Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2019, 16:00

autor: XxX

Battlefield 5 - patch 4.2 naprawił problem „niewidzialnych żołnierzy”

Dwa tygodnie po poprzedniej aktualizacji, DICE wypuściło patch 4.2 dla gry Battlefield 5. Wraz z nim wprowadzono kilka pomniejszych zmian i uporano się z problemem „niewidzialnych żołnierzy”, który potrafił napsuć krwi w trakcie rozgrywki.

Dwa tygodnie po poprzedniej aktualizacji EA DICE wypuszcza kolejną. - Battlefield 5 - patch 4.2 naprawił problem „niewidzialnych żołnierzy” - wiadomość - 2019-07-25
Dwa tygodnie po poprzedniej aktualizacji EA DICE wypuszcza kolejną.

Gracze Battlefield V borykali się ostatnio z dość nietypowym problemem. Wraz z poprzednią aktualizacją w grze zaczęli pojawiać się niewidzialni żołnierze. Walczący nie byli w stanie dostrzec całych sylwetek wrogów, a jedynie lewitującą w powietrzu broń. Nie trzeba chyba dodawać, że takiego przeciwnika dość trudno trafić, co powodowało frustrację u wielu miłośników sieciowej rozgrywki.

Kolejna aktualizacja została wydana dwa tygodnie po poprzedniej. Nie tak trudno wywnioskować, że nie przyniosła ze sobą wielu zmian, a jedynie naprawiła kilka błędów, jakie pojawiły się w grze wraz z wprowadzeniem poprzedniej wersji. EA DICE zapewnia, że gracze nie powinni już spotykać niewidzialnych wrogów na polu walki.

Patch 4.2 uporał się z problemem niewidzialnych żołnierzy w grze. - Battlefield 5 - patch 4.2 naprawił problem „niewidzialnych żołnierzy” - wiadomość - 2019-07-25
Patch 4.2 uporał się z problemem niewidzialnych żołnierzy w grze.

Oprócz tego w grze pojawiło się kilka pomniejszych zmian. Wśród nich warto wymienić usprawnienia dla pistoletu P08. W jego przypadku zmniejszono nieco odrzut i zwiększono prędkość wylotową pocisku. Gracze otrzymali też możliwość zresetowania punktów specjalizacji w przypadku tej broni.

Dodatkowo postarano się, aby w trybie Firestorm nie występowały już sytuacje, kiedy powalenie wroga nie było zaliczane. Na ten błąd można było się natknąć, kiedy przeciwnik opuszczał grę chwilę po otrzymaniu śmiertelnego strzału. Patch usunął również spadki wydajności w sytuacjach, kiedy strzelano z czołgu do żołnierzy piechoty.

Wersja 4.2 jest dostępna od dzisiaj na wszystkich możliwych platformach. Gracze będą mieć do czynienia z różnymi rozmiarami pliku. Dla PC będzie to 5 GB, podczas gdy dla konsoli Xbox One tylko 3 GB. Nie mamy danych dotyczących PS4.

Przedstawiciele EA DICE zapowiedzieli również patch 4.4, którego gracze mogą spodziewać się pod koniec sierpnia. Przyniesie on ze sobą dużą liczbę nowości, wśród których warto wymienić dwie nowe mapy i kilka nowych broni. Nie zabraknie również pomniejszych zmian.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V