filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2024, 12:00

autor: Pamela Jakiel

Alan Ritchson nie ma litości dla Marvela. Zarzuca studiu pogoń za zyskiem i nudne produkcje. „Ziewam, oglądając te filmy”

Alan Ritchson, gwiazdor Reachera, nie ceni widowisk Marvela. Aktor wypowiedział się o studiu produkującym filmy i seriale superbohaterskie w bardzo niepochlebnych słowach, sugerując, że jego widowiska są nudne i tworzone wyłącznie dla pieniędzy.

Źródło fot. Reacher, Nick Santora, Amazon, 2022
i

Alan Ritchson to ostatnimi czasy bardzo popularny aktor, który swoją rozpoznawalność zawdzięcza głownie serialowi Amazona, Reacherowi. Niedawno widzowie mogli oglądać artystę także w Szybkich i wściekłych 10, a najnowszym głośnym projektem z jego udziałem jest The Ministry of Ungentlemanly Warfare Guya Ritchiego. Choć kariera gwiazdora wydaje się rozwijać w szybkim tempie, to fani Amerykanina nie powinni liczyć na to, że zobaczą swego ulubieńca w produkcji Marvela. Wypowiedział się on ostatnio o studiu w bardzo niepochlebnych słowach.

W rozmowie z GQ Alan Ritchson skrytykował Marvela za nieoryginalne fabuły. Zwrócił uwagę, iż filmy tego studia są nudne i zasugerował, że dla wytwórni ważniejsze niż jakość są pieniądze.

Jak wszyscy inni, ziewam, oglądając filmy Marvela, które powtarzają historie z komiksów, jakie widzieliśmy już tysiące razy. Studio uważa, że tylko w ten sposób może zarobić pieniądze.

Ritchson zdradził, jaki stosunek on sam ma do aktorstwa i przemysłu filmowego. Wygląda na to, że gwiazdorowi zależy na opowiadaniu oryginalnych i przekonujących historii. Taki jest cel jego pracy, którego nie mógłby realizować, grając w produkcjach Marvela.

Ja chcę nieść rozwiązanie, chcę coś z tym zrobić. Robię więc wszystko, co tylko mogę, aby tworzyć nowe, przekonujące historie. To moja misja.

Wygląda więc na to, że gwiazdora Reachera nie zobaczymy w widowisku Marvela. Co jednak ciekawe, Alanowi Ritchsonowi świat produkcji superbohaterskich nie jest obcy, ponieważ wystąpił w roli Aquamana w serialu Tajemnice Smallville. Wcześniej zaś opowiadał, że chętnie wcieliłby się w Batmana. Uzasadnił to tym, że supermocą tej postaci jest inteligencja, a Bruce’a Wayne’a to najbystrzejszy z superbohaterów.

Można podejrzewać, że Ritchson wyżej ceni produkcje DC niż te, za które odpowiada Marvel, a postaci DC wydają mu się bardziej skomplikowane. Zgadzacie się z aktorem?

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej