Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 października 2022, 12:00

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 7-9 października 2022 roku

Polski serial nawiązujący do powodzi tysiąclecia, zakulisowe spojrzenie na historię ścieżki dźwiękowej filmów o Jamesie Bondzie i opowieść o utalentowanym kucharzu, który musi zająć się knajpą z kanapkami – to tylko część propozycji na ten weekend.

Źródło fot. The Bear, Christopher Storer, FX, 2022 / The Sound of 007, Mat Whitecross, Amazon Prime Video, 2022
i

Jesteście ciekawi, jak powstawała muzyka do filmów o Jamesie Bondzie? A może chcecie podążać śladami ludzi, którzy musieli zmierzyć się z ogromną potęgą żywiołu? W tym tygodniu macie na to szansę, podobnie jak na obejrzenie tegorocznego hitu Bear i kolejnej ekranizacji króla horroru, Stephena Kinga. Warto również rozważyć świętowanie 18. rocznicy Gotowych na wszystko, która przypadła akurat na ten tydzień. Te produkcje oraz inne nowości możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 7 – 9 października 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Wielka woda – Netflix

 1. Co to: sześcioodcinkowy polski serial o wielkiej powodzi z 1997 roku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 października
 3. Rok premiery: 2022

Nowa polska pozycja w bibliotece streamingowego giganta. Wielka woda opowiada o powodzi, która miała miejsce w latach 90. W serialu dowiadujemy się, jak naukowcy oraz lokalne władze podejmują szereg niewyobrażalnie trudnych decyzji, gdy do miasta zbliża się potężna fala powodziowa. Ten sześcioodcinkowy serial nawiązuje do powodzi tysiąclecia, do której doszło w 1997 roku m.in. we Wrocławiu.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Wielka woda

Serial Wielka woda obejrzysz na Netfliksie

Wyspa tajemnic (Shutter Island) – HBO Max

 1. Co to: Leonardo DiCaprio w thrillerze Martina Scorsese
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 października
 3. Rok premiery: 2010

Na czele obsady tego obrazu Martina Scorsese znajduje się nie kto inny, jak Leonardo DiCaprio, który wciela się tutaj w szeryfa federalnego. Grany przez niego Teddy Daniels stara się dotrzeć do dna sprawy nagłego zniknięcia pacjentki. Ta znajdowała się w zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców, co tłumaczy, dlaczego ta sprawa należy do kłopotliwych. Reżyserowi udało się zbudować napięcie, a atmosferę, według krytyków, wręcz da się kroić nożem. Jest to zatem weekendowa propozycja, nad którą warto się pochylić.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Wyspa tajemnic

Film Wyspa tajemnic obejrzysz na HBO Max

The Bear – Disney+

 1. Co to: serial o młodym, utalentowanym kucharzu, który przejmuje rodzinny biznes – bar z kanapkami
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 października
 3. Rok premiery: 2022

O The Bear zaczęło robić się głośno dopiero po premierze serialu. Widzowie i krytycy chwalili produkcję za świetne balansowanie między dobrą atmosferą a historią, jednak polscy widzowie dopiero teraz mają okazję przekonać się, ile prawdy było w ich opiniach. Pierwszy sezon serialu o młodym szefie kuchni specjalizującym się w wykwintnych potrawach, który wraca do Chicago, by zająć się rodzinną knajpką z kanapkami, dostępny jest na Disney+. Odcinki są krótkie, trwają mniej niż godzinę i większość z nich bliska jest ok. 30 minut, zatem warto poświęcić weekend właśnie tej pozycji, którą można pochłonąć w mig.

 1. Dowiedz się więcej o serialu The Bear

Serial The Bear obejrzysz na Disney+

The Sound of 007 – Amazon Prime Video

 1. Co to: zakulisowe spojrzenie na powstawanie muzyki do filmów o Jamesie Bondzie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 października
 3. Rok premiery: 2022

W ramach 60. rocznicy filmów o Jamesie Bondzie powstał dokument The Sound of 007. Wyreżyserowany przez Mata Whitecrossa program oferuje widzom zakulisowe spojrzenie na powstawanie muzyki do jednej z najpopularniejszych filmowych serii począwszy od Doktora No, a kończąc na Nie czas umierać. Zajrzyj w głąb uwielbianej na całym świecie marki, która po 60 latach wciąż jest żywa i rozwijana przez kolejnych twórców i odtwórców słynnego agenta 007.

 1. Dowiedz się więcej o filmie The Sound of 007

Film The Sound of 007 obejrzysz na Amazon Prime Video

Wilkołak nocą (Werewolf by Night) – Disney+

 1. Co to: średniometrażowy film Marvela o bohaterze wilkołaku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 października
 3. Rok premiery: 2022

Pierwszy średniometrażowy film Marvela, który może być nowym trendem w owym uniwersum. Historia Wilkołaka nocą to osobny twór, pozbawiony nawiązań do wydarzeń z tego świata, dlatego można zasiąść do seansu bez znajomości części, a nawet wszystkich produkcji z MCU. Obraz opowiada o superbohaterze dotkniętym likantropią, który walczy ze złem, korzystając z umiejętności, jakie daje mu klątwa sprowadzona przez jego rodowód.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Wilkołak nocą

Film Wilkołak nocą obejrzysz na Disney+

Telefon pana Harrigana (Mr. Harrigan's Phone) – Netflix

 1. Co to: kolejna filmowa ekranizacja powieści Stephena Kinga
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 5 października
 3. Rok premiery: 2022

Tutaj mamy do czynienia z horrorem, który oparty jest na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Film opowiada historię pewnego chłopca, który zaprzyjaźnił się ze starszym mężczyzną. Panowie odkrywają, że mają ze sobą wspólne tematy – począwszy od książek a kończąc na swoich pierwszych iPhone’ach. Po śmierci starszego mężczyzny ich przyjaźń wcale się nie kończy. A co to oznacza? O tym widzowie przekonają się podczas seansu nowego filmu od Netfliksa.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Telefon pana Harrigana

Film Telefon pana Harrigana obejrzysz na Netfliksie

Lobster – HBO Max

 1. Co to: wizja przyszłości, w której bycie samotnym nie jest legalne
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 października
 3. Rok premiery: 2015

Dramat sci-fi z gwiazdorską obsadą, pośród której znajdują się Colin Farrell, Rachel Weisz, Olivia Colman i Léa Seydoux. Osadzona w przyszłości produkcja prezentuje świat, w którym samotność nie jest akceptowana. Ludzie, którzy są sami, zostają aresztowani i umieszczeni w Hotelu, gdzie w ciągu czterdziestu pięciu dni muszą znaleźć partnera. Koncept wręcz absurdalny, ale dzięki temu też intrygujący, dlatego może ta pozycja HBO Max w ten weekend przyciągnie widzów przed ekrany?

 1. Dowiedz się więcej o filmie Lobster

Film Lobster obejrzysz na HBO Max

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives) – Disney+

 1. Co to: serial o mieszkańcach luksusowego amerykańskiego przedmieścia
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 czerwca
 3. Rok premiery: 2004

Cztery przyjaciółki z Wisteria Lane przed laty szturmem podbiły polskie salony, ściągając przed ekrany rzesze fanów. Przesadą nie będzie powiedzenie, że większość osób przynajmniej raz choć kątem oka widziała charakterystyczne amerykańskie przedmieścia, które są centrum wydarzeń tego serialu. Jest to produkcja ze świetnym humorem i poruszającymi oraz wciągającymi historiami, dlatego przy okazji 18. rocznicy Gotowych na wszystko, warto wrócić do tego serialu lub obejrzeć go po raz pierwszy. Tym bardziej, że na Disney+ dostępne są wszystkie sezony.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Gotowe na wszystko

Serial Gotowe na wszystko obejrzysz na Disney+

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej