Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat SimCity 4

SimCity 5 nadchodzi! Premiera w 2013 roku

Aver, 1 marca 2012, 10:20

Niemiecki magazyn Gamestar ujawnił mnóstwo nowych informacji o nadchodzącej grze studia Maxis. Gra wchodzi w zaawansowany etap produkcji, a jej premiera jest przewidywana na rok 2013.

Zapowiedź Sim City 5 już w przyszłym tygodniu?

Aver, 29 lutego 2012, 19:27

Internet pełny jest spekulacji na temat nowego tytułu studia Maxis, który ma być zapowiedziany podczas targów twórców gier Game Developers Conference w najbliższy wtorek 6 marca.

Twórcy serii The Sims i SimCity pracują nad nowym symulatorem

Sarge, 30 stycznia 2012, 08:36

W sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę w studiu Maxis. Wynika z niego, że twórcy m.in. serii The Sims i SimCity przygotowują nową grę z gatunku symulatorów.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Square Enix, SimCity 4) 18/11/11

Jiker, 18 listopada 2011, 14:08

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kolejnym weekendzie z betą Star Wars: The Old Republic, przejęciach w branży, a także pozyskaniu przez Square Enix licencji na Unreal Engine 3.

EA pracuje nad nowym SimCity i grą opartą na serialu animowanym The Simpsons

Rezo, 27 maja 2011, 11:57

Powołując się na informacje z serwisu MCV, mamy przyjemność ogłosić, że Electronic Arts pracuje nad nową grą, która jeszcze w tym roku pojawi się na Facebooku. Tym razem będzie to tytuł bazujący na popularnej bajce The Simpsons. Jednocześnie pojawiły się nowe informacje o kolejnej odsłonie SimCity - tak samo jak w przypadku Simpsonów, tak tutaj całość będzie dedykowana tej platformie społecznościowej.

Przeceny na Steamie - The Sims 3 oraz Sim City 4

Kono, 5 maja 2011, 09:35

Firma Electronic Arts kontynuuje swoją ofensywę w systemie elektronicznej dystrybucji Steam. Dzisiaj w ramach tygodnia z grami EA w promocji znajdziemy produkcje studia Maxis. Wśród przecenionych tytułów znalazły się: gra The Sims 3 wraz z sześcioma dodatkami oraz SimCity 4 w wersji Deluxe.

Co nam zabrały Simsy?

Hed, 13 października 2009, 09:18

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Maxis nie przygotuje nowej gry spod znaku SimCity

Major Doktor Upiorna, 8 czerwca 2007, 13:40

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.

Gra SimCity 5 zostanie ujawniona w nowym numerze magazynu Games for Windows?

Krystian Smoszna, 4 czerwca 2007, 07:56

Jeśli potwierdzą się informacje opublikowane wczoraj przez serwis Worthplaying, w lipcowym numerze czasopisma Games for Windows zostanie ujawniona kolejna, piąta już odsłona cyklu SimCity!

Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem

eLKaeR, 28 lutego 2007, 17:55

Przy pomocy platformy Nintendo DS korporacja Electronic Arts chce przypomnieć nam klasykę strategii ekonomicznych. Już w nadchodzącym miesiącu na amerykańskie i europejskie półki sklepowe trafi dwuekranowy wariant słynnej gry Theme Park, która oryginalnie zadebiutowała przed trzynastoma laty. Nieco później po obu stronach Atlantyku pojawi się SimCity DS.

Pierwszy trailer z SimCity DS

Vercetti, 30 stycznia 2007, 15:12

Electronic Arts zaprezentowało światu pierwszy trailer z japońskiej edycji gry SimCity DS. Filmik ten ukazuje nam obszerne fragmenty gameplay’a produktu, starając się niejako udowodnić, że tworzenie strategii z myślą o handheldach ma głębszy sens.

Nowe obrazki z gry SimCity DS

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 10:26

W Internecie pojawiły się nowe obrazki przedstawiające grę SimCity w wersji na konsolę Nintendo DS. Program przygotowywany jest przez koncern Electronic Arts, z myślą o japońskim rynku. W Kraju Kwitnącej Wiśni produkt zadebiutuje 22 lutego bieżącego roku.

Posiadacze konsoli Nintendo DS zagrają zimą w SimCity

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2006, 10:38

Koncern Electronic Arts przymierza się do wyprodukowania kolejnej gry z cyklu SimCity, tym razem w wersji na konsolę Nintendo DS. Firma zamierza wydać program w Japonii, co nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę ogromną popularność handhelda w Kraju Kwitnącej Wiśni.

MetroQuest, czyli SimCity dla urbanistów

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 12:00

Czy popularne gry komputerowe mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu? Kanadyjska firma Envision udowadnia, że tak. Jej program o nazwie MetroQuest, z którego korzystają specjaliści od planowania przestrzennego miast, powstał w oparciu o legendarną serię programów rozrywkowych Willa Wrighta – SimCity.

Kolejne Simowe miasto w produkcji?

Elrond, 26 maja 2004, 13:11

Ojciec i matka Simów w jednym, czyli pan Will Wright podał do publicznej wiadomości iż trwają prace na kolejnym tytułem ze znakomitej, przynajmniej w rankingach sprzedawanych w USA egzemplarzy, serii SimCity. Niestety nie zdradzono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących tej produkcji, ze słów Wrighta wynika jednak, iż chce on stworzyć sequel trochę w innym stylu niż ostatnio.

Sim City 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 09:00

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Sim City. Luc Barthelet, główny menadżer firmy Maxis, zdradził w wywiadzie dla francuskiego programu o grach komputerowych, że rozpoczęto już prace nad piątą odsłoną popularnego symulatora miasta. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów na jego temat: jak będzie wyglądał i kiedy miałby się ukazać.

Sim City 4: Rush Hour w zachodnich sklepach

ComCo, 23 września 2003, 08:46

Wybudować posterunek policji, straży pożarnej czy nową szkołę? Postawić na rozwój dzielnicy mieszkalnej, czy może zainwestować w przemysł? I jak to wszystko zrobić przy okrojonym budżecie? Z podobnymi decyzjami zetknął się chyba każdy wielbiciel serii SimCity - zarządzanie miastem to nie jest taka prosta sprawa, a zły wybór prowadzi do coraz większej dziury budżetowej... Dylematy dylematami, a tymczasem zachodni posiadacze czwartej części powyższego cyklu mogą już udać się sklepów - na półkach pojawiło się właśnie oficjalne rozszerzenie gry, noszące podtytuł Rush Hour („Godziny Szczytu”).

„Czwarte Sim Miasto” + „Godziny Szczytu” = Sim City 4: Deluxe Edition

eLKaeR, 1 sierpnia 2003, 12:57

Czwarta część słynnej gry strategiczno-ekonomicznej Sim City obecna jest na rynku od niecałych siedmiu miesięcy. Wraz z początkiem roku szkolnego 2003/2004 do sklepów trafi oficjalne rozszerzenie tej pozycji, oznaczone podtytułem Rush Hour. Natomiast kilka tygodni później w sklepach zadebiutuje specjalna kompilacja wspomnianych programów.

Godziny szczytu w mieście Simów...

ComCo, 8 maja 2003, 07:20

Czwarta część cyklu SimCity przez jakiś czas utrzymywała się na czele listy najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Nie bez powodu - rzeczony tytuł potrafi przykuć graczy do monitora na długie godziny. Idąc za ciosem, korporacja Electronic Arts postanowiła kontynuować całą serię, dzięki czemu już niedługo w nasze ręce trafi pierwsze, oficjalne rozszerzenie do wspomnianego programu, noszące podtytuł Rush Hour.

Tydzień Poradników DZIEŃ DRUGI: Sim City 4

Sznur, 29 kwietnia 2003, 15:49

W drugim dniu Tygodnia Poradników na Gry-OnLine zapraszamy do skorzystania z poradnika do innej symulacji ekonomicznej - Sim City 4, w której zajmujemy się zagospodarowaniem aglomeracji miejskiej. Poradnik pomoże Wam zbudować od podstaw swoje pierwsze wirtualne miasto, wyjaśniając na tym przykładzie wszelkie aspekty jego funkcjonowania oraz dalsze perspektywy rozbudowy i rozwoju.

Tydzień poradników na GRY-OnLine

Solnica, 25 kwietnia 2003, 22:20

Początek maja, i pojawiająca się w tym okresie szansa na nieco więcej niż zazwyczaj wolnego czasu, to wspaniała okazja na przykład na ... spędzenie go przed monitorem przy grze której nie udało nam się jeszcze skończyć. Wiem, że jest to zajęcie bardzo przyjemne, ale niestety ze względów zdrowotnych niezbyt idealne. Postanowiliśmy więc nieco zadbać o waszą tężyznę fizyczną i w tym celu przygotowaliśmy na nadciągający tydzień „poradnikową” niespodziankę.

Recenzja: Sim City 4

Fajek, 26 marca 2003, 11:16

Sim City 4 to kolejna część słynnej serii, symulacji życia i rozwoju miasta, rozwijanej przez firmę Maxis już od ponad 10 lat. Jednak w odróżnieniu od poprzedniczek, gracz nie buduje jednego „cudownego”, odizolowanego od świata miasta, lecz może powiązać swoje miasto z innymi jednostkami osadniczymi i tym samym stworzyć wielką aglomerację połączoną ekonomicznie i przemysłowo.

Sim City 4 PL coraz bliżej

Solnica, 11 lutego 2003, 09:51

Na 28 lutego ustalona została data polskiej premiery Sim City 4, jednej z bardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku, czwartej części słynnej serii symulacji życia i rozwoju miasta rozwijanej przez firmę Maxis już od ponad 10 lat.

Hity stycznia wg. GameSpot

eLKaeR, 10 lutego 2003, 11:11

Redaktorzy sieciowego serwisu o nazwie GameSpot opublikowali właśnie swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane trzem popularnym obecnie konsolom stacjonarnym oraz jednej platformie przenośnej.