Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2018, 14:55

autor: Jiker

Danny Boyle reżyserem nowego filmu o Jamesie Bondzie

Zaplanowany na przyszły rok 25. film o przygodach Jamesa Bonda zostanie wyreżyserowany przez Danny'ego Boyle'a, twórcę Slumdoga. Milionera z ulicy, 127 godzin i Trainspotting. Po raz ostatni w Agenta 007 wcieli się w nim Daniel Craig.

Po tym, jak z wyścigu o stanowisko reżysera nowych przygód Jamesa Bonda wypadł Christopher Nolan, giełda nazwisk rozkręciła się na nowo. Jednym z najpoważniejszych kandydatów był Danny Boyle (w dorobku m.ib. Trainspotting i jego ubiegłoroczna kontynuacja, Slumdog. Milioner z ulicy, 127 godzin i Steve Jobs) i jak się okazuje, to właśnie on nakręci następny film o Jamesie Bondzie.

Danny Boyle wyreżyseruje ostatniego Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej. - Danny Boyle reżyserem nowego filmu o Jamesie Bondzie - wiadomość - 2018-03-16
Danny Boyle wyreżyseruje ostatniego Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej.

Boyle potwierdził powyższą informację w trakcie wywiadu udzielonego redakcji gazety Metro US. Aktualnie reżyser pracuje nad scenariuszem filmu, a pomaga mu w tym John Hodge, z którym współpracował już przy okazji obu części Trainspotting, Transu oraz Niebiańskiej plaży. „Mamy świetny pomysł – aktualnie John pisze scenariusz. Wszystko zależy od tego, jak to się potoczy. Byłoby jednak głupstwem z naszej strony, gdybyśmy nawalili.” Tekst zostanie zaprezentowany firmie Eon Productions – zajmującej się produkcją kolejnych filmów o Agencie 007 – w najbliższym czasie.

Aktualnie Danny Boyle promuje swoją najnowszą produkcję telewizyjną – Trust, stworzoną dla stacji FX (premiera 25 marca). Serial przybliża losy rodziny Gettych, a pierwszy sezon koncentruje się na uprowadzeniu Johna Paula Getty’ego III. W przeciągu dwóch miesiący reżyser wejdzie również na plan nowej komedii muzycznej napisanej przez Richarda Curtisa (m.in. Cztery wesela i pogrzeb, Notting Hill, Dziennik Bridget Jones, Czas wojny). Co ciekawe, Boyle był wymieniany wśród kandydatów na reżysera Skyfall i Spectre, czyli poprzednich dwóch filmów o Agencie 007.

Reżyser oznajmił przy okazji, że nie wie jeszcze, kiedy dokładnie wystartują zdjęcia i gdzie będą realizowane. Niemniej, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, bardzo prawdopodobnym terminem będzie końcówka tego roku. Z kolei wstępna data premiery filmu ustalona została już jakiś czas temu na 8 listopada 2019 roku. Przypominamy, że w Jamesa Bonda po raz piąty i ostatni wcieli się Daniel Craig. Co ciekawe, według plotek ma on zamiar przekonać twórców filmu do ponownego zaangażowania w produkcję Moniki Bellucci, która w Spectre zagrała Lucię Sciarrę.

  1. Oficjalna strona Jamesa Bonda
  2. Recenzja filmu Spectre w serwisie Gameplay.pl