Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2016, 09:00

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Half-Life 2, Crysis 2, Doom 3, Shadowrun: Hong Kong, Far Cry, Stellaris, Hatred, FreeSpace 2, The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4, Mount & Blade: Warband, XCOM 2 czy Age of Empires III.

Witajcie w kolejnej odsłonie naszego cyklu omawiającego najciekawsze mody wypuszczone w ostatnich tygodniach.

Gry akcji

Arctic Adventure : Episodes do Half-Life 2: Episode Two

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #1

Zaczynamy od moda Arctic Adventure : Episodes do Half-Life 2: Episode Two. To nowa mini-kampania, której akcja toczy się w uniwersum serii studia Valve. Fabuła opowiada o wyprawie Gordona Freemana i Alyx Vance na Arktykę, gdzie znajdują tajną bazę Imperium Combine.

Mod oferuje zatrzęsienie nowych elementów graficznych. Większość tekstur i obiektów została przygotowana przez autorów. Do tego wprowadzono sporo dodatkowego uzbrojenia, dodano system skradania oraz opcję wychylania się zza rogów.

Autorzy wprowadzili również znacznie ulepszone modele postaci oraz dynamiczny system cieni.

 1. Arctic Adventure : Episodes -pobierz

Mody do Half-Life

The Timeline Trilogy - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
The Timeline Trilogy

Jednym z najciekawszych modów wydanych ostatnio do Half-Life jest The Timeline Trilogy, czyli ulepszona i odświeżona wersja trylogii klasycznych modyfikacji Timeline.

Projekt oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza. Wcielamy się tradycyjnie w Gordona Freemana, ale tutaj bierze on udział w innym projekcie w ośrodku Black Mesa. Badania te dotyczą podróży w czasie i w wyniku wypadku dochodzi do zmiany historii. Naziści wchodzą w posiadanie tej technologii, a następnie wykorzystują ją do wygrania II wojny światowej i przejęcia kontroli nad całym światem. Naszym zadaniem jest podróżowanie w czasie w celu cofnięcia tych katastrofalnych zmian.

Projekt zbudowano przy wykorzystaniu masy nowych elementów, takich jak tekstury, modele, uzbrojenie czy postacie wrogów. Do tego mod jest bardzo różnorodny. Walczymy m.in. w Europie w 1944 roku, w starożytnym Egipcie, w Imperium Rzymskim, podczas amerykańskiej wojny domowej oraz w Londynie odległej przyszłości, po nadejściu nowej epoki lodowcowej.

W porównaniu z oryginalnymi wersjami The Timeline Trilogy oferuje ulepszoną oprawę graficzną, poprawiony interfejs i usunięte błędy.

 1. The Timeline Trilogy - pobierz
Puzzled - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Puzzled

Natomiast Puzzled to nowa mini-kampania dla pojedynczego gracza, która koncentruje się praktycznie wyłącznie na rozwiązywaniu zagadek. Walka zdarza się bardzo rzadko i w każdym przypadku przy odrobinie wysiłku można jej uniknąć.

Wcielamy się w młodego naukowca imieniem Frank Thompson, zatrudnionego w placówce Black Mesa. Pewnego dnia zasypia on w pracy przy swoim biurku. Po przebudzeniu odkrywa, że jego pokój został przetransportowany w nieznane miejsce, a droga powrotna okazuje się pełna pułapek i przeszkód.

 1. Puzzled - pobierz

Critical Condition do Crysis 2

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #4

Za kolei Critical Condition to modyfikacja do Crysis 2, która oferuje wyśmienicie dopracowaną mini-kampanię dla pojedynczego gracza utrzymaną w klimacie horroru. Wcielamy się w żołnierza wysłanego z misją wydobycia tajnych dokumentów z ośrodka, w którym według plotek przeprowadzane są nielegalne eksperymenty na ludziach.

