filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2023, 14:28

Bleach od dziś na Disney Plus, ale jest jeden problem

Polska oferta platformy streamingowej Disney+ powiększyła się dziś o Bleacha, jednak fani tego kultowego anime mogą czuć się zawiedzeni, gdyż jest pewien mały problem.

Źródło fot. Bleach: Thousand-Year Blood War; Tomohisa Taguchi; TXN; 2022
i

Fani Bleacha nareszcie, po ponad dekadzie oczekiwań, otrzymali wieńczące historię z mang Tite Kubo Bleach: Thousand-Year Blood War. Anime opowiada historię zawartą w ostatnich dwudziestu tomach komiksu. Ukazana zostaje więc wieloletnia „krwawa wojna” z Yhwachem, przedstawicielem Quincy (Mistrzów Zagłady), który pragnie zniszczyć świat ludzi i Stowarzyszenie Dusz.

Premiera pierwszego odcinka odbyła się już w październiku, jednak sezon ten długo nie był dostępny w Polsce. Sytuacja zmieniła się 1 lutego, kiedy to Disney+ postanowił umieścić na swej platformie nie tylko wspomniane Thousand-Year Blood War, ale także wszystkie 16 sezonów Bleacha.

Disney+ kupisz tutaj

Jest jednak pewien problem. Polska wersja językowa nie jest dostępna dla tych tytułów, zatem ich seans może być znacznie utrudniony dla osób, które nie posługują się płynnie językiem angielskim. Rodzimi fani Bleacha zdecydowanie nie są rozpieszczani przez platformę.

Warto wspomnieć także o tym, że Bleach: Thousand-Year Blood War nie zakończył historii Ichigo i jego sprzymierzeńców. Jest to jedynie jedna z czterech części, na jakie został podzielony finał. Druga część o roboczym tytule The Separation ma znaleźć się na Disney+ w lipcu 2023 roku. O ostatnich dwóch sezonach wieńczących anime nie wiadomo na razie zbyt wiele.

Czy myślicie, że istnieje szansa na otrzymanie od Disney+ polskiej wersji językowej Bleacha w przyszłości?

Karolina Myślińska

Karolina Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Na łamach GRYOnline.pl pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom wideo poświęciła swoją akademicką karierę. Jest wielką fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w Pokémon GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek, próbując sił w dziennikarstwie. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

więcej