Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Wheelman

Studio odpowiedzialne za Wheelmana zamknięte

Hed, 15 lipca 2009, 08:45

Midway Newcastle, odpowiedzialne za całkiem solidną grę Wheelman, zostało oficjalnie zamknięte. Dotychczasowy właściciel dewelopera, czyli Midway, został sprzedany firmie Warner Bros. Niestety nie była ona zainteresowana zakupem także brytyjskiego studia wydawcy, które od jakiegoś czasu poszukiwało nowego inwestora. Jak widać – bez skutku.

Ruszają prace nad kinową adaptacją The Wheelman

Hed, 10 maja 2009, 15:06

Pojawiły się pierwsze konkretne informacje na temat kinowego projektu The Wheelman. Produkcją filmu zajmuje się wytwórnia Paramount Pictures, która w roli reżysera obsadziła Johna Singletona, znanego między innymi z obrazu Za szybcy, za wściekli. W głównej roli wystąpi naturalnie Vin Diesel. Aktor pojawił się również w elektronicznej wersji tej historii, stworzonej przez jego własne studio Tigon.

DLC do Wheelmana już dostępne

Jiker, 5 maja 2009, 08:30

Firmy Ubisoft, Midway oraz Tigos Studios poinformowały o wydaniu dwóch paczek DLC do gry Wheelman. O ile jednak za pierwszą musimy zapłacić, o tyle druga jest już w pełni darmowa. W chwili obecnej dodatki mogą pobrać jedynie posiadacze Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3 muszą poczekać do czwartku.

Poradnik: Wheelman

Redakcja GRYOnline.pl, 23 kwietnia 2009, 22:39

„Witaj w poradniku do gry Vin Diesel Wheelman. Prezentowana gra jest mieszaniną takich produkcji jak Carmageddon, Driver czy też w odrobinie GTA. Zdecydowaną większość rozgrywki spędzisz „za kółkiem” przemierzając ulice Barcelony, choć i znajdzie się kilka misji „chodzonych”.

Premiery gier w Polsce (13-19 kwietnia)

Vercetti, 20 kwietnia 2009, 08:58

Posucha, gdy chodzi o nowości i obfitość, gdy mowa o nadchodzących reedycjach – to bilans ubiegłego tygodnia na polskim rynku gier. Swoje oficjalne premiery miały zaledwie cztery tytuły, podczas gdy do planów wydawniczych rodzimych dystrybutorów trafiło aż jedenaście pozycji. Inna sprawa, że osiem z nich to produkcje, które mają zasilić serię Platynowa Kolekcja.

Twórcy Wheelmana pracują nad nową grą z otwartym światem

Filip „fsm” Grabski, 30 marca 2009, 10:10

Wirtualny Vin Diesel i jego motoryzacyjne przygody w Barcelonie to główne atrakcje gry Wheelman, która już jest dostępna na rynku. Jej twórcy planują wykorzystać zdobyte doświadczenia przy produkcji kolejnego tytułu.

Premiery gier w Polsce (23-29 marca)

Vercetti, 30 marca 2009, 08:22

W minionym tygodniu polscy dystrybutorzy dowiedli, że wiosenne porządki są już za nimi i po wyczyszczeniu magazynów cała uwaga rodzimych wydawców skupiła się na świeżynkach. Efekt: w ciągu ostatnich siedmiu dni w sklepach pojawiło się dwadzieścia nowych gier, przeznaczonych na siedem platform.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 marca 2009)

Jiker, 27 marca 2009, 11:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Far Cry 2 za pół ceny, Batman: Arkham Asylum bez zabójstw, Dissidia: Final Fantasy w Europie jesienią, Battleforge i Wheelman debiutują na polskim rynku i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 marca 2009)

Jiker, 26 marca 2009, 12:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nextgenowy Stormrise dostępny od jutra, Bungie nie ustaje we wsparciu Halo 3, The Pitt ponownie dostępny, beta Battlefield Heroes czasowo wstrzymana, Wheelman w sklepach i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 marca 2009)

Jiker, 18 marca 2009, 12:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Behemoth ujawnia swoje kolejne dzieło, demo Red Alert 3 w wersji na PS3 jeszcze w tym tygodniu, PSP ma szansę otrzymać więcej komiksów, Square Enix kupuje silnik Gamebryo, Midway zapowiada kolejną, wybitną grę i inne. Zapraszamy do lektury.

The Wheelman ozłocony

Jiker, 13 marca 2009, 08:20

The Wheelman, dynamiczna gra akcji opracowana przez studio Tigon, którego założycielem jest sam Vin Diesel, weszła w fazę złota. Oznacza to, że deweloper ukończył wszystkie założone prace i wysłał produkcję do tłoczni. Już 27 marca na półkach sklepowych znajdą ją mieszkańcy krajów Europy Zachodniej. Natomiast trzy dni wcześniej możliwość nabycia gry otrzymają Amerykanie.

Wysyp dem: Wheelman, Wanted i Watchmen

Filip „fsm” Grabski, 5 marca 2009, 14:51

Tak się złożyło, że 5 marca okazał się być dniem premiery wersji demonstracyjnych aż trzech gier na „w”: zainteresowani mogą przetestować następujące tytuły – Wheelman, Wanted i Watchmen.

Ubisoft i Wheelman już oficjalnie

Filip „fsm” Grabski, 19 lutego 2009, 13:30

Milo Burik, twardy mistrz kierownicy o fizjonomii Vina Diesela to bohater gry The Wheelman, której los był do niedawna niepewny. Dzisiaj mamy oficjalne oświadczenie – tytuł ten znalazł nowy dom.

Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają

Brucevsky, 18 lutego 2009, 12:25

U.S. Bankruptcy Court zezwolił Midway na dysponowanie środkami finansowymi i inwestowanie oraz pracę nad nowymi projektami. Oznacza to, że firma może kontynuować produkcję nowej części Mortal Kombat i wydać The Wheelman.

Bitwa o Midway trwa, Wheelman sprzedany?

Hed, 13 lutego 2009, 11:32

Firma Midway została zmuszona do ogłoszenia niewypłacalności, co nie oznacza jednak, że zostanie zamknięta. Jak na razie europejski oddział wydawcy będzie kontynuował pracę. Pomimo tego, sytuacja jest oczywiście poważna - długi firmy są bardzo duże, a środków na ich pokrycie wciąż brakuje. W związku z tym pojawiły się plotki o sprzedaży marki Wheelman, która miałaby trafić do Ubisoftu.

The Wheelman: premiera przesunięta, demo zapowiedziane

Hed, 20 stycznia 2009, 10:36

Premiera The Wheelman, czyli nowej wirtualnej roli znanego aktora Vina Diesela, została przesunięta przez wydawcę. Gra pojawi się dopiero w okolicach 20 marca, a wiec miesiąc później niż planowano poprzednio. Ponadto, pojawiły się również informacje o wersji demonstracyjnej dla użytkowników konsol (Xbox 360 i PlayStation 3), jednak nie wiemy jeszcze kiedy miałaby ona być dostępna.

O tym jak GTA IV pomogło grze The Wheelman

Filip „fsm” Grabski, 2 grudnia 2008, 10:21

O kłopotach Midway'a mogliście przeczytać na naszych łamach parokrotnie (również dziś) i nic nie wskazuje na ich rychły koniec. Na szczęście wciąż pozostająca w planie wydawniczym firmy gra akcji The Wheelman ma się dobrze. Mało tego - wedle twórców będzie lepsza, niż miała być (choć nieco inna).

Wheelman pojawi się 20 lutego 2009

Hed, 19 listopada 2008, 21:12

Jedna z bardziej oczekiwanych produkcji wydawcy Midway, czyli The Wheelman, tworzona równocześnie z filmem pod tym samym tytułem, pojawi się 20 lutego przyszłego roku w USA i Europie. Sam projekt, jak mówią twórcy, ma prezentować dynamiczną rozgrywkę w iście hollywoodzkim stylu, głównie za sprawą niesamowicie szybkich wyścigów. Nic dziwnego, w produkcję zamieszany jest przecież Vin Diesel.

Midway notuje kolejne straty

Hed, 11 listopada 2008, 13:10

Firma Midway, znana z wielu marek ściśle kojarzonych z rozrywką elektroniczną, ma spore problemy finansowe nie od dziś. Z ogłoszonych wyników finansowych za trzeci kwartał biznesowy 2008 roku wynika, że jest coraz gorzej. Pomimo sporych strat, część analiz wskazuje, że być może nie oznaczają one końca tego producenta i wydawcy, który na najbliższe miesiące szykuje kilka mocnych tytułów.

Wheelman opóźniony

Elrond, 26 lipca 2008, 14:47

Srogo zawiodą się wszyscy ci, którzy mieli nadzieję na spędzenie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia przy rozgrywce w Wheelman. Jak informuje bowiem serwis Kotaku, firma Midway zdecydowała się na przełożenie premiery wspomnianej gry. Wheelman zawita na półki sklepowe w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Midway na targach E3 2008

Filip „fsm” Grabski, 10 lipca 2008, 15:23

Targi E3 w nowej formule startują już po weekendzie w Los Angeles. Przedstawiciele branży zapoznają się na nich z produkcjami, które wymieniane są na zwyczajowych listach, publikowanych przed kalifornijską imprezą.

Ukończenie fabuły Wheelmana zajmie do 10 godzin

Filip „fsm” Grabski, 18 czerwca 2008, 10:33

Wheelman - bardzo obiecujący projekt filmowo-growy firmowany przez Vina Diesela i jego studio Tigon Studios, powinien zająć graczy przez ok. 10 godzin.

Zaprezentowano film i kadry bezpośrednio z gry The Wheelman

Von Zay, 20 kwietnia 2008, 19:45

Tworzona przez Tigon Studios i znajdująca się pod skrzydłami wydawcy Midway Games produkcja zwana The Wheelman powoli nabiera kształtów. Udostępiony został zwiastun oraz kadry, na których zobaczyć można fragmenty bezpośrednio z gry.

The Wheelman na konsole nowej generacji i PeCety

Elrond, 29 sierpnia 2006, 13:54

W lutym tego roku informowaliśmy Was o nowym projekcie popularnego aktora kina akcji Vin Diesela. Mowa o filmie The Wheelman, który na ekrany kin wejdzie w przyszłym roku. Z punktu widzenia graczy, ważnym jest fakt, iż wspomniany aktor wcieli się w postać zarówno głównego bohatera obrazu kinowego jak i gry komputerowej pod tym samym tytułem.

Vin Diesel w grze i filmie pt. The Wheelman

eLKaeR, 23 lutego 2006, 14:44

Vin Diesel jest już bardzo dobrze znany graczom, chociażby za sprawą wirtualnej adaptacji filmu pt. The Chronicles of Riddick (Kroniki Riddicka). Ten słynny aktor właśnie związał się jeszcze silniej z elektroniczną rozrywką, ponieważ założona przez niego firma Tigon Studios szykuje wspólnie z korporacją Midway produkty, mające dać początek nowej bestsellerowej marce.