Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2022, 13:32

Aloy nie musi schylać się po loot; gracze Horizon zadowoleni ze zmiany

Opublikowany w zeszłym tygodniu patch 1.09 do Horizon: Forbidden West przyniósł ze sobą garść poprawek, ale ta najważniejsza w oczach graczy została zauważona dopiero niedawno – dzięki niej zbieranie łupów w grze jest po prostu szybsze.

W SKRÓCIE:
  1. Najświeższy patch do Horizon: Forbidden West przyniósł zaskakującą zmianę, o której dowiedziano się niedawno.
  2. Aktualizacja pozwala na wyłączenie animacji Aloy przy podnoszeniu przedmiotów, co znacząco przyspiesza proces lootowania.

W ubiegłą środę zadebiutowała aktualizacja oznaczona numerem 1.09 do Horizon: Forbidden West. Zmiany w niej zawarte obejmują kilkanaście poprawek w questach głównych i pobocznych, zwiększenie stabilności oraz wyeliminowanie rozmaitych bugów.

I chociaż wydawać by się mogło, że to wszystkie nowości w Forbidden West, to nic bardziej mylnego. Na własnej skórze przekonali się o tym gracze, którzy pogrzebali nieco w opcjach i dowiedzieli się, że od teraz lootować można dużo szybciej.

Bez skłonu – bez kłopotu

Do tej pory, by podnieść coś z ziemi, Aloy musiała schylać się po każdą pojedynczą rzecz. Teraz, jak się okazuje, gra pozwala na wyłączenie animacji schylania się przy podnoszeniu przedmiotów, co widać na poniższym wideo.

Dzięki wyłączeniu animacji podnoszenie lootu z ziemi staje się o wiele szybsze i bardziej płynne. Graczy, którzy chcą zachować poziom immersji i faktycznie schylać się po każdy kawałek drewna czy przedmiot leczniczy, uspokajamy, że wyłączenie animacji jest tylko opcjonalne i można z niego korzystać (lub nie) wedle uznania.

Dodajmy, że wyłączenie animacji działa również w przypadku podróży na wierzchowcu oraz w trakcie pływania.

Lootowanie możecie dostosować w Opcjach, tak jak na screenie poniżej:

Aloy nie musi schylać się po loot; gracze Horizon zadowoleni ze zmiany - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Gracze przyjęli ową zmianę z zadowoleniem i ulgą, zważywszy na to, że animacje podnoszenia przedmiotów – nieważne jak krótkie by nie były – potrafią być męczące na dłuższą metę, jeśli w trakcie gry z ziemi podnosi się setki lub tysiące gratów.

Wszystkim zbieraczom w Horizon: Forbidden West życzymy miłego kolekcjonowania kamieni, świecidełek i wielu wielu innych ciekawostek.