Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2022, 13:23

Ta darmowa perełka to idealna gra dla fanów Vampire Survivors

Na Steamie pojawił się potencjalny konkurent Vampire Survivors. Nie zapłacicie za niego jednak nawet złotówki.

W SKRÓCIE:
  • Vampire Survivors doczekało się potencjalnej konkurencji.
  • 10 Minutes Till Dawn oferuje podobną rozgrywkę i jest całkowicie darmowe.
  • Grę poleca aż 96% użytkowników, którzy się z nią zaznajomili.

Vampire Survivors okazało się niespodziewanym fenomenem, który mógł zapoczątkować nowy trend. Na Steamie pojawiła się bowiem kolejna gra w tym stylu.

Za 10 Minutes Till Dawn nie zapłacicie jednak nawet 11 złotych, które kosztuje pierwsza z wymienionych produkcji. Jej recenzje są zaś wyjątkowo pozytywne.

Darmowa perełka

10 Minutes Till Dawn to darmowa produkcja od studia flanne. Już na pierwszy rzut oka widać w niej wiele podobieństw do Vampire Survivors.

Nowa gra również oferuje dynamiczną rozgrywkę w rzucie izometrycznym. Tym razem na naszej drodze stają jednak hordy potworów rodem z horrorów Lovecrafta.

Aby się z nimi uporać, gracze muszą opanować do perfekcji sterowanie poszczególnymi bohaterami. Każdy z nich oferuje wiele specjalnych umiejętności, które pozwalają na tworzenie rozmaitych buildów.

Jak widać, wystarczyło to, by zdobyć uznanie graczy. Tytuł może bowiem pochwalić się przytłaczająco pozytywnymi recenzjami na Steamie. Aktualnie aż 96% użytkowników poleca ją innym.

Jeśli słyszeliście o Vampire Survivors, ale nigdy nie załapaliście się na ten hype, to ta gra może wciągnąć was w gatunek roguelike’owego bullet-hellu. Jest krótka, ale gwarantuje masę rozrywki.

10/10, najlepiej wydane 0 centów w moim życiu.

- Boyfriend

Atrakcyjny styl, odmienne postacie i gameplay, który pozwala na przyjemne wykorzystanie paru wolnych minut. W ogólnym rozrachunku to dobra odskocznia warta poświęcenia jej czasu.

- DRUNK_CANADIAN

Gra jest świetna. Na początku myślałem, że to zwykły klon Vampire Survivors, ale produkcja stoi na własnych nogach.

- Shinkuhadoken

Pozytywne recenzje idą w parze z rosnącym zainteresowaniem. Według danych ze SteamDB w szczytowym momencie tytuł uruchomiło 3444 osób.

To dopiero wstęp

W przyszłości gracze mogą liczyć na znaczną rozbudowę tytułu. 10 Minutes Till Dawn jest bowiem jedynie swoistym wstępem lub wersją demo innej produkcji.

Flanne pracuje bowiem nad 20 Minutes Till Dawn, które będzie pełną, płatną wersją dostępnego już tytułu.

Gra będzie mogła pochwalić się nowymi postaciami i znacznie większą liczbą dostępnych broni oraz umiejętności. 20 Minutes Till Dawn oferować będzie także więcej trybów gry i trudniejsze wyzwania, a tym samym większe replayability.

Na razie nie znamy daty premiery tytułu, lecz prawdopodobnie zadebiutuje on na Steamie już niedługo.