Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2015, 11:23

autor: Adrian Werner

Age of Empires II: HD Edition otrzyma drugi dodatek

Trwają prace nad drugim dodatkiem do RTS-a Age of Empires II: HD Edition. Rozszerzenie wprowadzi nowe cywilizacje, jednostki, kampanie oraz tryby multiplayer.

Jedyny udostępniony do tej pory screen z dodatku. - Age of Empires II: HD Edition otrzyma drugi dodatek - wiadomość - 2015-04-09
Jedyny udostępniony do tej pory screen z dodatku.

Dzisiaj mijają dwa lata od premiery Age of Empires II: HD Edition, czyli odświeżonej wersji klasycznego RTS-a autorstwa nieistniejącego już studia Ensemble. Produkcja okazała się sporym sukcesem i kilka miesięcy później doczekała się pierwszego rozszerzenia zatytułowanego The Forgotten. Z okazji rocznicy ludzie ze studia SkyBox Lab umieścili na oficjalnym blogu wpis, z którego wynika, że nie mają zamiaru porzucać tego projektu. Wprost przeciwnie, w planach się nie tylko darmowe aktualizacje, ale także kolejny duży, płatny dodatek.

Na razie informacje na temat rozszerzenia są bardzo skromne i nie znamy nawet jego tytułu. Wiemy, że wprowadzi on do gry kilka nowych cywilizacji oraz znacząco rozszerzy listę jednostek, wśród których pojawią się m.in. łucznicy jeżdżący na wielbłądach. Autorzy obiecują także dodatkowe kampanie oraz tryby rozgrywki. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Warto także dodać, że Age of Empires II: HD Edition zostało właśnie zaktualizowane do wersji 3.9. Łatka wprowadza ulepszenia do drużynowych trybów multiplayer, ułatwiając współpracę pomiędzy sojusznikami. Zoptymalizowano także silnik, co powinno być widoczne zwłaszcza w trakcie bitew z dużą ilością jednostek na ekranie.

Twórcy podzielili się także planami odnośnie nadchodzących aktualizacji. Za ich pomocą chcą przede wszystkim ułatwić tworzenie oraz instalowanie modów. Najważniejszym tego elementem ma być menadżer modyfikacji, pozwalający na szybką aktywację i wyłączanie fanowskich projektów. Ponadto szykowane są zmiany odnośnie sposobu wyszukiwania chętnych do rozgrywek wieloosobowych. Obecnie rozpoczynając zabawę, musimy wskazać Age of Empires II: HD Edition lub The Forgotten, co powoduje, że w lobby nie są widoczni użytkownicy, którzy wybrali inaczej. Fani obeszli ten problem samodzielnie tworząc stronę aoe2.net, pozwalającą zobaczyć wszystkie toczone w danym momencie rozgrywki, niezależnie od wersji gry. Autorzy zamierzają w przyszłości wprowadzić oficjalną wersję podobnego systemu.

  1. Age of Empires II: HD Edition – oficjalna strona gry