Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2021, 09:19

DayZ zaliczyło świetny rok; kolejne rekordy i miliony nowych graczy

DayZ zaliczyło kolejny świetny rok. Wskazują na to statystyki, którymi podzielili się twórcy gry.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy DayZ pochwalili się statystykami swojej gry.
  • Okazuje się, że w 2021 roku cieszy się ona niesłabnącą popularnością.
  • Tytuł ustanowił nawet kilka rekordów dotyczących liczby aktywnych graczy.

Lata mijają, a DayZ nie traci na popularności. Choć gra nie jest już tak wszechobecna, to w dalszym ciągu odnotowuje bardzo dobre wyniki aktywności graczy. Okazuje się, że dobiegający końca rok 2021 był świadkiem wielu sukcesów gry studia Bohemia Interactive. Twórcy podzielili się niektórymi statystykami.

W poście opublikowanym na stronie gry czytamy, że w bieżącym roku DayZ ustanowiło dwa rekordy w liczbie aktywnych graczy. Pierwszy powód do radości deweloperzy mieli w styczniu, kiedy to grę uruchomiło jednocześnie 45 878 osób. Wynik udało się poprawić w listopadzie – nowy rekord to 46 081 grających w tym samym momencie.

Ponadto w styczniu tego roku grę uruchamiało średnio 26 336 osób, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w historii produkcji. Od początku roku do listopada DayZ przyciągnęło też 3,5 miliona nowych graczy. Popularność gry widać również na Twitchu, gdzie w lipcu transmisje z rozgrywki oglądało 291 734 osób jednocześnie.

Przypływ nowych graczy oznacza również większą liczbę cheaterów. W DayZ zbanowano ponad 30 tysięcy osób, co oznacza 25% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Na szczęście istnieją także znacznie bardziej pozytywne przejawy aktywności graczy. Zaangażowali się oni bowiem chociażby w tworzenie modów. W przeciągu roku w sieci udostępniono ich ponad 12 tysięcy, oznacza 30% poprawę w odniesieniu do 2020 roku.

Jak widać, twórcy DayZ nie mają na co narzekać. Gra cieszy się wysoką popularnością, na co z pewnością wpływają regularne aktualizacje oraz specjalne wydarzenia. Pozostaje życzyć deweloperom, by utrzymali tę tendencję również w roku 2022.