filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2022, 09:55

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Prime Video w weekend 6-8 maja 2022 roku

W tym tygodniu mamy do czynienia z wieloma nowościami, pośród których znajdują się seriale Clark czy Schody – weekend jest idealną porą, by się z nimi zapoznać. Zobacz, co warto obejrzeć.

Źródło: materiały promocyjne / Netflix

Pośród majowych premier znalazły się między innymi seriale inspirowane faktami. Jeden opowiada historię szwedzkiego przestępcy, a drugi przybliża losy mężczyzny oskarżonego o zamordowanie żony. Poza tym w tym tygodniu subskrybenci platform VoD obejrzeć mogą film drogi z Charlie’m Hunnamem i Jackiem O’Connellem, a także nagradzaną produkcję z Michaelem Keatonem. Powraca również serial opowiadający historię nastolatków, którzy utknęli na bezludnej wyspie i walczą tam o przetrwanie. Przekonajcie się, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO Max i Amazon Prime Video w weekend 6 – 8 maja 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Clark – Netflix

 1. Co to: historia szwedzkiego przestępcy, którego zbrodnie dały początek nazwie „syndrom sztokholmski”
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 maja
 3. Rok premiery: 2022

Serial fabularny opowiada historię człowieka, którego zbrodnie dały początek nazwie „syndrom sztokholmski”. Jest to opowieść o jego życiowej podróży, podczas której oszukał całą Szwecję, żeby zakochała się w nim pomimo tego, że miał do czynienia z handlem narkotykami, usiłowaniem zabójstwa, napadami, kradzieżami i dziesiątkami rabunków banków. Produkcja na podstawie prawd i kłamstw z autobiografii Clarka Olofssona.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Clark

Serial Clark obejrzysz na Netflixie

Schody (The Staircase) – HBO Max

 1. Co to: serial limitowany o sprawie, która zafascynowała cały świat; produkcja oparta na faktach
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 6 maja
 3. Rok premiery: 2022

Serial Schody, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opowiada o pisarzu Michaelu Petersonie, którego oskarżono o zabicie drugiej żony, Kathleen, po tym, jak kobietę znaleziono martwą na schodach w ich domu. Ta porywająca produkcja, w której prezentowane są różne perspektywy i osie czasu, bada nieuchwytną naturę prawdy, jednocześnie służąc jako intymny portret rodzinnego smutku. W rolach głównych Colin Firth i Toni Colette.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Schody

Serial Schody obejrzysz na HBO Max

Prawo dżungli (Jungleland) – Netflix

 1. Co to: film drogi o dwójce braci, którzy starają się odmienić swój los i osiągnąć sukces
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 maja
 3. Rok premiery: 2019

Kiedy druzgocąca przegrana na ringu pozostawia Liona i jego brata/menedżera Stana z długiem wobec lokalnego gangstera, zmuszeni są zaryzykować wszystko i wziąć udział w turnieju walk na gołe pięści, by zawalczyć o lepsze życie. W tym celu wyruszają w podróż, podczas której pod ich opiekę trafia młoda dziewczyna.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Prawo dżungli

Film Prawo dżungli obejrzysz na Netflixie

Birdman (Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)) – HBO Max

 1. Co to: komediodramat o aktorze, który próbuje ożywić swoją karierę, pisząc, reżyserując i grając w broadwayowskiej produkcji
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 maja
 3. Rok premiery: 2014

Riggan Thomson, kiedyś gwiazda kina superbohaterskiego, znany jest bardziej ze swojej najpopularniejszej roli – Birdmana – niż z własnego nazwiska. Aktor decyduje dowieść, że jest prawdziwym artystą, pisząc, reżyserując i grając w produkcji broadwayowskiej, którą współprodukuje ze swoim przyjacielem. Ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się ożywić swoją karierę, dlatego podejmuje to ryzyko, nie przewidując, że im bliżej premiery, tym więcej problemów będzie się przed nim piętrzyć.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Birdman

Film Birdman obejrzysz na HBO Max

Dzicz: 2. sezon (The Wilds) – Amazon Prime Video

 1. Co to: drugi sezon serialu o nastolatkach, którzy po katastrofie lotniczej utknęli na bezludnej wyspie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 6 maja
 3. Rok premiery: 2020

W drugim sezonie kontynuowana będzie historia nastolatek, próbujących przetrwać na bezludnej wyspie, na której, jak się okazuje, nie znalazły się przez przypadek. Potajemnie zostały zwerbowane do skomplikowanego eksperymentu społecznego. Nowy sezon podkręca historię, ujawniając, że dziewczęta nie są jedynymi osobami, na których przeprowadzany jest eksperyment. Okazuje się, że jest nowy zestaw obiektów badawczych, wyspa nastoletnich chłopców, którzy walczą o przetrwanie pod czujnym okiem mistrza marionetek.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Dzicz

Serial Dzicz obejrzysz na Amazon Prime Video

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej