Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 20:25

autor: Draug

Company of Heroes 2: Ardennes Assault – kolejny dodatek do RTS-a studia Relic

Studio Relic Entertainment i firma Sega zapowiedzieli Ardennes Assault – kolejny samodzielny dodatek do gry Company of Heroes 2. Tym razem drugowojenny RTS otrzyma rozbudowaną kampanię dla jednego gracza, rozgrywającą się na froncie zachodnim (w tytułowych Ardenach). Premiera rozszerzenia nastąpi 18 listopada 2014 roku.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault w skrócie:
  • Producent: Relic Entertainment
  • Wydawca: Sega
  • Co to jest: samodzielny dodatek do gry Company of Heroes 2 (RTS-a w realiach II wojny światowej)
  • Co wprowadza: kampanię dla pojedynczego gracza z 18 misjami, pozwalającą pokierować siłami alianckimi na Froncie Zachodnim (w Ardenach)
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 18 listopada 2014

Odbywające się w niemieckiej Kolonii targi gamescom stały się dla studia Relic Entertainment i firmy Sega okazją do ujawnienia kolejnego dużego rozszerzenia do gry Company of Heroes 2, zatytułowanego Ardennes Assault. Tak jak wydane poprzednio Armie Frontu Zachodniego (ang. The Western Front Armies), będzie to samodzielne rozszerzenie – nie wymagające posiadania „podstawki” – z akcją osadzoną w zachodniej części Europy, jednak tym razem wprowadzi atrakcje przeznaczone dla trybu jednoosobowego. Będzie to nowa, rozbudowana kampania, koncentrująca się na przeprawie wojsk alianckich przez tytułowe góry na przełomie 1944 i 1945 roku, czyli na tzw. ofensywie w Ardenach lub bitwie o wybrzuszenie (ang. Battle of the Bulge). Dodatek Ardennes Assault zadebiutuje 18 listopada bieżącego roku.

Ardennes Assault to drugi duży, samodzielny dodatek do gry Company of Heroes 2. - Company of Heroes 2: Ardennes Assault – kolejny dodatek do RTS-a studia Relic - wiadomość - 2014-08-14
Ardennes Assault to drugi duży, samodzielny dodatek do gry Company of Heroes 2.

Rozszerzenie pozwoli nam pokierować wojskami amerykańskimi, zmagającymi się z nazistowskimi siłami Oberkommando West. Ofensywa w Ardenach zostanie rozbita na 18 misji, czyli więcej, niż zawierała kampania z „podstawki”. Poszczególne scenariusze będą układały się w spójną historię, dynamicznie kształtowaną przez wybory podejmowane przez nas w poszczególnych etapach. Otrzymamy trzy całkowicie nowe amerykańskie kompanie, posiadające unikatowych oficerów i wymagające indywidualnego podejścia do rozgrywki. Będziemy dysponowali ograniczonymi zasobami, jeśli chodzi o ludzi i sprzęt, zatem kluczowe stanie się rozważne planowanie swoich działań – tym bardziej, że oddziały będą zdobywały doświadczenie i rozwijały się z misji na misję.

Wkrótce po oficjalnym ujawnieniu Ardennes Assault, twórcy chcieli zaprezentować na żywo zapis rozgrywki z dodatku, lecz nie udało im się to z powodu problemów technicznych z serwisem Twitch. Niemniej, deweloper obiecał, że niebawem doczekamy się jakiegoś materiału wideo – i rzeczywiście, wkrótce po ogłoszeniu rozszerzenia, w sieci pojawił się demonstrujący go film (zamieściliśmy go na samej górze).