Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2020, 11:37

Borderlands 3 tytułem startowym dla PS5 i Xbox Series X

Studio Gearbox Software ujawniło terminy premier gry Borderlands 3 na nową generację konsol, czyli PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S.

Miesiąc temu studio Gearbox Software poinformowało, że Borderlands 3 trafi na nową generację konsol, a wersje te będą dostępne za darmo dla osób, które kupiły grę na PS4 lub Xboksa One. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy to nastąpi.

Okazuje się, że nie będziemy musieli czekać długo, gdyż next-genowe Borderlands 3 będzie tytułem startowym dla PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S. Data premiery zależeć więc będzie od terminu debiutu platformy w danym regionie.

Daty premier Borderlands 3 na next-geny:

  1. 10 listopada 2020 roku: Xbox Series X/S (cały świat)
  2. 12 listopada 2020 roku: PlayStation 5 (USA, Kanada, Meksyk, Australia, Nowa Zelandia, Japonia oraz Korea Południowa)
  3. 19 listopada 2020 roku: PlayStation 5 (reszta świata)

Jedną z atrakcji wersji na nową generację będzie tryb kooperacyjny na podzielonym ekranie.

Wersje na Xboksa Series X oraz PS5 zaoferują grafikę w rozdzielczości 4K i 60 klatek na sekundę. Nie podano, czego możemy spodziewać się po wydaniu na Xbox Series S. Natomiast na wszystkich konsolach nowej generacji otrzymamy opcję zabawy w trybie kooperacyjnym na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech graczy.

Upgrade na next-geny będzie darmowy, choć zostanie ograniczony do danej rodziny konsol. Posiadacze gry na Xboksie One otrzymają więc wydanie na Xboksa Series X/S, a osoby z edycją na PS4 pobiorą bez opłat wersję na PS5. Zapisy stanu gry oraz zakupione dodatki DLC zostaną automatycznie przeniesione na nową platformę. W planach jest również opcja cross-play, ale na nią poczekamy do przyszłego roku.

Borderlands 3 zadebiutowało na rynku 13 września 2019 r. na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Gra otrzymała do tej pory cztery duże dodatki DLC, z których najnowszy, czyli Psycho Krieg and the Fantastic Fustercluck, ukazał się w ubiegłym miesiącu.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry