Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Battlefield 1942

StarCry, FROST, Uplink OS, Wolfenstein: Blade of Agony i inne najlepsze modyfikacje

Adrian Werner, 13 grudnia 2016, 11:19

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Fallout 4, SWAT 4, Crysis, Battlefield 1942, Doom II, Uplink, Amnesia: The Dark Descent, Jurassic Park: Operation Genesis, Crusader Kings II, Sid Meier’s Civilization IV czy Freedom Force vs 3rd Reich.

Sentymentalny powrót do serii Battlefield

barth89, 18 lipca 2014, 13:30

Dacie wiarę, że Battlefield to seria, która, wraz z dodatkami, doczekała się już kilkudziesięciu części? Zaczęło się od 1942 roku, a skończyło na 2142. Była II wojna światowa, konflikty współczesne, przyszłość, Wietnam, a teraz szykujemy się do starcia przestępców z policją.

GameSpy - Battlefield 2, Battlefield 1942 i inne gry Electronic Arts pożegnają się z funkcjami sieciowymi

Góral, 12 maja 2014, 08:35

Firma Electronic Arts ujawniła listę gier, których funkcjonalność sieciowa zostanie wyłączona 30 czerwca bieżącego roku. Wśród tytułów znajdują się takie produkcje jak Battlefield 2, Battlefield 1942, Medal of Honor: Allied Assault czy też Crysis. Sytuacja związana jest z zaplanowanym na 31 maja zaprzestaniem świadczenia usług przez GameSpy Technology.

Battlefield 1942 dostępny za darmo na Originie. Battlefield 3 sprzedany w 17 milionach egzemplarzy

Aver, 6 listopada 2012, 12:30

Z okazji dziesięciolecia serii Battlefield studio DICE udostępniło za darmo grę Battlefield 1942 na platformie Origin. Pochwaliło się również liczbą sprzedanych egzemplarzy Battlefield 3, ilością użytkowników Premium w Battlefield 3 oraz innymi ciekawymi statystykami związanymi z zeszłoroczną odsłoną serii.

Battlefield 3 powali wszystkich

Filip „fsm” Grabski, 22 lutego 2010, 19:22

Czyje to słowa? Twórcy głośnych gier prawie nigdy nie rezygnują z możliwości pochwalenia swojego projektu. I zazwyczaj ich przechwałki należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ale gdy pozostający w produkcji tytuł „powala” kogoś spoza firmy? Robi się interesująco.

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

Adrian Werner, 11 stycznia 2010, 15:05

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Battlefield 3 oficjalnie w produkcji

Elrond, 11 czerwca 2009, 11:59

Wygląda na to, iż firma Electronic Arts postanowiła się zlitować nad fanami serii Battlefield, czekającymi z niecierpliwością na kolejną część gry. Mimo, iż o istnieniu Battlefield 3 wiadomo już od jakiegoś czasu, to informacje te nie były oficjalne. Do tej pory.

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane

Hed, 5 lutego 2009, 15:00

Firma Electronic Arts zapowiedziała dwie gry z cyklu Battlefield. O jednej z nich, czyli Bad Company 2, dowiedzieliśmy się już wczoraj, jednak dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące tej kontynuacji hitu z ubiegłego roku. Ponadto, zapowiedziano zupełnie nowe dzieło - Battlefield 1943 - które ponownie przeniesie nas do czasów II Wojny Światowej. Obydwa tytuły dostępne będą także na pecetach!

Nowy Battlefield na horyzoncie?

Filip „fsm” Grabski, 5 lutego 2009, 11:45

Seria sieciowych FPSów pod szyldem Battlefield ma się zupełnie nieźle od samego początku istnienia i przez te wszystkie lata zebrała sobie pokaźną grupkę wyznawców, którzy oddadzą ostatnie skarpetki za każdą wieść dotyczącą potencjalnych sequeli.

Battlefield Heroes grą Third Person Perspective?

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 11:08

Dwa dni temu koncern Electronic Arts ujawnił, iż ekipa DICE pracuje między innymi nad grą Battlefield Heroes, darmową wariacją na temat sieciowych strzelanin militarnych. Niestety wraz z oświadczeniem prasowym nie pojawiła się żadna szersza notka informująca o sposobie rozgrywki. Z pomocą przychodzi nam jednak Internet.

EA przygotowuje darmowego Battlefielda

Jiker, 21 stycznia 2008, 09:00

Jeszcze dzisiaj powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry z cyklu Battlefield. Nie będzie to jednak pełnoprawna odsłona serii, a jedynie darmowa produkcja rozprowadzana drogą sieciową. Światowa premiera Battlefield Heroes powinna się odbyć latem bieżącego roku.

Pierwsze informacje na temat gry Battlefield 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 07:41

Redaktorzy magazynu PC Gamer przygotowali krótki artykuł, który w całości poświęcono kolejnej odsłonie cyklu Battlefield, opatrzonej cyfrą „3”. Opublikowany w ostatnim numerze czasopisma tekst zawiera kilka cennych informacji na temat nowej, niezapowiedzianej jak dotąd przez koncern Electronic Arts gry.

Więcej nt. Battlefield: Bad Company - w planach także wersja dla PSP i PC

eLKaeR, 21 sierpnia 2006, 15:15

Zaledwie trzy dni minęły od ujawnienia przez Digital Illusions i Electronic Arts projektu o nazwie Battlefield: Bad Company, a już dotarliśmy do kolejnych informacji na omawiany temat. Z przyjemnością przekazujemy zatem uzyskane wiadomości Szanownym Czytelnikom.

Battlefield 2142 na horyzoncie

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 08:14

17 lutego bieżącego roku opublikowaliśmy wiadomość, w której poruszyliśmy temat nowej gry szwedzkiego studia Digital Illusions CE z cyklu Battlefield. To, co wówczas było jedynie plotką, dziś znalazło potwierdzenie w postaci artykułu w majowej edycji renomowanego czasopisma PC Gamer. Panie i Panowie, nową grą z popularnej serii taktycznych strzelanin będzie Battlefield 2142.

DICE wewnętrznym studiem Electronic Arts

maciek_ssi, 17 marca 2006, 13:57

Developera DICE nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy, że wymienimy jego jeden produkt: serię Battlefield. Rok temu pisaliśmy, że potentat Electronic Arts rozpoczął bardzo agresywnie kupować akcje tej firmy, celem objęcia nad nią pełnej kontroli. Oczywistym było, że przejęcie szwedzkiego producenta pozostało jedynie kwestią czasu. I właśnie ono nastąpiło…

Trauma Studios powraca w glorii i chwale?

Elrond, 3 lutego 2006, 11:10

Zapewne wielu graczy, którzy zetknęli się z popularnym modem Desert Combat do gry Battlefield 1942, ucieszył fakt zacieśnienia współpracy między twórcami obu tych produkcji, Trauma Studios oraz Digital Illusions. Potem było wchłonięcie Trauma Studios przez DICE i kiedy wydawało się, że związek ten zaowocuje kolejnymi znakomitymi produkcjami, Szwedzi zdecydowali o zlikwidowaniu podległej firmy.

Koniec Trauma Studios - autorzy Desert Combat w niewesołej sytuacji

Elrond, 9 czerwca 2005, 13:31

Niedługo potrwała kariera pracowników Trauma Studios, którzy w zeszłym roku przeszli pod skrzydła Digital Illusions. Skrzydła te okazały się mało opiekuńcze, ponieważ jak poinformowali przedstawiciele szwedzkiej firmy, jej nowojorski oddział, czyli Trauma Studios, zostaje zamknięty. Przypomnę, iż to właśnie niewielka Trauma Studios wypuściła na rynek znakomicie przyjęty mod Desert Combat.

Po Battlefield 2 czas na Battlefield Purple Heart z udziałem Lenny'ego Kravitza

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 07:07

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji powinna pojawić się w sklepach interesująco zapowiadająca się gra Battlefield 2. Nowa odsłona flagowej elektroniczno-rozrywkowej marki szwedzkiej firmy Digital Illusions traktować ma o operacjach militarnych z przełomu XX i XXI wieku. Znacznie szerszy zakres tematyczny poruszy natomiast następny przedstawiciel serii Battlefield, noszący podtytuł Purple Heart.

Electronic Arts przejmuje kontrolę nad twórcami Battlefielda

Łosiu, 25 stycznia 2005, 14:53

Developer znakomitej serii Battlefield, firma Digital Illusions broniła się jak mogła, ale niestety na nic zdał się opór. Koncern Electronic Arts dopiął w końcu swego i obecnie w jego posiadaniu znajduje się ni mniej ni więcej jak 59.8% udziałów Digital Illusions. Rzecz jasna przekłada się na to, że EA ma teraz decydujący głos w sprawach przyszłości DICE.

EA walczy o Digital Illusions

Yossa, 21 grudnia 2004, 07:18

Jak już informowaliśmy Electronic Arts, jeden z największych na świecie potentatów elektronicznej rozrywki, w ramach przedświątecznych sprawunków przymierza się do zakupu niewielkiego, ale znanego na świecie (seria Battlefield) szwedzkiego developera Digital Illusions (DICE). EA nie wykupił jednak puli 90% akcji, która dałaby mu pełną kontrolę nad firmą i sprawa byłaby zamknięta, gdyby nie fakt, że szefowie EA nie są ludźmi którzy łatwo się poddają...

Konflikt NATO vs. Układ Warszawski – przygotowania do totalnej wojny zakończone!

Yossa, 17 grudnia 2004, 15:21

Po ośmiu miesiącach mobilizowania żołnierzy i sprzętu globalny konflikt ma rozpocząć się 1 stycznia 2005. Na szczęście wojna będzie się toczyć tylko w wirtualnym świecie, na serwerach formy DCAD, która przygotowała bardzo ciekawą modyfikację gry Battlefield 1942. Będzie to ogólnoświatowy turniej militarny, toczący się w trybie ciągłym aż do ostatecznego zwycięstwa jednej ze stron (NATO lub Układu Warszawskiego). Po ściągnięciu mini-moda ze strony gry rejestrujemy się w jednej z dostępnych dywizji i ruszamy w pole.

Polskie akcenty w Forgotten Hope

Speed, 8 grudnia 2004, 14:52

Twórcy Forgotten Hope – jednej z większych modyfikacji znanej produkcji Battlefield 1942 – poinformowali, że w nadchodzącym wydaniu 0.66 pojawi się sporo nowych elementów związanych z Polską Armią w czasach II WŚ.

Electronic Arts planuje gry Battlefield i Black na XBOX 2

Leon, 18 listopada 2004, 11:29

Najnowsze dziecko z serii Battlefield zatytułowane Battlefield: Modern Combat oraz świetnie zapowiadający się shooter FPP, pt. Black, firmy Criterion zostały zapowiedziane również na platformę XBOX 2. Czy fakt ten wpłynie na termin wydania obu tytułów?

„Electronicy” chcą wchłonąć twórców Battlefielda

[email protected], 16 listopada 2004, 08:05

Jeden ze światowych potentatów branży gier, firma Electronic Arts, postanowił jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję. Przedsięwzięcie ma spore szanse na pomyślne zakończenie, ponieważ Amerykanie zamierzają zakupić szwedzkiego developera – Digital Illusions.