Mod oferuje masę nowych elementów – tekstury, obiekty i wrogów, a jego klimat oraz przebieg rozgrywki mocno odbiegają od tego, do czego przyzwyczaił nas Crisis 2. Wśród zmian w mechanice najważniejszy jest system permanentnej śmierci, w którym każdy zgon wymusza rozpoczęcie zabawy od początku.

 1. Critical Condition - pobierz

Hatred: Color

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #5

Warto także zwrócić uwagę na modyfikację Hatred: Color. Grafika w grze Hatred jest w większości czarnobiała i jedynym wyjątkiem od tego są różne źródła światła, takie jak lampy czy płomienie. Ten mod to zmienia, sprawiając, że wszystkie elementy otoczenia, jak również postacie stają się kolorowe.

Sprawia to, że gra prezentuje się znacznie ładniej i mniej monotonnie pod względem wizualnym.

 1. Hatred: Color - pobierz

TeamXtreme WarPack do Star Wars: Republic Commando

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #6

Ukazała się także nowa wersja moda TeamXtreme WarPack. Celem projektu jest generalne ulepszenie i mocne rozbudowanie gry Star Wars: Republic Commando, zwłaszcza pod kątem multiplayera. Dodano nowe funkcje dla administratorów serwerów oraz system śledzenia dokonań i statystyk. Wprowadzono też 12 nowych trybów rozgrywki wieloosobowej i aż 250 fanowskich map

Rozszerzono także solidnie listę uzbrojenia, poprawiono tekstury, usunięto część błędów oraz wprowadzono nowe frakcje. Wszystkim tym możemy się bawić także samotnie, w starciach przeciwko botom.

 1. TeamXtreme WarPack - pobierz

Star Fox: Event Horizon do FreeSpace 2

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #7

Doczekaliśmy się także premiery dema projektu Star Fox: Event Horizon. Celem autorów jest wykorzystanie silnika FreeSpace 2 do stworzenia nieoficjalnej fanowskiej odsłony znanego z konsol firmy Nintendo cyklu Star Fox. Dostajemy więc czysto zręcznościową strzelankę, w której kamera umieszczona jest za kierowanym przez nas statkiem. Autorzy podmienili praktycznie wszystkie elementy graficzne – nowe są tekstury, mapy i statki. Do tego mocno przerobiono mechanizmy rozgrywki, tak aby była bardziej dynamiczna,.

Jednocześnie twórcy nie ograniczyli się tylko do skopiowania rozwiązań pierwowzoru. Star Fox: Event Horizon oferuje otwarte poziomy oraz gigantyczne bitwy, rozmiarami znacząco przebijające to, co oferowały konsolowe odsłony serii.

 1. Star Fox: Event Horizon - pobierz

Quake Dodgeball

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #8

Z kolei Quake Dodgeball to mod, który wprowadza do Quake’a nowy tryb rozgrywki stanowiący brutalną wersję dwóch ogni. Tak jak w pierwowzorze, w zabawie biorą udział dwie drużyny, a gra polega na wzajemnym „zbijaniu się" - tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej.

Do tych standardowych zasad dodano jednak nowe elementy. Postacie mogą korzystać z ataków specjalnych, a niektóre z nich są śmiertelne i potrafią np. urwać przeciwnikowi głowę. Ponadto tutaj gracze mogą wykraczać poza swoją część boiska.

 1. Quake Dodgeball - pobierz

RPG

Mody do The Elder Scrolls V: Skyrim

Enderal: The Shards of Order - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Enderal: The Shards of Order

Zdecydowanie najgorętszą premierą ostatnich miesięcy okazało się Enderal: The Shards of Order. To gigantyczna modyfikacja do The Elder Scrolls V: Skyrim, opracowana przez grupę SureAI. Jest to totalna konwersja, będąca kontynuacją Nehrim: At Fate's Edge, które było największym modem do The Elder Scrolls IV: Oblivion, ale znajomość tej produkcji nie jest wymagana do cieszenia się kampanią w Enderal.

Pomimo faktu, że Enderal jest w pełni darmowym projektem, to rozmiarami i jakością wykonania przypomina raczej pełnowymiarowy projekt komercyjny. Akcja toczy się w zupełnie nowej krainie o dużej różnorodności lokacji, poczynając od lasów, poprzez góry, pustynie, dżungle, wrzosowiska aż po oczywiście miasta. Przejście kampanii zajmuje od 30 do 100 godzin, zależnie od tego jak bardzo zaangażujemy się w wypełnianie misji pobocznych.

Autorzy nie ograniczyli się tylko do dodania przygód i lokacji. Mocno przerobili także mechanizmy rozgrywki. Gra posiada zmodyfikowany system umiejętności z nowymi klasami oraz znacznie trudniejszy system walki. Wprowadzono także elementy survivalowe i usunięto niektóre rozwiązania z pierwowzoru, takie jak np. respawnujący się wrogowie. Do tego Enderal kładzie znacznie większy nacisk na aspekt fabularny niż Skyrim.

 1. Enderal: The Shards of Order - pobierz
Campfire - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Campfire

Z kolei Campfire wprowadza do gry system tworzenia obozowiska. Możemy rozniecać ogniska o różnej wielkości i intensywności, używać systemu craftingu do konstruowania namiotów, hamaków, przenośnych kuchni, łóżek i innych podobnych przedmiotów. Te same przedmioty dodane zostały również do sklepików w świecie gry.

Z wszystkim tym powiązany jest rozszerzony system surowców i umiejętności, z nowościami dopasowanymi do aktywności związanych z obozowiskami.

 1. Campfire - pobierz

ARX: End of Sun do Doom 3

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #11

Wyśmienite RPG Arx Fatalis nigdy nie doczekało się kontynuacji. Twórcy, czyli ludzie ze studia Arkane, przez pewien czas nad nią pracowali, ale potem projekt został porzucony, a autorzy zajęli się Dark Messiah of Might and Magic. Fani nie zapomnieli jednak o swojej ukochanej marce i część z nich postanowiła skonstruować na silniku Doom 3 nieoficjalną kontynuację, która otrzymała tytuł ARX: End of Sun.

Fabularnie jest to prequel, który ma odpowiedzieć na pytanie o tym, co doprowadziło do wydarzeń otwierających kampanię ARX Fatalis. Autorzy podmienili praktycznie wszystko. Nowe są modele, tekstury, wrogowie, lokacje oraz przede wszystkim mechanizmy rozgrywki. Zamiast FPS-a dostajemy pierwszoosobowe RPG-akcji, nastawione na eksplorację, rozwiązywania zagadek i walkę, w której statystyki bohatera mają równie duże znaczenie, co nasza własna zręczność.

Autorzy nie zapomnieli także o systemu rozwoju bohatera oraz interfejsie ekwipunku.

 1. ARX: End of Sun - pobierz

Vault 1080 do Fallout 4

Na początku września firma Nvidia sprawiła nam sporą niespodziankę wypuszczając własnego moda gry Fallout 4. Projekt został zatytułowany Vault 1080 i oferuje dodatkową godzinę zabawy, podczas której zapuszczamy się do mrocznej krypty, a przy okazji podziwiamy zaawansowane efekty graficzne.

Autorzy postawili na klimat na grozy i wszechobecną mgłę, co zapewnia świetną okazję do podziwiania wolumetrycznego oświetlenia, dynamicznych cieni oraz różnego rodzaju efektów cząsteczkowych. Modyfikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby uwypuklić takie technologie jak HBAO+ (zaawansowane ambient occlusion), FleX (fizyka cząsteczkowa) czy God Rays.

 1. Vault 1080 – pobierz moda

The Caldecott Caper do Shadowrun: Hong Kong

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #13

Shadowrun: Hong Kong okazał się znacznie mniej popularny wśród moderów niż Shadowrun Returns, ale od czasu do czasu trafiają się godne uwagi projekty do najnowszej odsłony cyklu. Wśród nich znalazła się wydana niedawno mini-kampania Caldecott Caper.

