filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lipca 2023, 16:30

Czy Constantine 2 wreszcie powstanie? Scenarzysta rozwiewa wątpliwości

Scenarzysta Akiva Goldsman odniósł się do plotek, jakoby sequel Constantine miał zostać anulowany.

Źródło fot. Constantine, Francis Lawrence, Warner Bros. Pictures, 2005
i

W 2005 roku Keanu Reeves wcielił się w Johna Constantine’a, bohatera wywodzącego się z komiksu DC. Już ubiegłym roku pojawiało się sporo informacji na temat sequelu, który miał być planowany przez Warner Bros. Główną rolę ponownie zagrałby Reeves, a scenariusz napisał Akiva Goldsman. Plan zakładał także, że na krześle reżyserskim po raz kolejny zasiądzie Francis Lawrence, który odpowiada za oryginalny film oraz m.in. serię Igrzysk Śmierci.

Z powodu braku nowych informacji wielu fanów zaczęło spekulować, że Constantine 2 został anulowany. Do plotek odniósł się scenarzysta Akiva Goldsman, który zdementował wszelkie niedopowiedzenia, potwierdzając, że projekt wciąż jest w fazie realizacji. Przyznał też, że na opóźnienia wpłynął strajk scenarzystów WGA, a prace nad scenariuszem filmu rzeczywiście zostały wstrzymane do czasu jego zakończenia.

Goldsman wspomniał również, że rozmawiał z Keanu Reevesem i Francisem Lawrencem na temat fabuły. Pisaniem ma się zająć tuż po strajku, mimo że zbiegnie się to z pracą nad scenariuszem do innego filmu – Jestem legendą 2 z Willem Smithem w roli głównej.

Aktualnie nie piszę, więc nie mam nic do roboty. Ale tak, to są następne rzeczy, które będę pisał, gdy będę mógł zacząć tworzyć ponownie. Zacząłem Jestem legendą 2, kiedy akurat rozpoczął się strajk [scenarzystów], a Francis, Keanu i ja zdążyliśmy omówić Constantine 2. Po prostu nie zacząłem jeszcze pisać – wyjaśnił Goldsman w wywiadzie dla ThePlaylist.

Nieznane są szczegóły fabuły nadchodzącego sequela. Nie wiadomo też, kiedy możemy się spodziewać premiery filmu. Biorąc pod uwagę obecne warunki i fakt, że scenariusz nie został jeszcze napisany, z pewnością nie będzie to szybciej niż w 2025 roku.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej