Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 czerwca 2021, 13:35

autor: Patryk Kubiak

Cień i kość oficjalnie z drugim sezonem. Zobacz zapowiedź

Netflix oficjalnie potwierdził powstanie drugiego sezonu Cienia i kości. W serialu powrócą postaci znane z pierwszych odcinków, obsada ma się jednak powiększyć. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Fani serialu Cień i kość będą mogli powrócić do Grishaverse. Netflix potwierdził, że popularne fantasy otrzyma drugi sezon, który będzie składał się z „ośmiu zupełnie nowych, godzinnych” odcinków. Kontynuacja serii była niemal pewna po tym, gdy Cień i kość okazało się sukcesem streamingowego giganta. W pierwszych 28 dniach od pojawienia się w serwisie produkcję obejrzało 55 mln subskrybentów.

Informacja o drugim sezonie pojawiła się na netfliksowym kanale YouTube przy okazji Geeked Week, wirtualnego wydarzenia, podczas którego widzowie mają okazję dowiedzieć się, co planuje Netflix. O możliwość rozwoju Cienia i kości zabiegał zwłaszcza showrunner, scenarzysta i producent wykonawczy, Eric Heisserer.

Jestem zaszczycony i podekscytowany powrotem do Grishaverse, a także kontynuowaniem historii tych ujmujących postaci, zwłaszcza Milo.

Z takiego obrotu spraw zadowolona jest też autorka książkowego pierwowzoru i również producentka wykonawcza, Leigh Bardugo.

Piszę o Grishaverse od prawie dziesięciu lat, więc jestem podekscytowana, że możemy kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo odwiedziliśmy i nie mogę się doczekać, aby przedstawić naszej publiczności więcej świętych, żołnierzy, bandytów, złodziei, książąt i korsarzy, którzy sprawiają, że odkrywanie tego świata daje tyle radości. To będzie prawdziwa magia, gdy nasza genialna, utalentowana obsada się powiększy.

W drugim sezonie Cienia i kości z pewnością powrócą Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Zmrocz), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Choć nie znamy jeszcze daty premiery, spekuluje się, że kontynuacja ukaże się w 2022 roku.

  1. Netflix pokazał wpadki z planu Cienia i kości
  2. Sorry, Geralt, ale Cień i kość pokazuje, jak powinien wyglądać dobry serial fantasy
  3. Cień i kość – oficjalna strona serialu