Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2019, 10:10

autor: Serek

Borderlands 3 jednak bez wsparcia funkcji cross play na premierę

Borderlands 3 nie otrzyma wsparcia dla rozgrywki międzyplatformowej w dniu premiery. Twórcy pracują nad tym rozwiązaniem, ale prawdopodobnie zostanie ono dodane dopiero w aktualizacji gry.

Cross-play w Borderlands 3? Tak, ale nie na premierę. - Borderlands 3 jednak bez wsparcia funkcji cross play na premierę - wiadomość - 2019-07-17
Cross-play w Borderlands 3? Tak, ale nie na premierę.

Aktualizacja

Studio Gearbox zaprezentowało również nowy zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Oryginalna wiadomość

Szef studia Gearbox Software, Randy Pitchford, potwierdził na Twitterze, że Borderlands 3 nie będzie wspierało rozgrywki międzyplatformowej w dniu premiery. Przypomnijmy, że we wcześniejszych komunikatach firmy ten temat jawił się jako podstawa dla ich nowej gry. Co więcej, cross-play miał być głównym powodem, dla którego Gearbox zdecydował się na czasową ekskluzywność Borderlands 3 w Epic Games Store. Randy Pitchford tłumaczył wtedy, że:

Wierzymy, że wsparcie dla rozgrywki multiplatformowej jest podstawą, a przodowanie Epica w temacie wsparcia cross-playa jest bardzo pomocne.

Niedługo po tweecie Pitchforda, wydawca (2K Games) zdradził w wywiadzie dla serwisu GameSpot, że rozgrywka międzyplatformowa to sprawa, której bacznie się przyglądają, lecz na razie nie mogą nic potwierdzić. Teraz, kiedy Gearbox zaczął anonsować kolejne materiały z Borderlands 3 z dopiskiem „Celebration of togetherness” („święto wspólnoty”), fani zaczęli myśleć, że studio oficjalnie ogłosi cross-play. Tak jednak się nie stanie, a tłumaczy to w swoim tweecie Randy Pitchford:

Niektórzy z was mogę podejrzewać, że ta jutrzejsza sprawa będzie dotyczyć cross-playa. To, co zobaczycie jutro jest fantastyczne, ale NIE dotyczy rozgrywki międzyplatformowej. Ale, dobre wieści: zależy nam, żeby wraz z naszymi partnerami wspierać cross-play w Borderlands 3 najszybciej jak to możliwe. [...] Dla jasności - w Borderlands 3 nie będzie funkcji cross-play w dniu premiery.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 trafi na półki sklepowe 13 września bieżącego roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3