Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Ojciec chrzestny

Electronic Arts rezygnuje z eksploatacji marki Ojciec Chrzestny?

Jiker, 5 czerwca 2009, 13:30

Electronic Arts pokładało w licencji na produkcję opartych na marce Ojciec Chrzestny nadzieje na wielki biznes. Uznana na całym świecie powieść Mario Puzo, rewelacyjne filmy Francisa Forda Coppoli zwiastowały spore zainteresowanie grami, a co za tym idzie – pewny zysk. Rzeczywistość jak zwykle okazała się jednak niezwykle brutalna.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 lutego 2009)

Jiker, 9 lutego 2009, 10:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do pecetowych Mass Effect, Gears of War i Call of Duty: World at War oraz sądowe boje wokół Ojca Chrzestnego. Zapraszamy do lektury.

Producenci Ojca chrzestnego w sądzie

Vercetti, 20 czerwca 2008, 14:30

Podczas gdy Electronic Arts pracuje już nad drugą odsłoną wirtualnego Ojca chrzestnego, udzielająca mu filmowej licencji wytwórnia Paramount Pictures może wkrótce stracić okrągły milion dolarów. Takiej właśnie kwoty domaga się od koncernu Anthony Puzo, syn pisarza, bez którego mafijna historia o rodzinie Corleone nigdy by nie powstała.

Producent przygód Jamesa Bonda czuwa nad Ojcem Chrzestnym 2

Vercetti, 18 czerwca 2008, 11:35

Choć o planach stworzenia drugiej odsłony Ojca Chrzestnego mówiono już w lutym 2006 r., odpowiedzialne za jego produkcję studio EA Redwood Shores dotychczas konsekwentnie milczało na temat swojego dziecka, skupiając się w zamian na promocji survival horroru Dead Space.

The Godfather 2 już oficjalnie!

Jiker, 27 lipca 2007, 09:52

Electronic Arts pracuje nad drugą odsłoną gry The Godfather. Informację tę, ujawnioną już wcześniej przez Todda Greenwalda, pracującego w firmie Nollenberger Capital Partners, potwierdził na zwyczajowym spotkaniu z akcjonariuszami Frank Gibeau, szef oddziału EA Games.

Ojciec chrzestny ważny w obecnej i przyszłej działalności Electronic Arts

eLKaeR, 18 maja 2007, 06:06

Osiągalna dla posiadaczy siedmiu różnych platform (PC, PS2, PS3, oba Xboxy, PSP i Wii) gra The Godfather budzi mieszane uczucia – jedni chwalą ją za unikalną atmosferę niczym w filmowym i książkowym Ojcu chrzestnym, a inni ostro krytykują za mało efektowną grafikę. Korporacja Electronic Arts mocno wiąże jednak z tą marką teraźniejszość i przyszłość.

The Godfather na Wii i PS3 już w sklepach

Major Doktor Upiorna, 23 marca 2007, 11:17

No i doczekaliśmy się. Od dzisiaj The Godfather: Blackhand Edition dla Wii i The Godfather: The Don's Edition dla PlayStation 3 goszczą na sklepowych pułkach nie tylko w zachodnich rejonach Europy, ale również w Polsce. Mieszkańcy Ameryki Północnej wymienionymi tytułami mogą się cieszyć już od ostatniego wtorku. Niestety obie wersje niniejszej pozycji zlokalizowane są na język angielski. Niemniej jednak nie powinno to sprawić problemów zapalonym miłośnikom tego typu produkcji.

Ojciec Chrzestny na Wii zbiera pierwsze oceny

Vercetti, 19 marca 2007, 18:10

Choć do amerykańskiej premiery gry The Godfather: Blackhand Edition pozostały jeszcze cztery dni, w sieci można przeczytać już pierwszą recenzję tego tytułu, napisaną przez redaktorów serwisu IGN. Co ciekawe, zdaniem dziennikarzy zza Atlantyku, produkcja Electronic Arts zasługuje na wysoką notę – 80%.

Ojciec chrzestny opuszcza studio developerskie, zbliżając się szybko ku PS3 i Wii

eLKaeR, 13 marca 2007, 10:44

Prawie rok minął już od premiery gry o nazwie The Godfather na platformie PC, PlayStation 2 i Xbox. Na ów elektroniczno-rozrywkowy produkt, bazujący przede wszystkim na filmach Francisa Forda Coppoli spod znaku Ojca chrzestnego, czekają teraz posiadacze PlayStation 3 i Wii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dobiegł końca właściwy developing dwóch nowych wersji niniejszej pozycji.

Nintendo ujawnia line-up Wii na pierwszy kwartał 2007

Vercetti, 24 stycznia 2007, 17:27

Końcówka ubiegłego roku w wykonaniu Nintendo obfitowała w sukcesy na rynku konsol stacjonarnych, a także przenośnych. Japoński koncern myśli już jednak o przyszłości i w najbliższym czasie zamierza poszerzyć ofertę gier dedykowanych swemu najmłodszemu dziecku, Wii. Jeszcze w tym kwartale do 34 pozycji, które znajdują się już w sprzedaży w USA, dołączy 12 nowych tytułów.

The Godfather na PS3 i Wii w marcu

Louvette, 12 stycznia 2007, 11:12

Wczoraj informowaliśmy was o pogłoskach dotyczących wydania gry The Godfather na konsole Wii i PlaySation 3. Dziś firma Electronic Arts oficjalnie potwierdziła te informacje.

Nadciąga sequel Blazing Angels oraz kolejni Ojcowie Chrzestni

Łosiu, 11 stycznia 2007, 11:59

Wersja PS3 gry Two Worlds, to nie jedyna ciekawostka jaką oferują zachodnie sklepy Internetowe. Amerykański serwis GameFly, który zajmuje się sprzedażą gier z drugiej ręki oraz ich wypożyczaniem, przynosi ciekawe wieści związane z drugą częścią gry Blazing Angels oraz nowymi edycjami Ojca Chrzestnego.

Electronic Arts zajmuje stanowisko w sprawie płatnych ułatwień

Krystian Smoszna, 14 listopada 2006, 12:50

Jeden z przedstawicieli koncernu Electronic Arts, niejaki Chip Lange, wypowiedział się w sprawie płatnych ułatwień, jakie ostatnio jego firma zaczęła serwować użytkownikom konsoli Xbox 360.

Electronic Arts opublikowało płatne dodatki do Godfathera w wersji na Xboksa 360

Jiker, 24 października 2006, 13:11

Korporacji Electronic Arts wyraźnie spodobała się idea mikrotransakcji. Tym razem powiązano ją z grą Godfather, wydaną na konsolę Xbox 360 22 września 2006 roku. Do sprzedaży, za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace, trafił bowiem szereg dodatków, które z pewnością wpłyną na atrakcyjność rozgrywki.

Ojciec Chrzestny finansową klapą czy sukcesem?

Vercetti, 24 marca 2006, 08:17

Choć nowa gra akcji rodem z Electronic Arts jest dostępna na rynku zaledwie od wtorku, specjaliści z magazynu Financial Times prognozują, że tytuł okaże się jedną z najbardziej chybionych inwestycji w dziejach amerykańskiego giganta.

Wyciek Ojca Chrzestnego

Vercetti, 21 marca 2006, 08:47

Od kilku tygodni nad Electronic Arts wisi jakieś fatum. Zaledwie przed miesiącem informowaliśmy Was, że głośna konsolowa strzelanka, Black, wyciekła do sieci na parę dni przed premierą, a wczoraj sytuacja ta powtórzyła się. Tym razem sprawa dotyczy innego hitu amerykańskiego giganta, a mianowicie Ojca Chrzestnego.

Złoto dla Ojca Chrzestnego!

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 08:26

Na tydzień przed amerykańską premierą gry The Godfather (Ojciec Chrzestny), koncern Electronic Arts ogłosił, że produkt ten pokrył się „złotem”. Program, który najwięcej wspólnego będzie mieć ze słynnym filmem Francisa Forda Coppoli, trafił już do tłoczni.

Jaki PeCet będzie potrzebny do uruchomienia Ojca Chrzestnego?

eLKaeR, 1 marca 2006, 09:55

Zbliżającą się wielkimi krokami (premiera w USA już za dwadzieścia dni) grę Ojciec Chrzestny uruchomi właściwie każdy posiadacz konsoli PS2 lub Xbox. Natomiast właściciele komputerów PC będą musieli spełnić odpowiednie wymagania sprzętowe. Korporacja Electronic Arts ujawniła właśnie dokładne informacje, dotyczące tych ostatnich.

Nowa filmowa kolekcja The Godfather na DVD z materiałami bonusowymi na temat gry

eLKaeR, 28 lutego 2006, 11:23

Za trzy tygodnie w Ameryce Północnej dostępna będzie już (tylko dla PC, PS2 i Xbox) gra akcji pt. The Godfather, czyli wirtualna wersja słynnego Ojca chrzestnego, doskonale znanego entuzjastom literatury i filmu. Wytwórnia Paramount Pictures zamierza przy okazji wypuścić specjalną edycję kolekcjonerskiego pakietu, obejmującego całą kinematograficzną trylogię autorstwa Francisa Forda Coppoli.

Electronic Arts planuje kolejne gry z cyklu Ojciec Chrzestny

Krystian Smoszna, 24 lutego 2006, 10:10

Jest już niemal pewne, że koncern Electronic Arts stworzy więcej gier na podstawie marki The Godfather (Ojciec Chrzestny). Producenci chcąc pójść w ślady Francisa Forda Coppoli i przygotować kolejne odsłony cyklu, jedną lub dwie.

Ojciech Chrzestny na rynku od 21 marca

Krystian Smoszna, 27 stycznia 2006, 08:39

Koncern Electronic Arts opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym podana została data premiery gry The Godfather. Co prawda, już w ubiegłym tygodniu wiadomo było, że program zadebiutuje na rynku pod koniec marca, ale dopiero teraz wydawca postanowił przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Premiera The Godfather potwierdzona, wersje PSP i Xbox 360 opóźnione

Thorwalian, 19 stycznia 2006, 10:18

Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia o planach wydawniczych Electronic Arts w sprawie The Godfather. Wydawca oficjalnie poinformował, iż ogólnoświatowa premiera gry w wersji PC, PlayStation 2 oraz Xbox nastąpi pod koniec marca. W dalszym ciągu nie wiemy kiedy tytuł pojawi się w polskich sklepach.

Godfather w sklepach od 24 marca?

Thorwalian, 18 stycznia 2006, 10:15

Nie ulega wątpliwości, iż spore grono graczy i zarazem miłośników kina, ostrzy sobie zęby na produkcję zatytułowaną The Godfather. Premiera tej gry już kilkakrotnie była odwlekana, co rodziło nie zawsze trafne spekulacje co do dokładnej daty jej debiutu. Dzisiaj najprawdopodobniej poznaliśmy tą zaznaczoną w kalendarzu przez Electronic Arts.

24 gry od Elektroników w nadchodzącym kwartale, Godfather przesunięty

Elrond, 6 grudnia 2005, 11:27

Najbliższe 4 miesiące będą prawdziwą gratką dla miłośników pozycji z logo Electronic Arts. Elektronicy zamierzają bowiem zasypać europejskich graczy, dosłownie i w przenośni, swoimi produktami - półki sklepowe ujrzą co najmniej 24 nowe tytuły. Niestety, dla oczekujących na pojawienie się Ojca Chrzestnego mamy złą wiadomość. Premiera gry została przełożona.

W The Godfather usłyszymy jednak głos Marlona Brando

Krooliq, 3 sierpnia 2005, 11:19

W lipcu informowaliśmy Was o tym, że najprawdopodobniej Marlon Brando „nie wystąpi” w komputerowej adaptacji The Godfather. Jednak wczoraj przedstawiciel koncernu Electronic Arts Tammy Schachter poinformował, że głos Marlona Brando będzie wykorzystany w grze, ale najprawdopodobniej nie wszystkie kwestie Dona Corleone będą wypowiedziane przez tego wybitnego aktora.