Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2020, 15:55

autor: AlexB

Człowiek z blizną powraca - poznaliśmy reżysera nowej wersji klasyki

Powstanie nowa wersja kultowego Człowieka z blizną. Wyreżyseruje ją Luca Guadagnino, który w ostatnich latach zasłynął z oscarowego filmu Tamte dni, tamte noce oraz remake'u Suspirii. Co się natomiast tyczy scenariusza, jego ostateczną wersję napisali Joel i Ethan Coen.

W SKRÓCIE
  1. Człowiek z blizną otrzyma nową wersję, którą wyreżyseruje Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce, Suspiria).
  2. Scenariusz do tytułu napisali bracia Coen.
  3. Jak na razie nie wiemy, kiedy film będzie miał swoją premierę ani kto w nim wystąpi.

„Say hello to my little friend!” - kwestia ta wypowiedziana w finale Człowieka z blizną z 1983 roku przez Tony'ego Montanę, w którego brawurowo wcielił się Al Pacino, na stałe weszła do popkultury. Niewykluczone, że już niedługo ponownie usłyszymy ją w kinie. Wytwórnia Universal Pictures szykuje bowiem nową wersję kultowej opowieści o człowieku z nizin, który toruje sobie drogę na sam szczyt przestępczego półświatka. Wyreżyseruje ją Luca Guadagnino, znany z dramatu Tamte dni, tamte noce oraz remake'u horroru Suspiria. Ostateczną wersję scenariusza napisali bracia Joel i Ethan Coen, których możecie kojarzyć z takich hitów, jak Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi czy Big Lebowski. Natomiast producentami zostali Dylan Clark, Scott Stuber, Marco Marabito, Brian Williams, Jay Polidoro i Lexi Barta (via The Hollywood Reporter).

Człowiek z blizną powraca - poznaliśmy reżysera nowej wersji klasyki - ilustracja #1
Człowiek z blizną jest jednym z najsłynniejszych filmów Briana De Palmy.

Warto zaznaczyć, że prace nad przygotowaniem nowej wersji Człowieka z blizną trwają już od dłuższego czasu. Wcześniejsze wersje scenariusza napisali Gareth Dunnet-Alcocer (Wystrzałowa miss), Jonathan Herman (Straight Outta Compton) i Paul Attanasio (Quiz Show, Donnie Brasco). Natomiast do roli reżysera przymierzano między innymi Antoine'a Fuqua (Do utraty sił, Dzień próby) oraz Davida Ayera (Bogowie ulicy, Furia, Legion samobójców).

Jak na razie nie wiemy, kto wcieli się w główne role w nowej wersji Człowieka z blizną. Nie podano także choćby przybliżonej daty premiery.

Człowiek z blizną powraca - poznaliśmy reżysera nowej wersji klasyki - ilustracja #2
Oryginalny filmowy Człowiek z blizną ma na karku już przeszło 88 lat.

Pierwszy Człowiek z blizną, który został oparty na powieści Armitage'a Traila pod tym samym tytułem inspirowanej życiem Ala Capone, miał swoją premierę w 1932 roku. Ten wyreżyserowany przez Howarda Hawksa film opowiada historię Tony'ego Camonte, młodego gangstera wywodzącego się z dzielnicy biedy w Chicago, który w brutalny sposób dostaje się na sam szczyt przestępczej kariery i rozpoczyna rządy terroru. Produkcja ta, choć pozytywnie oceniana przez krytyków i widzów, znajduje się w cieniu remake'u, nakręconego przeszło 50 lat później przez Briana De Palmę. Amerykanin przeniósł akcję pierwowzoru do Miami, a z głównego bohatera zrobił barona narkotykowego, co ostatecznie przyniosło mu sukces. W którą stronę pójdą Guadagnino wraz z braćmi Coen? I czy uda im się stworzyć produkcję będącą w stanie bronić się artystycznie? O tym powinniśmy przekonać się w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona Universal Pictures

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.