Wcielamy się w niej w nisko opłaconego korporacyjnego ochroniarza, który zostaje zatrudniony do strzeżenia majątku swojego pracodawcy przed gangiem Orkland Sprawl. Projekt kładzie nacisk na fabułę, powoli ujawniając sekrety przeszłości bohatera. Nie brakuje jednak także akcji, w czym przydają się możliwi do zatrudnienia najemnicy.

 1. Caldecott Caper - pobierz

Mody do Mount & Blade: Warband

Crusader: Sacra Regna - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Crusader: Sacra Regna

Jak zwykle dopisali fani Mount & Blade: Warband wypuszczając kilka ciekawych projektów. Crusader: Sacra Regna przenosi akcję gry z fantastycznej krainy Calradia w realia historyczne, w czasy wypraw krzyżowych. Projekt oferuje nową mapę, realistycznie odtwarzającą Ziemię Świętą, która została zapełniona historycznymi władcami i miastami, a o kontrolę nad tymi terytoriami walczy sześć frakcji. Nowe są także jednostki, bronie, pancerze oraz inne przedmioty.

Rozbudowano też opcje dyplomatyczne, zwiększono różnorodność koni i jakość twarzy oraz podrasowano silnik fizyczny.

 1. Crusader: Sacra Regna - pobierz
The Sword And The Axe - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
The Sword And The Axe

Z kolei The Sword And The Axe przenosi akcję do ziemskiego średniowiecza, koncentrując się na okresie największej świetności wikingów.

Projekt oferuje nową mapę odwzorowującą tereny Skandynawii oraz wybrzeża Północnej Europy. Podmieniono wszystkie jednostki i większość uzbrojenia oraz pancerz. Nowych przedmiotów są setki, a wszystkie je opracowano pamiętając o realizmie historycznym.

Nie zabrakło również licznych nowych efektów dźwiękowych oraz utworów muzycznych.

 1. The Sword And The Axe - pobierz
1812 Russian Campaign - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
1812 Russian Campaign

Modem historycznym jest również 1812 Russian Campaign, odtwarzające przebieg Inwazji na Rosję w 1812 roku przeprowadzonej przez wojska francuskie, którymi dowodził Napoleon Bonaparte.

Modyfikacja oferuje nową mapę, rekonstruującą zachodnio-północne tereny Rosji, masę nowych jednostek z historycznymi mundurami i uzbrojeniem, autentycznych generałów z tamtych czasów, nowe obiekty w otoczeniu oraz mocno przerobione zachowanie sztucznej inteligencji, oparte na ówczesnych doktrynach wojskowych.

 1. 1812 Russian Campaign - pobierz

Divine GUI Remake do Neverwinter Nights 2

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #17

Innym godnym uwagi projektem jest Divine GUI Remake. Mod przerabia interfejs użytkownika w grze Neverwinter Nights 2, czyniąc go ładniejszym oraz ulepszając jego funkcjonalność.

Zmieniono wszystkie tekstury i elementy 2D interfejsu, dodano nowe dźwięki, zwiększono czcionkę i rozszerzono ekrany dialogowe. Ponadto wprowadzono opcję wybrania alternatywnego wyglądu kursora.

 1. Divine GUI Remake

Gry strategiczne

A.D. 633: Rise of Islam do Crusader Kings II

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #18

A.D. 633: Rise of Islam to modyfikacja do Crusader Kings II, która rozszerza akcję gry o 136 lat wstecz, pozwalając rozpocząć kampanię w 633 roku, czyli wkrótce po śmierci Mahometa. Pomimo tytułu, modyfikacja nie ogranicza się tylko do świata arabskiego. Autor odtworzył również historyczne realia wszystkich pozostałych terytoriów. Przykładowo, na Wyspach Brytyjskich Anglosasi nie przyjęli jeszcze chrześcijaństwa, w zachodniej Europie o dominująca pozycję rywalizują Frankowie i Wizygoci, a kraje przylegające do Morza Śródziemnego, takie jak Egipt czy Syria wciąż pozostają pod kontrolą Bizancjum, którego głównym wrogiem są Sasanidzi.

