Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 12 lipca 2022, 10:42

Cały świat na wyciągnięcie dłoni; takiego Minecrafta aż chce się eksplorować

Domyślny zasięg renderowania w Minecraft nie zachwyca. Ten mod sprawi jednak, że będziecie w stanie ujrzeć nawet najbardziej odległe szczyty i osady.

W SKRÓCIE:
  • Mod Distant Horizons pozwala na radykalne zwiększenie zasięgu renderowania w Minecraft.
  • Dzięki niemu będziecie mogli ujrzeć całe krainy i odległe szczyty na horyzoncie.
  • Modyfikacja wcale nie jest tak wymagająca, jak mogłoby się wydawać.

Minecraft dysponuje naprawdę olbrzymim, niemal niekończącym się otwartym światem. Rzadko jednak jesteśmy w stanie w pełni doświadczyć jego ogromu. Nie pozwala na to bowiem występujący w grze ogranicznik zasięgu renderowania.

Oczywiście możemy pokusić się o jego zwiększenie w ustawieniach, lecz nigdy nie osiągniemy w ten sposób naprawdę imponującego efektu. Na szczęście istnieje pewien mod, który nam w tym pomoże.

  1. Distant Horizons - pobierz mod z naszego FTP

Horyzont odległy jak nigdy wcześniej

Modyfikacja, o której mowa, nosi nazwę Distant Horizons. Efekty jej zastosowania zaprezentował na Reddicie jeden z graczy i trzeba przyznać, że robią wrażenie.

Dzięki modowi zasięg renderowania został zwiększony aż do 1024 chunków. Horyzont wirtualnego świata znajduje się więc naprawdę daleko. W oddali możemy zobaczyć całe zbiorniki wodne, odległe struktury oraz fragmenty kolejnych biomów.

Można było sądzić, że tak radykalne zwiększenie zasięgu renderowania wpłynie drastycznie na wydajność gry. Inne zdanie na ten temat ma jednak użytkownik, który opublikował film.

W Minecrafta zagrasz w Game Passie

Według niego mod paradoksalnie nie wymaga niesamowicie zaawansowanego sprzętu, by móc z niego swobodnie korzystać. Stwierdzenie to poparli zresztą inni gracze, którzy mieli styczność z Distant Horizons.

Wygląda więc na to, że nawet gracze dysponujący komputerem ze średniej półki mogą cieszyć się wyjątkowymi widokami w Minecraft. To zaś dobra okazja, by przetestować moda, ponieważ wczoraj otrzymał on kolejną aktualizację i wspiera grę w wersji 1.19.

Niestety istnieje jeden haczyk. Distant Horizons na razie nie jest w stanie działać razem z shaderami. Musicie więc wybierać pomiędzy zasięgiem renderowania a pięknym oświetleniem.

  1. Minecraft – oficjalna strona

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.