Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2020, 16:35

autor: AlexB

24-latek usłyszał niemal 9 tys. zarzutów za handel kontami do gier

24-letni mieszkaniec Piekar Śląskich otrzymał blisko 9 tysięcy zarzutów dotyczących nielegalnego rozpowszechniania gier. Chodzi o kupowanie ich elektronicznych wersji, a następnie odsprzedawanie dostępu do konta wielu osobom.

W SKRÓCIE
  1. 24-latek z Piekar Śląskich został aresztowany za handel kontami w serwisach aukcyjnych.
  2. Szkody przez niego spowodowane wyceniono na niemal milion złotych.
  3. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Na razie policja zabezpieczyła 130 tysięcy złotych na rzecz przyszłych kar i grzywien.

Pewien 24-latek z Piekar Śląskich został zmuszony do stoczenia niemałej batalii z wymiarem sprawiedliwości. Wszystko przez to, że w latach 2014-2018 nielegalnie rozprowadzał on gry w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi o bardzo powszechny niestety proceder polegający na kupowaniu elektronicznej wersji tytułu na przykład na Steamie, a później odsprzedawania w serwisach aukcyjnych dostępu do konta wielu osobom.

Życie to nie GTA – w rzeczywistości dużo trudniej jest uciec wymiarowi sprawiedliwości. - 24-latek usłyszał niemal 9 tys. zarzutów za handel kontami do gier - wiadomość - 2020-02-06
Życie to nie GTA – w rzeczywistości dużo trudniej jest uciec wymiarowi sprawiedliwości.

Jak podaje serwis RMF 24, mężczyzna usłyszał łącznie niemal 9 tysięcy zarzutów sformułowanych na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez policję z Piekar Śląskich oraz Wydział do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Katowicach. Do wszystkich się przyznał. Straty przez niego poczynione wyceniono na blisko milion złotych.

Jak na razie stróże prawa zabezpieczyli przeszło 130 tysięcy złotych z majątku oskarżonego, które mają zostać przeznaczone na przyszłe kary i grzywny. Nie oznacza to jednak, że cała ta historia uderzy 24-latka jedynie po kieszeni. Według zapisów ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych grozi mu nawet 5 lat więzienia. O tym, czy faktycznie zostanie on pozbawiony wolności na tak długo zdecyduje sąd.

Osoby zajmujące się handlem kontami, na przykład na Allegro, są obecnie dość pewne siebie. Nie tylko same parają się tym procederem, ale również starają się wciągnąć do niego innych, czy to za pośrednictwem grup dyskusyjnych w Internecie, czy filmików na YouTube. Pytanie, czy przykład mężczyzny z Piekar Śląskich nieco ich wystraszy? A może to początek większej akcji wymiaru sprawiedliwości wymierzonej przeciw nim? Powinniśmy się o tym przekonać w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona Policji Śląskiej