Aby wiernie odtworzyć ten okres, autor dodał masę nowych kultur, religii, wydarzeń historycznych oraz postaci. Ponadto wprowadził nowy system prawny dla nacji plemiennych, który bardziej realistycznie oddaje prawdę historyczną.

 1. A.D. 633: Rise of Islam - pobierz

Age of Dynasties do Age of Empires III

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #19

Warto także zwrócić uwagę na moda Age of Dynasties do Age of Empires III. Projekt potężnie rozbudowuje grę praktycznie pod każdym względem. Po jego zainstalowaniu gracz może objąć dowództwo nad aż siedemnastoma cywilizacjami: Imperium Brytyjskim, Francją, Hiszpanią, Rosją, Prusami, Austrią, Imperium Osmańskim, Mongołami, Dynastią Ming, Mandżurią, Indiami, Persją, Koreą, Japonią, Indochinami oraz Polską. Każda z tych fakcji posiada własne miasto oraz unikalne technologie i jednostki.

Twórcy dodali także nowe budynki, gruntownie przerobili sztuczną inteligencję oraz zbalansowanie rozgrywki oraz wprowadzili masę dodatkowych map, które wykorzystują cykl dnia i nocy.

 1. Age of Dynasties - pobierz

Mody do Stellaris

Star Trek New Horizon - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Star Trek New Horizon

Strategie studia Paradox cieszą się zazwyczaj sporym zainteresowaniem moderów i Stellaris nie jest wyjątkiem od tej reguły. Społeczność wokół tej gry dopiero zaczęła się rozwijać, ale już ukazało się kilka godnych uwagi projektów:

 1. Star Trek New Horizon - to totalna konwersja, której celem jest przeniesienie akcji gry w realia znane z filmów i seriali telewizyjnych wchodzących w skład marki Star Trek. Do wyboru są na razie dwie frakcje: Federacja oraz Imperium Klingonów. Obie posiadają unikalne statki, technologie oraz kultury. Do tego autor przerobił lekko mechanizmy rozgrywki, tak aby lepiej oddawały realia marki oraz dodał masę nowych elementów graficznych. Projekt jest wciąż na wczesnym etapie produkcji, więc posiada jeszcze spory błędów i problemów, ale już teraz dostarcza dużo dobrej zabawy.
 2. Halo Universe - zgodnie z tytułem, mod wprowadza do gry elementy zaczerpnięte z uniwersum serii Halo. Wśród nich znalazły się frakcje (ludzkość, Covenant, Swords of Sanghelios), technologie, modele graficzne, tekstury, portrety oraz muzyka. Ponadto dodano nowy moduł sztucznej inteligencji, który kieruje rasą Flood.
 3. Stellaris Tycoon - projekt zajmuje się rozszerzeniem ekonomicznej warstwy gry poprzez wprowadzenie potężnego zestawu nowych struktur, które możemy wybudować na planetach. Wśród nich znalazł się zarówno ulepszone wersje konstrukcji już istniejących (np. skład minerałów), jak i nowe obiekty, takie jak szpitale, banki, stacje telewizje, ministerstwa, siedzimy korporacja czy centra propagandy.
 4. Stellaris: Cockroaches to lekko zabawny i jednocześnie odrobinę straszny mod, który podmienią pochodzącą z Ziemi frakcję ludzką na rasę gigantycznych inteligentnych karaluchów. Zastąpiły one nasz gatunek po tym, jak homo sapiens wyginęło w wyniki wojny nuklearnej. Rasa posiada własne unikalne cechy, preferencje i technologie.
 5. 1440p UI – gra Stellaris nie wspiera prawidłowo monitorów o rozdzielczości 1440p. Ten mod dodaję taką funkcjonalność. Pola zajmowane przez okna zostają odpowiednio rozszerzone, obrazy powiększone, a cały interfejs dopasowano do potrzeb i możliwości takich monitorów.

