Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Warcraft II: Tides of Darkness

Warcraft 2 wraca jako mod do Warcraft 3: Reforged i wygląda świetnie

Entelarmer, 28 września 2020, 19:44

Warcraft III: Reforged otrzyma modyfikację Chronicles of the Second War. Mod odtworzy drugą odsłonę cyklu, poszerzając ją o nowe tło fabularne i mechanizmy rozgrywki.

Dwie pierwsze części serii Warcraft dostępne na GOG-u

Aquma, 28 marca 2019, 14:59

W sklepie GOG.com można od dziś kupić dwie pierwsze części kultowej serii strategicznej Warcraft autorstwa studia Blizzard Entertainment. Produkcje są sprzedawane w niemal niezmienionej postaci.

Warcraft - kultowa seria wkrótce doczeka się odświeżenia?

Góral, 5 października 2014, 16:29

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że firma Blizzard Entertainment planuje odświeżyć trylogię gier strategicznych Warcraft. W serwisie MMO-Champion poinformowano, że w aplikacji Battle.net pojawiło się tło i ikony Warcraft III: The Frozen Throne, co może sugerować rychłe nadejście nowych wersji klasyków.

Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II: Tides of Darkness doczekają się nowych wersji?

Góral, 11 listopada 2013, 15:02

Podczas imprezy BlizzCon ujawniono, że firma Blizzard Entertainment pracuje nad pobocznym projektem, dzięki któremu fani starych gier, pokroju Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II: Tides of Darkness, być może bez problemów zagrają w nie na komputerach PC wyposażonych w obecne systemy operacyjne.

Twórca Moon i Kodu Nieśmiertelności wyreżyseruje adaptację Warcrafta

Adrian Werner, 31 stycznia 2013, 11:13

Wreszcie coś ruszyło się w kwestii kinowej adaptacji serii Warcraft. Wytwórnia Legendary Pictures jako reżysera projektu zatrudniła Duncana Jonesa, czyli twórcę znanego z filmów Moon oraz Kod Nieśmiertelności.

Prace nad filmem Warcraft wstrzymane?

Taven, 8 października 2010, 11:20

Wszystko wskazuje na to, że świat Azeroth zobaczymy na srebrnym ekranie nieco później niż początkowo przypuszczaliśmy. Choć nie padło w tej sprawie żadne oficjalne słowo, na drodze do szybkiej realizacji filmu na podstawie jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii gier wideo stanęła jedna, poważna przeszkoda – reżyser obrazu.

Warcraft i World of Warcraft świętują urodziny

Hed, 24 listopada 2009, 09:21

Najpopularniejsza gra MMO z subskrypcją na świecie, czyli World of Warcraft, obchodziła wczoraj 5 urodziny. Produkcja wystartowała 23 listopada 2004 roku w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie jubileusz obchodzi samo uniwersum Warcraft, znane przecież w pierwszej kolejności ze strategii. Świat jest z nami przeszło 15 lat.

Czy Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną WarCrafta?

Vercetti, 27 sierpnia 2007, 18:14

Plotki dotyczące sztandarowych produktów studia Blizzard Entertainment towarzyszą nam niemalże od początków istnienia legendarnej „Zamieci”. Polityka firmy odpowiedzialnej za serie Diablo, StarCraft i WarCraft skłania ku temu, by informacji o jej nowych tytułach szukać nie w oficjalnych oświadczeniach prasowych, lecz w prywatnych rozmowach z pracownikami zespołu.

Blizzard Entertainment odlicza czas do zapowiedzi swojej nowej gry

eLKaeR, 14 maja 2007, 06:06

Już tylko pięć dni pozostało do 19 maja 2007, czyli terminu, w którym ma zostać wreszcie ujawniony tajemniczy projekt, w który zaangażowani są pracownicy korporacji Blizzard Entertainment. Na jej oficjalnej stronie internetowej prowadzone jest właśnie z tej okazji odliczanie o historycznym charakterze.

Blizzard Entertainment opublikował Encyklopedię WarCrafta

Krystian Smoszna, 3 listopada 2006, 10:14

Od początku listopada, wszyscy fani gier z cyklu WarCraft mogą uzupełnić wiedzę na temat przedstawionego w tych produkcjach świata za pośrednictwem oficjalnej, internetowej encyklopedii. Z inicjatywą taką wyszła firma Blizzard Entertainment, która postanowiła zebrać w jednym miejscu istotne informacje.

Blizzard Entertainment blokuje kolejne konta nieuczciwych graczy (10/04/05)

Krooliq, 10 kwietnia 2005, 14:19

W marcu informowaliśmy Was o całkowitym zablokowaniu przez Blizzard Entertainment ponad tysiąca kont użytkowników gry World of Warcraft, którzy zajmowali się sprzedawaniem wirtualnej waluty z tego MMORPG-a za prawdziwe pieniądze np. na aukcjach internetowych. Producent gier z serii Warcraft nie zaprzestał zwalczania oszustów i właśnie ukarał kolejnych nieuczciwych graczy.

Poznaj świat Azeroth 9 000 lat przed zdarzeniami znanymi z Warcrafta

Kull, 19 lipca 2004, 10:27

Na oficjalnej stronie gry WorldOfWarcraft.com został opublikowany obszerny, 33 stronicowy tekst opowiadający historię świata znanego z serii gier WarCraft. Jest to o tyle duża gratka dla miłośników serii, iż na kartkach zamierzchłych dziejów krainy Azeroth zebrano informacje od czasów wojny Tytanów i kształtowania się wszechświata, po konflikt Hord Orków, Trolli, Nieumarłych i Taurenów z Przymierzem Nocnych Elfów, Ludzi, Gnomów i Krasnoludów.

Warcraft... planszowy!

Fajek, 19 marca 2004, 17:12

Każdemu graczowi znana jest seria gier komputerowych Warcraft, na czele z najnowszą odsłoną - Warcraft'em III. Teraz ta rewelacyjna gra doczekała się wersji w postaci gry planszowej!

Warcraft RPG już w sprzedaży

Phoenix, 6 sierpnia 2003, 10:06

Długo wyczekiwana gra Dungeons & Dragons: Warcraft Roleplaying Game, która powstała w wyniku współpracy Sword & Sorcery Studios, Blizzard Entertainment oraz Wizards of the Coast nareszcie trafiła na półki sklepowe. Produkt pojawił się w USA już 28 lipca, jednak dopiero wczoraj pojawiła się na ten temat pierwsza wzmianka prasowa. Rozgrywka w całości oparta została o najnowsze 3 wydanie podręcznika zasad Dungeons & Dragons i system d20.

Ludzie i Orkowie jako pionki, czyli gra planszowa na motywach sagi Warcraft

eLKaeR, 24 czerwca 2003, 15:23

Przedstawiciele firm Blizzard Entertainment i Fantasy Flight Publishing zawarli właśnie porozumienie, które doprowadzi do ukazania się w sprzedaży planszowej gry strategicznej, nawiązującej do popularnej serii Warcraft.

Mariaż uniwersum Warcraft i systemu Dungeons & Dragons

eLKaeR, 18 stycznia 2003, 10:55

Pomiędzy firmami Blizzard Entertainment i Sword & Sorcery Studios została właśnie zawarta umowa, dzięki której w niedalekiej przyszłości na rynek trafi „papierowa” gra fabularna osadzona w świecie Warcraft.

WarCraft II w eXtra Grze Wielkie Hity

Fajek, 14 listopada 2002, 09:46

W kioskach już leży Baldur's Gate w serii eXtra Gra Wielkie Hity za 29,99 zł, a tymczasem czas na ujawnienie, co się ukaże w następnym numerze z tej serii. Będzie to WarCraft II Battle.net Edition.

Transkrypcja Chata z Ryszardem Chojnowskim na temat Warcraft III PL

Soulcatcher, 22 czerwca 2002, 03:41

Dostępna jest już transkrypcja chata z jednym z czołowych polskich tłumaczy gier Ryszardem Chojnowskim dotyczącego nadchodzącej premiery gry Warcraft III i związanym z nią procesem polonizacji.

Nowa seria z CD Projektu - Bestsellers

Fajek, 9 października 2001, 13:30

Jakiś czas temu firma CD-Projekt zapowiadała wprowadzenie na rynek serii gier pod nazwą Bestseller. Już wkrótce w sklepach na terenia całej polski pojawią się gry z tej serii. Będą to tytuły z ostatnich kilku lat, które sprzedały się w rekordowych ilościach.