filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2022, 11:40

autor: Ania Orzech

Alan Wake doczeka się serialowej ekranizacji

Marka survival horroru od studia Remedy odżywa na dobre. Jesienią zeszłego roku zadebiutowała gra Alan Wake Remastered, a teraz dowiadujemy się, że stacja AMC przygotowuje serial aktorski z tego uniwersum.

Remedy Entertainment/materiały promocyjne

Studio Remedy Entertainment przygotowało dla fanów Alana Wake'a mnóstwo nowych i ciekawych wiadomości z okazji 12. rocznicy serii.

Jeszcze w 2022 roku Alan Wake Remastered pojawi się na Nintendo Switch. Ponadto, jak informuje portal Deadline, ogłoszono, że ceniona za oceanem stacja AMC, która powołała do życia takie seriale, jak Breaking Bad i The Walking Dead, wykupiła prawa do tytułu, a przygody Alana Wake’a trafią na mały ekran.

W związku z tym, że ekranizacją gry zajmie się właśnie AMC, fani mogą śmiało założyć staranne wykonanie i przede wszystkim zgodność serialu z materiałem źródłowym.

„Już od pewnego czasu planowaliśmy produkcję aktorską”

Studio Remedy już w 2018 roku ogłosiło, że Alan Wake może doczekać się projektu aktorskiego.

Na oficjalną zapowiedź musieliśmy więc trochę poczekać, jednak w końcu Sam Lake postanowił zabrać głos w tej sprawie i zapewnił, że odcinkowa produkcja z uniwersum Alana Wake'a jest w bardzo dobrych rękach:

Już od pewnego czasu planowaliśmy produkcję aktorską. Stacja AMC, która posiada wiele świetnych tytułów, zdecydowała się nabyć prawa do losów Alana Wake'a. Będziemy ściśle współpracować przy tym projekcie. Na ten moment nie posiadamy więcej informacji, jednak jak tylko takowe się pojawią, z pewnością damy znać.

Data premiery oraz obsada serialu Alan Wake pozostają nieznane.