Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2020, 12:33

autor: Aquma

Bug w WoW przywraca postacie do stanu z 2010 roku

Na jednym z serwerów gry MMO World of Warcraft pojawił się bug, który sprawia, że bohaterowie na poziomie 120. są cofani do stanu z 2010 roku i mają trzydzieści pięć „leveli” mniej.

Bug w WoW przywraca postacie do stanu z 2010 roku - ilustracja #1
Bug w WoW cofa bohaterów do czasów dodatku Cataclysm… tak jakby.

W SKRÓCIE:

  1. w WoW-ie pojawił się bug, który przywraca postacie do poziomu 85. – z czasów dodatku Cataclysm (2010 rok);
  2. bohaterowie z niższym poziomem czasem zastępują dotychczasowych herosów, a czasem pojawiają się jako dodatkowa postać;
  3. deweloperzy wiedzą o błędzie i pracują nad jego usunięciem. Wszystko wskazuje na to, że rozwinięte postacie nie zostały wykasowane.

Użytkownicy forum Reddit donoszą, że na serwerze Khadgar w World of Warcraft pojawił się bug, który przywraca postacie do poziomu 85., który był maksymalnym w czasach dodatku Cataclysm – w 2010 roku. Oznacza to więc utratę 35 „leveli”. W niektórych przypadkach gracze piszą, że ich postacie zostały sklonowane (pojawił się bohater na niższym poziomie, ale nie stracili dostępu do swojego oryginalnego herosa), zaś w innych, że całkiem zniknęły.

Youtuber MadSeasonShow zwraca uwagę, że jego postacie są w zupełnie innych miejscach, niż je zostawił, a do tego niektóre należą do kanałów na chacie, z których korzystał w 2010 roku.

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment potwierdzili istnienie problemu i poinformowali, że niedostępne postacie nie przepadły całkowicie – gracze mogą więc spać spokojnie. Pozostaje tylko czekać na wyeliminowanie nietypowego błędu (podobno rozwiązanie już zostało wprowadzone, ale może minąć trochę czasu, nim wszystko wróci do normy).

Wydaje się, że oryginalne postacie wyższego poziomu nie zniknęły, więc nasze zespoły badają, co spowodowało problem, jak mu zapobiec i jak przywrócić dostęp do postaci wyższego poziomu – czytamy w poście.

  1. World of Warcraft - recenzja gry
  2. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  3. World of Warcraft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.