Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 maja 2022, 19:26

autor: Ania Orzech

Co dalej z trylogią Star Wars Riana Johnsona? Prezes wyjaśnia

Niedługo po debiucie Ostatniego Jedi ogłoszono, że Rian Johnson stworzy dla Lucasfilmu kolejną trylogię z uniwersum Star Wars. Prace nad projektem nigdy się jednak nie rozpoczęły, a słuch po nim zaginął. Jak się okazało, wytwórnia wciąż o nim pamięta.

Lucasfilm/materiały promocyjne

Po premierze filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi ogłoszono, iż jego scenarzysta i reżyser – Rian Johnson stworzy dla wytwórni Lucasfilm kolejną filmową trylogię.

Epizod VIII okazał się jednak totalną katastrofą i zebrał wokół siebie mnóstwo kontrowersji. Wydawało się więc, że Lucasfilm będzie chciało wycofać się ze swoich dotychczasowych planów.

Mimo iż od czasu do czasu w sieci pojawiały się pewne plotki na temat trylogii Johnsona to nawet one nigdy nie były zgodne co do tego, czy wytwórnia zamierza znów powierzyć jakieś produkcje reżyserowi. Lata mijały, a oficjalnych informacji wciąż nie było.

Trylogia Riana Johnsona jednak powstanie?

Wygląda na to, że Lucasfilm nie zapomniał o projekcie, a co więcej nadal ma go w planach. W artykule poświęconym aktualnej sytuacji uniwersum Star Wars portal Variety, informuje, że wytwórnia wciąż jest zainteresowana ewentualną trylogią od twórcy Ostatniego Jedi.

Głos w tej sprawie zabrała Kathleen Kennedy, prezes wytwórni Lucasfilm, która oznajmiła, że podjęcie współpracy z Johnsonem nie jest na obecną chwilę priorytetem, a on sam ma teraz dużo pracy związanej z jego własną serią filmową Na noże z Danielem Craigiem w roli głównej.

Rian jest bardzo zajęty pracą nad Na noże i kontraktem, który podpisał z Netflixem na wiele filmów

Czy pomimo kontrowersji i podziałów, które wytworzyły się wokół Ostatniego Jedi, wytwórnia po raz kolejny powierzy Johnsonowi jeden z gwiezdnowojennych projetów?

Niewykluczone, chociaż Kennedy podkreślił, że akurat taka formuła może nie być celem Lucasfilmu w nadchodzących latach.

Nie chcę już używać słowa "trylogie", bo Gwiezdne wojny w znacznie większym stopniu opierają się o konsekwentną narrację.

Najbliższy film Riana Johnsona ukaże się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..