Mody do XCOM 2

Wave COM - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Wave COM

Wave COM to modyfikacja, która wprowadza do XCOM 2 nowy typ rozgrywki przypominający tryb survivalowy. Obejmujemy dowództwo nad oddziałem żółtodziobów i naszym zadaniem jest przetrwanie jak najdłużej przeciwko coraz silniejszym falom wrogów. Poza dowodzeniem oddziałem mamy cały czas dostęp do badań inżynieryjnych i naukowych z baz, co pozwala nam z rundy na rundę rozwijać bohaterów i wyposażać ich w coraz lepszy sprzęt.

 1. Wave COM - pobierz
Commander's Choice - Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - wiadomość - 2016-09-19
Commander's Choice

Z kolei Commander's Choice to mały, ale niezmiernie przydatny mod do XCOM 2, który pozwala graczom na swobodną zmianę klas wszystkich członków oddziału, bez żadnych ograniczeń. Odbywa się to za pomocą prostego w użyciu menu, a całość opracowano tak, aby wspierało także klasy z innych zainstalowanych modów, o ile tylko są aktywne.

 1. Commander's Choice - pobierz

The Last Emperor do Rome: Total War – Barbarian Invasion

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #23

The Last Emperor do Rome: Total War – Barbarian Invasion to mini-mod, koncentrujący się na wiernym odtworzeniu schyłkowego okresu Cesarstwa zachodniorzymskiego. Kampanię zaczynamy w 465 roku n.e., a kończymy w 630 r.

Do wyboru jest dziewiętnaście grywalnych frakcji. Poza samym Cesarstwem dostępni są rzymscy rebelianci, Galowie, Ostrogoci, Celtowie czy plemiona pustynne. Przerobiono mapy, dodając nowe regiony i prowincje. Poprawiono błędy historyczne w nazwach jednostek i zaimplementowane nowe opcje ich werbowania. Zmieniono zbalansowanie rozrywki w takich kwestiach jak ceny, zdolności czy statystyki, tak aby oddać okres, w którym toczy się akcja.

Ponadto małe miasta zdobyły zdolność budowania kamiennych murów, gdyż było to wtedy powszechne.

 1. The Last Emperor - pobierz

Expansion Mod do Battle Realms

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #24

Expansion Mod to modyfikacja do Battle Realms, której celem jest generalne ulepszenie mechanizmów rozgrywki poprzez wprowadzenie do niej zestawu nowości.

Wszystkie klany otrzymały dodatkowy budynek, w którym mogą szkolić nowe jednostki. Te struktury uzyskujemy poprzez ulepszanie innych. Ponadto każdy klan otrzymał nowy, znacznie potężniejszy typ bohaterów dysponujących specjalnymi zdolnościami i ponownie - uzyskujemy go szkoląc zwykłych herosów.

 1. Expansion Mod - pobierz

Pozostałe gry

Amnesia: Chromanin

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #25

Z wydanych ostatnio modów do Amnesia: The Dark Descent warte polecenia jest Amnesia: Chromanin. Ta przygoda zaczyna się od koszmaru. Po przebudzeniu bohater znajduje kartkę z wiadomością, że jego życie jest w niebezpieczeństwie i musi uciekać. Wkrótce potem dostaje jednak drugą wiadomość, która twierdzi, że autor pierwszej kłamie i nie należy mu ufać.

Mod utrzymany jest w klimacie horroru i oferuje sporo rzadko widywanych w przygodach do Amnesia: The Dark Descent lokacji na otwartym powietrzu.

