filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2021, 14:30

autor: Patryk Kubiak

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 13-15 sierpnia 2021 roku

Przed Wami lista 5 najnowszych tytułów, po które możecie sięgnąć w weekend 13-15 sierpnia na trzech największych platformach streamingowych w Polsce: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Piątek 13-tego sierpnia niekoniecznie musi być pechowy. Z odsieczą przychodzą bowiem największe platformy streamingowe w Polsce, które przygotowały dla nas angażujące, pełne akcji, a niekiedy wzruszające propozycje na nadchodzący weekend. Pośród zalewu tytułów wybraliśmy dla Was 5 najciekawszych produkcji, które pojawiły bądź pojawią się na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video w dniach od 13 do 15 sierpnia 2021 roku.

Monster Hunter: Legends of the Guild – Netflix

 1. Co to: znane z kultowej serii gier wideo polowanie na potwory
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 12 sierpnia
 3. Rok premiery: 2021

Animacja w japońsko-amerykańskiej koprodukcji, która jest adaptacją kultowej już serii gier wideo studia Capcom. Fabularnie film ma wiele wspólnego z Monster Hunter 4 i World, a na pierwszy rzut oka cieszy silna inspiracja twórców również wizualną stroną gry. Dzięki temu amatorzy polowania na cyfrowe potwory od razu poczują się jak w domu. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by do seansu zasiadły również osoby, które nie są weteranami serii MH, bo Legends of the Guild to właściwie prequel przywołanych wcześniej gier.

 1. Monster Hunter: Legends of the Guild na Netfliksie

Bloodshot – Netflix

 1. Co to: Vin Diesel w kolejnym sensacyjnym filmie, tym razem zrealizowanym poprawnie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 10 sierpnia
 3. Rok premiery: 2020

Bloodshot przez długi czas dostępny był na HBO GO. W końcu jednak zawitał na platformę spod znaku wielkiego N i szturmem wdarł się do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych produkcji w kraju nad Wisłą. Obraz z Vinem Dieselem w roli głównej to dość schematyczne kino akcji, które dostarczy widzom wiele emocji i parę niezłych ujęć. Schematyczność tego filmu objawia się zaś w wykorzystaniu klisz, które wszyscy fani obrazów sensacyjnych znają, z tym zastrzeżeniem, że reżyser Dave Wilson naprawdę nieźle nimi operuje. Twórcy Bloodshot koła nie wymyślili, ale w swojej klasie jest to bardzo przyzwoita pozycja.

 1. Bloodshot na Netfliksie

Stargirl: sezon 2 – HBO GO

 1. Co to: skierowana do młodszych widzów prosta i bezproblemowa historia od zera do bohaterki
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 11 sierpnia
 3. Rok premiery: 2020

Sympatyczny serial opowiadający historię Courtney Whitmore – nastolatki, która po odkryciu supermocy postanawia zrobić coś dobrego dla świata. To pozycja lekka, łatwa i przyjemna, skierowana głównie do odbiorców w wieku nastoletnim. Nie przeszkodziło to twórcom w ujęciu w niej paru smaczków dla fanów komiksów DC, choć niczego wielkiego w tym względzie oczekiwać nie można. Na plus zdecydowanie efekty specjalne – jak na serial są na wyśmienitym poziomie. Na razie HBO GO wypuściło pierwszy odcinek drugiego sezonu. Wraz z kolejnymi tygodniami będziemy dostawać kontynuację tej historii.

 1. Stargirl na HBO GO

Nowoczesna miłość: sezon 2 (Modern Love) – Amazon Prime Video

 1. Co to: kilka świetnie napisanych historii o sile uczuć w dzisiejszym świecie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 13 sierpnia
 3. Rok premiery: 2021

Kolejny powrót w naszym zestawieniu. Tym razem jest to drugi sezon antologii utrzymanej w klimacie komedii romantycznej. Nowoczesna miłość nie jest przy tym produkcją banalną, w duchu generycznych romansideł rokrocznie trafiających w przepotężnej liczbie do kin. Mimo że jako całość pierwszy sezon miał bardzo pozytywny wydźwięk, pokazując siłę miłości we współczesnym świecie, to twórcy nie uciekali od poruszania życiowych problemów. Scenariusz był skonstruowany tak, że łatwo było poczuć empatię wobec bohaterów kolejnych odcinków. A o to przecież chodzi w dobrej komedii romantycznej! Miejmy nadzieję, że kontynuacja będzie trzymać równie wysoki poziom.

 1. Nowoczesna miłość na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Beckett – Netflix

 1. Co to: thriller produkcji Netfliksa z Johnem Davidem Washingtonem w tytułowej roli
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 13 sierpnia
 3. Rok premiery: 2021

Beckett to thriller od Netfliksa, który przenosi nas do Grecji. W wyniku dramatycznego wypadku amerykański turysta zostaje uwikłany w polityczny spisek, z którego trudno będzie wyjść bez szwanku. Tyle o fabule. W produkcji zobaczymy Johna Davida Washingtona, którego kariera ostatnio nabiera rozpędu – i nic dziwnego. Role w filmach Malcolm i Marie czy Tenet Christophera Nolana były naprawdę rewelacyjnie zagrane. Czy i tym razem Washington poniósł obraz na swoich barkach? Przekonajcie się sami!

 1. Beckett na Netfliksie
 1. Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 13-15 sierpnia 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video