Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2017, 14:45

autor: Jiker

Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo

Daphne i Velma - członkinie Tajemniczej Spółki, polujące wspólnie z Fredem, Kudłatym i Scooby-Doo na rozmaite zjawy i stwory - doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego. Przybliży on historię obu bohaterek i najpewniej przygotuje nas na debiut pełnoprawnej kontynuacji.

Scooby-Doo wraca do łask. Od jakiegoś czasu wiemy, że w produkcji znajduje się pełnometrażowy film animowany, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Natomiast teraz ujawniono (dzięki, Deadline), że firma Warner Bros. ma w zanadrzu również aktorską historię poboczną, a właściwie prequel oryginalnej opowieści, za sprawą którego dowiemy się, jak doszło do spotkania dwóch członkiń Tajemniczej Spółki – Daphne Blake i Velmy Dinkley. Debiut filmu Daphne i Velma odbędzie się w przyszłym roku.

Daphne i Velma doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego. - Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo - wiadomość - 2017-11-29
Daphne i Velma doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego.

Daphne i Velma to detektywistyczny duet, rozwikłujący rozmaite zagadki. Dziewczyny nigdy się nie spotkały – dotąd wszystkie problemy rozwiązywały za pośrednictwem Internetu. W końcu Daphne decyduje się jednak na przenosiny do szkoły Ridge Valley High, technologicznego raju zarządzanego przez ekscentrycznego miliardera Tobiasa Blooma, w którym od jakiegoś czasu kształci się Velma. Wspólnie spróbują odkryć największy sekret tego miejsca, powiązany z tajemniczymi zniknięciami najlepszych uczniów.

Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo - ilustracja #2

Nie będzie to pierwsza próba przeniesienia animacji Scooby-Doo w aktorskie realia. W 2002 i 2004 roku ekipa złożona z Freddiego Prinze’a Jr., Sarah Michelle Gellar, Matthew Lillarda i Lindy Cardellini ganiała zjawy w filmach kinowych Scooby-Doo (275 mln dol. przychodu) i Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (181 mln dol.), natomiast w 2009 i 2011 roku na ekranach telewizorów pojawiły się Scooby-Doo: Strachy i patałachy oraz Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora. Wówczas w członków Tajemniczej Spółki wcielili się Robbie Amell, Kate Melton, Nick Palatas i Hayley Kiyoko. Żaden z filmów nie wybił się jednak ponad przeciętność.

Pozostali członkowie Tajemniczej Spółki – Fred Jones, Kudłaty Rogers i Scooby-Doo we własnej osobie – najprawdopodobniej nie odegrają w filmie istotnej roli, aczkolwiek oczekuje się, że pod koniec opowieści zaliczą niewielkie cameo. Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób Warner Bros. przygotuje nas na pełnowymiarową, aktorską kontynuację, w której Tajemnicza Spółka będzie rozwiązywać mroczne zagadki już w pełnym składzie.

Nad filmem pracuje należące do wytwórni Warner Bros. studio Blue Ribbon oraz firma Blondie Girl Productions (serial Young & Hungry). Za kamerą stanie Suzi Yoonessi (w dorobku m.in. Pamiętnik Vanessy), natomiast w główne bohaterki wcielą się Sarah Jeffrey (Shades of Blue) i Sarah Gilman (Ostatni prawdziwy mężczyzna). Aktualnie w planach jest jedynie premiera na platformach VOD, Blu-ray i DVD, aczkolwiek nie można wykluczyć, że ostatecznie film trafi także na wielki ekran. Wszystko zależeć będzie od jego jakości.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Blondie Girl Productions na Facebooku
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.