Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lipca 2022, 13:53

Daredevil powróci w nowym serialu i wiemy, kiedy to nastąpi

Daredevil oficjalnie powraca – serial kontynuujący losy Matta Murdocka otrzymał tytuł Daredevil: Born Again. Wiemy, kiedy będzie jego premiera na Disney+.

Źródło fot.: Marvel Studios

Sprawdziły się przypuszczenia, które fani Marvela snuli już od dłuższego czasu. Podczas wydarzenia Comic-Con w San Diego (via Deadline) ogłoszono, że Daredevil powróci w nowym serialu, który trafi na platformę Disney+. Premiera produkcji zatytułowanej Daredevil: Born Again została zaplanowana na 2024 rok.

Pierwszy sezon serialu będzie liczył aż 18 odcinków (do tej pory serie wypuszczane na Disney+ miały mniej epizodów). W głównego bohatera ponownie wcieli się Charlie Cox. Pojawi się również Vincent D’Onofrio w roli władcy przestępczego świata – Kingpina. Obie postacie mogliśmy zobaczyć wcześniej kolejno w produkcjach Spider-Man: Bez drogi do domu oraz Hawkeye. Scenarzystami i producentami wykonawczymi tytułu zostali Matt Corman i Chris Ord.

Daredevila zobaczymy także w planowanej na przyszły rok Echo oraz (jak dowiedzieliśmy się z nowego zwiastuna) Mecenas: She-Hulk, która zadebiutuje na Disney+ już 17 sierpnia bieżącego roku.

Głównym bohaterem serialu Daredevil: Born Again będzie niewidomy prawnik, Matt Murdock, który za dnia walczy na sali sądowej, a w nocy prowadzi osobistą wojnę przeciwko przestępczości jako zamaskowany superbohater.

W ramach ciekawostki dodajmy, że Born Again to tytuł komiksowej historii z 1986 roku napisanej przez Franka Millera. Jej fabuła została luźno zaadaptowana przez scenarzystów trzeciej serii Daredevila, który został skasowany po zakończeniu współpracy Netfliksa z Disneyem.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Pisanie w sieci zaczął na portalu GameExe.pl w wieku 14 lat. Najpierw recenzował książki, ale na tym nie poprzestał i na różnych portalach internetowych oceniał gry, filmy, seriale czy komiksy. Zainteresowania pchnęły go na studia – dziennikarstwo i filologię polską realizowane na UKSW i UW. Tam napisał m.in. pracę dyplomową poświęconą współczesnej roli czarno-białego kina. W GOL-u pracuje od sierpnia 2021 r. Pisze newsy i artykuły oraz recenzje gier, filmów i seriali. Najbardziej podobają mu się motywy surrealistyczne i nieliniowe RPG-i, a jego ulubionym dziełem pozostaje „Rękopis znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego. Jest autorem artykułu naukowego „Dynamika internetu a zachowania językowe" opublikowanego w książce „Relacje w cyberprzestrzeni”. Współtworzył słownik nazw miejscowych warszawskiej dzielnicy Wawer. Próbował sił z wierszami, ale w przyszłości wolałby napisać powieść z baśniowymi elementami i na epicką skalę.

więcej