remake'u Dead Space, który zawiera również porównania z oryginałem. Całość prezentuje się nowocześnie i niezwykle mrocznie.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Firmy Electronic Arts i Motive Studio świętowały dziś 14. urodziny marki Dead Space. Z tej okazji zaprezentowany został gameplay z nadchodzącego remake’u pierwszej części cyklu. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli jesteście zainteresowani, to materiał możecie obejrzeć poniżej.

Zapis rozgrywki z Dead Space ukazuje początek trzeciego rozdziału historii. Jest to moment, w którym Isaac Clarke próbuje naprawić silniki statku USG Ishimura. W tym celu musi on między innymi napełnić zbiorniki z paliwem. Jesteśmy więc świadkami, jak inżynier przechodzi przez wąskie korytarze i walczy z nekromorfami przy użyciu piły plazmowej.

Materiał pokazuje ogromny skok w jakości oprawy graficznej. Całość jest mroczna i świetnie buduje klimat niepokoju. Zmiany szczególnie dobrze widać na krótkich fragmentach, w których następuje porównanie z oryginałem. Zauważymy wtedy bez problemu, że liczba szczegółów diametralnie wzrosła, a niektóre lokacje (np. hangar) znacząco się rozrosły.

Jeśli jesteście zainteresowani tytułem, to zachęcam Was do zapoznania się z naszym dzisiejszym tekstem, opracowanym na podstawie kontaktu z jego grywalną wersją. Znajdziecie tam omówienie najważniejszych zmian, jakich doczeka się remake. Mowa w nim między innymi o głosie Isaaca Clarke’a oraz poprawkach w sterowaniu.

Dead Space zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

  1. Dead Space – oficjalna strona

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej