Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2021, 14:20

autor: AlexB

Among Us i Raport mniejszości w jednym? Konami zapowiada CrimeSight

Firma Konami zapowiedziała CrimeSight. Będzie to wieloosobowa produkcja, w której zadaniem jednej ze stron będzie wymuszenie na postaci dokonanie morderstwa, a celem drugiej powstrzymanie tych planów. Dziś rozpoczynają się zamknięte beta-testy tytułu.

W SKRÓCIE
  1. Firma Konami zapowiedziała wieloosobową grę CrimeSight.
  2. W ramach zabawy, w której będzie mogło brać udział od dwóch do czterech osób, jedna strona będzie chciała dokonać zbrodni, a druga ją powstrzymać.
  3. Od dziś do 11 lipca potrwają zamknięte beta-testy tytułu.
  4. Jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją oficjalną premierę.

Kinomaniacy i miłośnicy twórczości Philipa K. Dicka z pewnością dobrze znają Raport mniejszości. Akcja tej opowieści toczy się w przyszłości, w której opracowano metodę zapobiegania przestępstwom zanim te w ogóle zostaną popełnione. Zdecydowanie jest to koncept interesujący. Na analogicznym pomyśle oparte zostało CrimeSight – ostatnio zapowiedziana nowa gra od firmy Konami, zmierzająca jak na razie wyłącznie na PC.

Akcję CrimeSight osadzono w Londynie w roku 2072. Przestępczość na świecie została zredukowana o 90%. Wszystko dzięki wykorzystaniu tzw. Foresight AI – sztucznej inteligencji będącej w stanie przewidzieć przyszłe zbrodnie na podstawie informacji znalezionych w sieci. W wyniku jej pracy powstaje jednak wizja, w której świat popada w ruinę w wyniku wydarzeń, których nie da się zapobiec. Zaczyna to niepokoić twórców systemu, którzy opracowują AI skupioną na tropieniu i rozwiązywaniu rzekomo nierozwiązywalnych przestępstw. Nazywają ją Sherlock, na cześć słynnego detektywa. Ma ona jednak godnego przeciwnika, również sztuczną inteligencję, noszącą nazwę Moriarty.

Among Us i Raport mniejszości w jednym? Konami zapowiada CrimeSight - ilustracja #1
CrimeSight może przywodzić na myśl gry planszowe.

W CrimeSight będzie mogło bawić się jednocześnie od dwóch do czterech osób. Większość będzie pracowała dla Sherlocka, a jedna dla Moriarty'ego. Zostaną oni rzuceni na planszę wypełnioną różnymi postaciami. Jedna z nich zostanie wyznaczona jako morderca, a druga jako ofiara. Zadaniem wspomagających Sherlocka będzie wydedukowanie, kto jest kim, a Moriarty'ego takie poprowadzenie „pionków”, by zbrodnia się wydarzyła. Na osiągnięcie swoich celów gracze będą mieli cztery dni w świecie gry. Jak to mniej więcej wygląda w praniu możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Jeśli CrimeSight Was zainteresowało, to możecie spróbować dostać się do zamkniętych beta-testów tytułu, które wystartują dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego, a zakończą 11 lipca. Chęć udziału możecie wyrazić na Twitterze, przekazując dalej ten post i obserwując oficjalne konto gry, bądź też na Discordzie. Jeśli się Wam poszczęści, otrzymacie klucz na platformę Steam. Wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Dokładna data premiery CrimeSight nie jest jak na razie znana. Obecnie nie ma także w planach wydania tytułu w polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona firmy Konami