 1. Amnesia: Chromanin - pobierz

Full Moon Fever do The Dark Mod

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #26

Z kolei z nowych przygód do darmowej skradanki The Dark Mod polecamy Full Moon Fever. W tej misji wcielamy się w złodzieja, którego gildia od wielu miesięcy planuje skok na rezydencję bogatego szlachcica imieniem Kinbote. Podczas rozbudowy piwnicy budynku odkryta zostaje starożytna krypta. Po jej odwiedzeniu lord zaczyna się dziwnie zachowywać i ostatecznie zamyka się we własnym gabinecie. Po tygodniu ciszy służba uznaje, że musiał on umrzeć. Lada chwila na miejsce ma przybyć rodzina i straż miejska, a gdy to się stanie napad stanie się niemożliwy. Kierowany przez nas złodziej uznaje, że właśnie nadarza mu się wyśmienita i ostatnia okazja do obrabowania rezydencji, zwłaszcza że spora część służby dostała wolne.

 1. Full Moon Fever - pobierz

Wieści ze świata modów

Post Scriptum

Grupa moderów działających pod szyldem Periscope Games zapowiedziała moda Post Scriptum, którego celem jest przeniesienia akcji taktycznej strzelanki Squad w realia II wojny światowej. Modyfikacja skoncentruje się na Operacji Market Garden. Projekt przeznaczony będzie wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych i pozwoli graczom na wcielenie się zarówno w żołnierzy brytyjskich, jak i niemieckich.

Na razie nie podano planowanej daty premiery.

 1. Mod Post Scriptum przeniesie taktyczną strzelankę Squad w realia II wojny światowej

GTA 5 Redux – zwiastun

Doczekaliśmy się kolejnego zwiastuna imponującego projektu GTA 5 Redux, czyli modyfikacji do Grand Theft Auto V, która zaoferuje znacznie ulepszoną grafikę. Do najważniejszych atrakcji należy zaliczyć przebudowany od zera system pogodowy, wprowadzenie opcji ReShade oraz całkowicie nowe tekstury w rozdzielczości 4K i efekty specjalne.

Projekt ma się ukazać na dniach.

Tryb kooperacyjny dla XCOM 2

Grupa znana jako Dragonpunk opublikowała materiał video pokazujący w akcji moda, którego celem jest dodanie trybu kooperacyjnego do turowej strategii XCOM 2.

Projekt jest już na ukończeniu i ma się ukazać w najbliższych tygodniach.

 1. Oficjalna strona projektu

Stare, ale jare

Age of Dynasties, Enderal, ARX: End of Sun i inne najlepsze modyfikacje - ilustracja #28

Ze starszych modów polecamy tym razem Farmer Jack 2 do Far Cry. Projekt oferuje sporych rozmiarów kampanię dla pojedynczego gracza, toczącą się poza miastem, gdzie znany z „podstawki” Jack cieszy się zasłużoną emeryturą. Mechanizmy rozgrywki są takie same, jak w Far Cry, ale zmieniono realia. Lokacje zbudowano w oparciu o głównie nowe elementy graficzne. Dodano także spory nowych typów uzbrojenia, pojazdów i przeciwników.

Wszystko to zostało wyśmienicie wykonane. Farmer Jack 2 wyciska ostatnie soki z silnika Far Cry, oferując znacznie ładniejszą grafikę niż podstawowa wersja gry. Do tego równie dobrze zaprojektowano mapy. Są duże i oferują sporo swobody taktycznej, a wymiany ognia zapewniają masę emocji.

 1. Farmer Jack 2 - pobierz

Ostatnich pięć odsłon cyklu:

 1. Order 66, Duke Forces, Portal 2: EIDOLON, Complete Rampage i inne najlepsze modyfikacje
 2. Apotheosis, The Trojan War, Hunter's Moon, Tales of Symphonia Fix i inne najlepsze modyfikacje
 3. Jedi Fighter, Renegade Wars, Brutal Doom, The Fourth Age: Total War i inne najlepsze modyfikacje
 4. Penumbra: Twilight of the Archaic, The Sum, MediEvil: Hero of Gallowmere i inne najlepsze modyfikacje
 5. Birthright, Mars City Security, The Forgotten City, Autumn Leaves i inne najlepsze modyfikacje