Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2017, 14:45

autor: Jiker

Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo

Daphne i Velma - członkinie Tajemniczej Spółki, polujące wspólnie z Fredem, Kudłatym i Scooby-Doo na rozmaite zjawy i stwory - doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego. Przybliży on historię obu bohaterek i najpewniej przygotuje nas na debiut pełnoprawnej kontynuacji.

Scooby-Doo wraca do łask. Od jakiegoś czasu wiemy, że w produkcji znajduje się pełnometrażowy film animowany, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Natomiast teraz ujawniono (dzięki, Deadline), że firma Warner Bros. ma w zanadrzu również aktorską historię poboczną, a właściwie prequel oryginalnej opowieści, za sprawą którego dowiemy się, jak doszło do spotkania dwóch członkiń Tajemniczej Spółki – Daphne Blake i Velmy Dinkley. Debiut filmu Daphne i Velma odbędzie się w przyszłym roku.

Daphne i Velma doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego. - Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo - wiadomość - 2017-11-29
Daphne i Velma doczekają się samodzielnego filmu aktorskiego.

Daphne i Velma to detektywistyczny duet, rozwikłujący rozmaite zagadki. Dziewczyny nigdy się nie spotkały – dotąd wszystkie problemy rozwiązywały za pośrednictwem Internetu. W końcu Daphne decyduje się jednak na przenosiny do szkoły Ridge Valley High, technologicznego raju zarządzanego przez ekscentrycznego miliardera Tobiasa Blooma, w którym od jakiegoś czasu kształci się Velma. Wspólnie spróbują odkryć największy sekret tego miejsca, powiązany z tajemniczymi zniknięciami najlepszych uczniów.

Daphne i Velma - powstaje film aktorski o kumpelach Scooby-Doo - ilustracja #2

Nie będzie to pierwsza próba przeniesienia animacji Scooby-Doo w aktorskie realia. W 2002 i 2004 roku ekipa złożona z Freddiego Prinze’a Jr., Sarah Michelle Gellar, Matthew Lillarda i Lindy Cardellini ganiała zjawy w filmach kinowych Scooby-Doo (275 mln dol. przychodu) i Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (181 mln dol.), natomiast w 2009 i 2011 roku na ekranach telewizorów pojawiły się Scooby-Doo: Strachy i patałachy oraz Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora. Wówczas w członków Tajemniczej Spółki wcielili się Robbie Amell, Kate Melton, Nick Palatas i Hayley Kiyoko. Żaden z filmów nie wybił się jednak ponad przeciętność.

Pozostali członkowie Tajemniczej Spółki – Fred Jones, Kudłaty Rogers i Scooby-Doo we własnej osobie – najprawdopodobniej nie odegrają w filmie istotnej roli, aczkolwiek oczekuje się, że pod koniec opowieści zaliczą niewielkie cameo. Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób Warner Bros. przygotuje nas na pełnowymiarową, aktorską kontynuację, w której Tajemnicza Spółka będzie rozwiązywać mroczne zagadki już w pełnym składzie.

Nad filmem pracuje należące do wytwórni Warner Bros. studio Blue Ribbon oraz firma Blondie Girl Productions (serial Young & Hungry). Za kamerą stanie Suzi Yoonessi (w dorobku m.in. Pamiętnik Vanessy), natomiast w główne bohaterki wcielą się Sarah Jeffrey (Shades of Blue) i Sarah Gilman (Ostatni prawdziwy mężczyzna). Aktualnie w planach jest jedynie premiera na platformach VOD, Blu-ray i DVD, aczkolwiek nie można wykluczyć, że ostatecznie film trafi także na wielki ekran. Wszystko zależeć będzie od jego jakości.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Blondie Girl Productions na Facebooku