Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2021, 13:30

autor: Marcin Barszcz

Anulowany prequel Gry o tron kosztował miliony dolarów

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące anulowanego w 2019 roku prequela Gry o tron. Serial został odrzucony po nagraniu pilota, którego koszt dorównywał wielu pełnometrażowym produkcjom.

Wydana niedawno książka Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers autorstwa Jamesa Andrew Millera, rzuciła nowe światło na wiele produkcji HBO. Jedną z nich jest oczywiście Gra o tron, jeden z największych hitów tej platformy. We wspomnianej książce możemy przeczytać m.in., że George R. R. Martin chciał ubłagać HBO o stworzenie dziesięciu sezonów serialu (pisaliśmy o tym tutaj). Wśród rozmówców Millera znalazł się także Bob Greenblatt, były szef WarnerMedia.

Opowiedział dziennikarzowi o dawno powstałym pilocie spin-offa Gry o tron zatytułowanym The Long Night, który mimo 30 milionów dolarów wyłożonych na produkcję, nigdy nie ujrzał światła dziennego (via Joblo):

Kiedy pojawiłem się na planie, na produkcję prequela wydano już ponad 30 milionów dolarów. Kiedy zobaczyłem jego fragment, powiedziałem Caseyowi [Bloysowi, agentowi marketingowemu HBO – przyp. red.]: „To nie działa, nie wydaje mi się, żeby to było zgodne z przesłankami oryginalnej serii”. Nie kłócił się ze mną, więc poczułem ulgę. Niestety zdecydowaliśmy się wtedy na anulowanie produkcji. Mieliśmy na sobie ogromną presję, by zrobić to dobrze, i myślę, że byśmy temu nie podołali.

W tej samej książce znajdziemy także wzmianki dotyczące nadchodzącego spin-offu House of the Dragon. Bob Greenblatt wspomina, że anulowanie The Long Night dało mu wiele do myślenia w kontekście kolejnych produkcji (via Joblo):

To ja zachęcałem Caseya [Bloysa – przyp. red.], żeby zrobić z tego [z powieści Ogień i krew George’a R.R. Martina – przyp. red.] serial. […] Powiedziałem: „Nie ryzykujmy, wydając 30 milionów dolarów na pilot”. Nie możesz wydać tyle na coś, a potem to anulować. Powiedziałem mu: „Nie róbmy pilota. Stwórzmy świetny pomysł, z którym będziemy czuli się dobrze, i go zrealizujmy. Albo nie”.

Serial House of the Dragon będzie opowiadał o wojnie domowej rodu Targaryenów. Produkcja zadebiutuje na początku przyszłego roku na platformie HBO.

A czy Wy chcielibyście obejrzeć anulowany pilot?

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.