Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2023, 08:13

autor: Adrian Werner

Big Ambitions cichym hitem Steama; to miks GTA i Cities: Skylines

Premiera we wczesnym dostępie Big Ambitions, czyli gry pozwalającej zakosztować życia biznesmena, okazała się sporym sukcesem na Steamie. Produkcja zbiera wyśmienite recenzje od graczy i osiąga imponujące wyniki aktywności.

Źródło fot. Hovgaard Games.
i

Przedwczoraj w Steam Early Access zadebiutowało Big Ambitions, czyli gra łącząca strategię biznesową z symulatorem życia w wielkim mieście. Po dwóch dniach od premiery można już stwierdzić, że produkcja okazała się sporym sukcesem.

  1. Gra osiąga imponujące wyniki aktywności. Wczoraj ustanowiła nowy rekord na poziomie 7838 osób bawiących się równocześnie.
  2. Na Steamie 96% recenzji graczy chwali Big Ambitions, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.
  3. Tym samym Big Ambitions spotyka się z cieplejszym przyjęciem niż poprzednia gra studia Hovgaard Games, czyli Startup Company, które ma 81% pozytywnych recenzji na Steamie.
  4. Gracze chwalą rozbudowane mechanizmy rozgrywki, świetny interfejs i oraz wysoki poziom dopracowania produkcji jak na tytuł wydany we wczesnym dostępie.

Poniżej przytaczamy kilka przykładowych recenzji graczy:

Ten deweloper ma wielkie ambicje i wygląda na to, że uda mu się je zrealizować.

Bardzo dobra gra symulująca życie prezesa. (…) Już jest bardzo rozbudowana, a dużo zawartości zostanie dodane w kolejnych aktualizacjach. Polecam, bo nawet za 20 euro jest warta swojej ceny. Nie jest to gra dla wszystkich ze względu na swoją złożoność, ale zapowiada się wyśmienicie.

Z jakiegoś powodu nie mogę się oderwać tej gry, mimo że zadania są tak podobne do prawdziwego życia i mojej rzeczywistej pracy. Ma ten klimat „jeszcze jednego zadania”, który sprawia, że jestem przyklejony do ekranu, chcąc osiągnąć w grze to, o czym w prawdziwym życiu mogę tylko pomarzyć. Nie mogę się doczekać, co przyniesie dalszy rozwój.

Przypomnijmy, że Big Ambitions ukazało się wyłącznie na PC. Grę można kupić w Steam Early Access za 95,21 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery, i 17 marca zostanie podniesiona do 105,79 zł. Produkcja ma spędzić we wczesnym dostępie ok. 8-12 miesięcy.

  1. Big Ambitions na Steamie