Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 września 2022, 11:52

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Gwiazda Stranger Things dołącza do obsady filmu Gran Turismo

Trwają prace nad filmową adaptacją kultowej serii gier Gran Turismo. Obsadę produkcji zasiliła właśnie gwiazda Stranger Things – David Harbour.

Fot.: Gran Turismo 7, Polyphony Digital, 2022.

Być może nie popełnię wielkiego błędu stwierdzając, że niemal każdy gracz na świecie zna legendarną serię gier wyścigowych – Gran Turismo. Marka ściśle związana z PlayStation, której początek datowany jest na 1998 rok, przez wielu uznawana jest za jedną z najlepszych w historii branży gamingowej. Nic więc dziwnego, że kinematografia, coraz odważniej penetrująca świat gier, upomniała się o ekranizację japońskiego dzieła.

Mocna ekipa

Po wielu latach prób przeniesienia Gran Turismo na duże ekrany, w końcu ma się to udać. A przynajmniej tak sądzi firma Sony. W spełnieniu tego marzenia japońskiemu przedsiębiorstwu pomóc ma twórca Dystryktu 9, Neil Bloomkamp. Z kolei za scenariusz odpowiada Jason Hall (Snajper).

Na pokładzie gwiazda Stranger Things

Dzięki najnowszym doniesieniom portalu The Hollywood Reporter znamy już nazwisko pierwszego aktora, który wystąpi w filmie. Mowa bowiem o gwieździe znanej m.in. z serialu Stranger Things – Davidzie Harbourze.

Gwiazda Stranger Things dołącza do obsady filmu Gran Turismo - ilustracja #1
Fot.: Stranger Things, Matt Duffer, Ross Duffer, Netflix, 2016.

Fabuła filmu

Obraz rzekomo oparty jest na prawdziwej historii gracza Gran Turismo, który dzięki swoim umiejętnościom wygrał serię turniejów i został prawdziwym kierowcą wyścigowym. Harbour wcieli się w byłego mistrza, który staje się mentorem dla młodego bohatera.

Planowana data premiery filmu to 11 sierpnia 2023 roku.

Warto również na koniec przypomnieć, że Gran Turismo to nie jedyny projekt na podstawie gier PlayStation, który znajduje się w fazie produkcji. Szykowane są również adaptacje Ghost of Tsushima oraz Days Gone. Na premierę czeka także serial HBO The Last of Us. Natomiast Netflix pracuje nad Horizon Zero Dawn.

Wygląda na to, że najbliższe lata zapowiadają się niezwykle interesująco. Oby tylko poziom produkcji dorównywał tym oryginalnym.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej