Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2020, 12:40

autor: Karol Laska

Aktor z MCU potwierdza, że powróci do roli wroga Avengers z ikoniczną maską

Postać Barona Zemo powróci w serialu The Falcon & the Winter Soldier, ale tym razem twórcy wzbogacą ją o charakterystyczną maskę znaną z komiksów Marvela.

Aktor z MCU potwierdza, że powróci do roli wroga Avengers z ikoniczną maską - ilustracja #1
Baron Helmut Zemo w całej swej okazałości.

Już niedługo wystartuje najnowszy projekt ze stajni Marvel Cinematic Universe, a będzie nim serial The Falcon and the Winter Soldier. Powrócą w nim znani z poprzednich filmów bohaterowie, czyli Sam Wilson oraz Bucky Barnes. Przejmą oni obowiązki Steve’a Rogersa i stawią czoła jednemu z najbardziej wyrazistych antagonistów całego uniwersum – Helmutowi Zemo.

Przeciwnika tego mogliśmy już zobaczyć w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Nie posiadał on ani żadnych supermocy, ani superbohaterskiej peleryny, ale w sprytny sposób skłócił ze sobą dwójkę głównych bohaterów i mocno wpłynął na ich psychikę. Dzięki teaser trailerowi The Falcon and the Winter Soldier wiemy, że Baron Zemo wystąpi w swojej komiksowej masce. Potwierdził to też sam odtwórca roli, Daniel Brühl (podczas wywiadu z portalem Collider):

Dostałem informację, że chcą mnie z powrotem [w MCU – dop.red.], aby nakręcić The Falcon and the Winter Soldier. Pamiętam, że Kari Skogland, reżyserka, przyjechała do Budapesztu i nagraliśmy coś ze mną w roli Zemo, bardzo uradowała mnie wtedy obecność maski. Byłem niezwykle podekscytowany powrotem, bo pamiętam, że świetnie się bawiłem biorąc udział w czymś zupełnie innym, eksplorując MCU i stając się jego częścią.

Oprócz Daniela Brühla w produkcji zobaczymy również Sebastiana Stana i Anthony’ego Mackiego. Tytuł ma mieć swoją światową premierę w sierpniu tego roku na platformie Disney+. Tuż po nim w planach jest solowy serial o Lokim oraz enigmatyczne WandaVision, które opowiadać będzie o burzliwym związku Scarlet Witch oraz Visiona.