Digital Illusions - wyniki finansowe i uaktualnienie planu wydawniczego

Elrond, 11 listopada 2004, 13:21

Firma developerska Digital Illusions (m.in. Battlefield) podała do oficjalnej wiadomości wyniki swojej działalności za okres od stycznia do września tego roku. Z raportu finansowego wynika, że akcjonariusze tej firmy mogą spać spokojnie. Dochód netto wyniósł 172.8 miliona USD co stanowi 23% wzrost w stosunku do podobnego okresu w roku poprzednim. Oprócz czysto finansowych zestawień, raport zawiera również informacje o uaktualnionym planie wydawniczym i kontrakcie na nowe gry.

Digital Illusions przejęło Trauma Studios

Speed, 2 września 2004, 00:03

Zgodnie z oczekiwaniami, po wielkim sukcesie samodzielnej modyfikacji gry Battlefield 1942, Desert Combat firmy Trauma Studios , producenci tego pierwszego tytułu postanowili wchłonąć dziewięcioosobowe studio w swe szeregi. Na początku lutego tego roku informowaliśmy już o szerszej współpracy obu tych spółek, w kontekście nowej, bliżej nieokreślonej gry. Teraz te informacje raz jeszcze znalazły oficjalne potwierdzenie.

Modyfikacja World War 2 dla Battlefield Vietnam

Kull, 21 sierpnia 2004, 11:25

Zapowiadany już od pewnego czasu oficjalny mod do gry Battlefield Vietnam w końcu ujrzał światło dzienne i można go pobrać za darmo m.in. ze strony wydawcy programu Electronic Arts. Sama zaś modyfikacja do Battlefield Vietnam przenosi nas w okres drugiej wojny światowej i umożliwia zabawę na trzech mapach znanych z poprzedniej części serii - Battlefield 1942.

Oficjalna konwersja trzech map z Battlefield 1942 w Battlefield: Vietnam już w piątek

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2004, 08:49

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałyby wyspy Wake lub Iwo Jima w realistycznym, tropikalnym klimacie? Kochasz Battlefield: Vietnam, ale nie może pogodzić się z tym, że kontakt z klasyką wymaga wygrzebania spod sterty kurzu płyt z Battlefield 1942? Electronic Arts oraz Digital Illusions postanowili pójść Ci na rękę. Już w najbliższy piątek, zadebiutuje w sieci oficjalna modyfikacja stworzona przez programistów DICE Kanada, która pozwala odtworzyć trzy mapy z pierwszej odsłony serii Battlefield w najnowszym programie.

Battlefield: Modern Combat – roczne opóźnienie

Speed, 14 lipca 2004, 08:44

Niezbyt optymistyczne wiadomości mamy dziś dla fanów gier z serii Battlefield. Studio developerskie Digital Illusion, odpowiedzialne za tę wojenną sagę, zawiadomiło że prace nad najnowszą grą – Battlefield: Modern Combat, przenoszącą gracza w realia hipotetycznego, współczesnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Chińską Republiką Ludową i specjalną koalicją bliskowschodnią, opóźnią się o cały rok. Zamiast wcześniej planowanej jesieni AD 2004, teraz przy dacie premiery widnieje jesień przyszłego roku.

Sprzedano już prawie 4 miliony kopii gier z serii Battlefield 1942

Phoenix, 6 lipca 2004, 15:05

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z siedziby studia Digital Illusions ich flagowy produkt, tj. gry z serii Battlefield 1942 (Battlefield 1942; Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII oraz Battlefield 1942: The Road to Rome) pod koniec marca bieżącego roku osiągnęły pułap prawie czterech milionów sprzedanych egzemplarzy (dokładnie 3,7 miliona). Wynik całkiem pokaźny, aczkolwiek zapewne jeszcze się powiększy...

Battlefield 2013, czyli dłuższa współpraca firm Digital Illusions i Electronic Arts

eLKaeR, 23 kwietnia 2004, 13:23

Ostatnimi czasy szwedzka firma Digital Illusions raczy entuzjastów elektronicznej rozrywki głównie kolejnymi produktami z serii Battlefield (aktualnie w trakcie developingu znajduje się Battlefield 2 i Battlefield: Modern Combat), chociaż przygotowała także wirtualne wyścigi o nazwie RalliSport Challenge (obecnie trwa realizowanie sequela). Autorzy rodem ze Skandynawii zamierzają kontynuować taką rynkową politykę, ponieważ przedłużyli umowę wydawniczą z amerykańskim koncernem Electronic Arts.

Dodatkowe informacje tekstowo-graficzne nt. Battlefield 2

eLKaeR, 21 kwietnia 2004, 08:23

Wracamy do gorącego tematu Battlefield 2 (vide chociażby news z wczoraj), aby przedstawić Wam rozszerzone informacje tekstowe i dwa przykładowe zrzuty ekranowe. Zapraszamy więc do lektury oraz podziwiania walorów graficznych kolejnego dzieła połączonych sztabów firm Digital Illusions i Electronic Arts.

Developerzy mówią o Battlefield 2

eLKaeR, 20 kwietnia 2004, 09:55

Tymczasowy tytuł Battlefield 2 skrywa PeCetową następczynię gier Battlefield 1942 i Battlefield Vietnam – teraz wiemy to już absolutnie oficjalnie, ponieważ szwedzka firma developerska Digital Illusions opublikowała właśnie odpowiednią zapowiedź. Ze względu na specyfikę oryginalnego tekstu, jego lekturę polecamy wyłącznie użytkownikom, którzy władają osobliwym językiem poddanych króla Karola XVI Gustawa. Natomiast wortal GRY-OnLine, z racji funkcjonowania pod biało-czerwoną banderą, prezentuje Wam informacje po polsku.

Trzecia gra z serii Battlefield dla posiadaczy PeCetów

eLKaeR, 17 kwietnia 2004, 10:55

„Odbiło im czy co?!” – tak właśnie jeden z użytkowników Forum Dyskusyjnego GRY-OnLine skomentował wczorajszą wiadomość nt. gry Battlefield: Modern Combat, tworzonej przez pracowników szwedzkiego studia Digital Illusions z myślą o stacjonarnej konsoli Sony PlayStation 2. Jednakże skandynawscy developerzy realizują również obecnie inny projekt, który powinien uradować wielu posiadaczy PeCetów.

Była gra Battlefield 1942, jest Battlefield Vietnam, będzie Battlefield: Modern Combat

eLKaeR, 16 kwietnia 2004, 07:07

Seria PeCetowych gier z gatunku FPS o tytule Battlefield jest obecnie tak bardzo popularna, że nawet w podrzędnym dolnośląskim autobusie relacji Niechlów-Głogów można bezproblemowo podsłuchać żywiołową rozmowę licealnych pierwszoklasistów nt. wieloosobowych starć w Battlefield Vietnam. Niniejsza marka zostanie wzbogacona wkrótce o kolejny produkt, noszący nazwę Battlefield: Modern Combat.

I Wojna Światowa wirtualnie za sprawą Battlefield 1918

eLKaeR, 28 marca 2004, 10:44

Pewnikiem entuzjaści popularnej serii taktycznych gier akcji pt. Battlefield toczą obecnie wirtualne boje w klimacie podzwrotnikowym, dzięki programowi o nazwie Battlefield Vietnam. Miłą alternatywą dla dalekowschodniego pola bitwy może być europejski teatr działań w ramach I Wojny Światowej – esencja projektu Battlefield 1918, czyli specjalnej modyfikacji Battlefield 1942.

Nagrody BAFTA rozdane (27/02/04)

Elrond, 27 lutego 2004, 10:24

Przedwczoraj w Londynie, w hotelu Portman gdyby to kogoś interesowało, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej przyznawanych grom komputerowym. Ich listę znajdziecie poniżej, tutaj chciałbym tylko wspomnieć, że niekwestionowanym królem wieczoru była gra Grand Theft Auto: Vice City oraz firma Activision, której produkty zebrały sporo wyróżnień.

Modyfikacja G.I. JOE dla Battlefield 1942 ma problemy z prawami autorskimi

Krystian Smoszna, 25 lutego 2004, 10:19

Okazuje się, że tworzenie modów opartych na popularnych filmach, serialach, a nawet innych grach, nie jest takie proste. I nie chodzi mi tu o część programistyczną, tworzenie modeli i tego typu kwestie. Czasem największą barierę stanowią prawa autorskie do wykorzystywanego świata, o czym dobitnie przekonali się twórcy modyfikacji G.I. Joe do gry Battlefield 1942.

Digital Illusions i Trauma Studios wyprodukują razem nową grę

Krystian Smoszna, 4 lutego 2004, 14:30

Producent Battlefield 1942, firma Digital Illusions, podpisał umowę z grupą Trauma Studios (autorami moda Desert Combat do powyższego tytułu) na stworzenie nowego, bliżej nie określonej jeszcze gry. Chociaż zostanie ona wyprodukowana wspólnymi siłami, jej koszta pokryje tylko Digital Illusions.

Plotki na temat wydania trzech nowych gier z serii Battlefield

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2004, 15:10

Ostatnio w internecie pojawiły się plotki, jakoby firma Electronic Arts przygotowywała się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi grami z serii Battlefield i to od razu trzema. Tym razem nie miałyby to być tytuły nawiązujące do II Wojny Światowej, czy działań w Wietnamie, ale skupiające się na konfliktach naszych czasów (spekulacje dotyczą Bałkanów i Iraku – ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej realna). Każda z gier wydana byłaby w ekskluzywnej wersji, ale jednocześnie nie zmieniłby się jej rdzeń – oparty na rozgrywce dla wielu graczy.

Nowy sequel Battlefield 1942 wyłącznie na konsole?

ComCo, 25 stycznia 2004, 14:15

Redaktorzy zachodniego serwisu internetowego IGN.com „dokopali” się do nieoficjalnych rewelacji w sprawie sequela popularnej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Battlefield 1942. „Tajemniczy informator” podał bowiem, iż zamiast konwersji owej pozycji na konsolę Microsoft Xbox (anulowanej jakiś czas temu), w produkcji znajduje się sequel programu, dedykowany wspomnianej „maszynce” giganta z Redmond oraz - najprawdopodobniej - Sony PlayStation 2!

Czas łatania Battlefield 1942

Elrond, 18 stycznia 2004, 14:56

Już niedługo wszyscy fani bardzo popularnej gry sieciowej Battlefield 1942 otrzymają patch o numerze 1.6, który wprowadzi wiele poprawek oraz trochę nowości. Łatkę tę można śmiało nazwać megapatchem - "waży" ponad 250 MB i jest najobszerniejszym (nie tylko ze względu na objętość) patchem jaki do tej pory otrzymała Battlefield 1942. Poniżej znajdziecie kilka informacji na temat jego zawartości.

Mod Empires v0.1 dla miłośników Battlefield 1942, liczących na wprowadzenie kilku elementów RTS

ComCo, 12 stycznia 2004, 10:22

Tak długa żywotność wojennej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Battlefield 1942, spowodowana jest głównie ciekawymi modyfikacjami tworzonymi przez fanów. Pod koniec grudnia informowaliśmy o modzie Home Front (quasi połączenie oryginalnego BF1942 oraz Halo: Combat Evolved), zaś teraz opublikowano beta-wersję przeróbki o nazwie Empires, który to wprowadza na pole wirtualnych zmagań kilka wybranych elementów strategii czasu rzeczywistego.

Home Front v.0.1, czyli Battlefield 1942 spotyka Halo: Combat Evolved

eLKaeR, 27 grudnia 2003, 15:55

Bardzo liczne grono kompleksowych modyfikacji słynnej gry Battlefield 1942 zostało właśnie rozszerzone o pozycję, noszącą nazwę Home Front. Twórcy rzeczonego produktu wyraźnie zainspirowali się bestsellerową aplikacją pt. Halo: Combat Evolved, która spopularyzowała wśród konsumentów konsolę Microsoft Xbox (obecnie osiągalna jest również edycja PeCetowa).

PunkBuster, nowe mapy i inne elementy patcha v.1.6 dla gry Battlefield 1942

eLKaeR, 20 grudnia 2003, 11:55

Słynny system o nazwie PunkBuster, przeciwdziałający rozmaitym oszustwom, zostanie zaimplementowany w popularnej grze pt. Battlefield 1942 (vide news z 2 grudnia 2003) wraz z debiutem patcha o symbolu v.1.6 (premiera „łatki” nastąpi prawdopodobnie na początku nadchodzącego roku). Dodatkowo połączone sztaby firm Digital Illusions i Electronic Arts wprowadzą w swoim produkcie szereg innych modyfikacji, a także zupełnie nowych elementów.

Dania do wy...grania!

mass(a, 12 grudnia 2003, 13:56

A jednak! Po raz piąty w tegorocznych rozgrywkach internetowych Mistrzostw Europy w Battlefield 1942 reprezentacja Polski udowodniła, że nie ma na nią mocnych. Wczoraj w godzinach wieczornych, po pełnym napięcia meczu pokonała reprezentację Dani stosunkiem punktów 403 - 306!

Polacy wychodzą na pierwsze miejsce!

mass(a, 9 grudnia 2003, 18:18

O toczących się rozgrywkach Nations Cup International w grę Battlefield 1942 mieliśmy już przyjemność informować dwukrotnie. I tym razem tradycji stało się zadość: nasza reprezentacja po raz czwarty spuściła solidne lanie swoim rywalom. Tym razem gąsienice pancernego sprzętu naszych dzielnych wojaków zmiażdżyły reprezentację Hiszpani, pokonując ich stosunkiem punktów 545 - 196. Mimo, że w skwarze afrykańskiej pustyni na mapie Tobruk koledzy z południa powinni czuć się lepiej, grając po stronie niemieckiej wygrali tylko nieznaczną ilością punktów, co przez polską drużynę zostało odebrane praktycznie jak nasza wygrana. Mapa daje bowiem dużą przewagę wojskom Osi, co skwapliwie wykorzystali biało-czerwoni po zmianie stron, z zimną krwią i zgodnie z obraną taktyką obracając w pył hiszpańskie wojska alianckie i tracąc jedynie 40 punktów.

Reprezentacja Polski gromi kolejnych rywali!

mass(a, 4 grudnia 2003, 17:20

Rozgrywki internetowego turniej Nations Cup (odpowiednik Mistrzostw Europy) w grze Battlefield 1942 nabierają rumieńców. Nasza reprezentacja, skupiająca w swoim gronie najlepszych graczy z Polski przechodzi przez rozgrywki jak tornado, które rozstawia po kątach kolejnych rywali.

PunkBuster „tarczą na cheaterów” w Battlefield 1942

ComCo, 2 grudnia 2003, 08:13

Chyba żadnego prawdziwego gracza nie trzeba przekonywać o istotnej roli programów anty-cheaterskich w rozgrywaniu jakichkolwiek potyczek online. Z problemem oszustw zmaga się obecnie wielu developerów, zaś bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być PunkBuster - programistyczne dzieło firmy Even Balance. Otóż korporacja Electronic Arts poinformowała właśnie, iż skorzysta z rzeczonej aplikacji przy pełnej wersji popularnej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Battlefield 1942.

Premierowa wersja Battlefield 1942 Mod Development Toolkit już online!

eLKaeR, 18 października 2003, 16:32

Nareszcie każdy domorosły amator modyfikowania otrzymał sposobność kreatywnego wykazania się w ramach bestsellerowej taktycznej gry akcji pt. Battlefield 1942. Dzięki wysiłkom szwedzkiej firmy Digital Illusions i koncernu wydawniczego Electronic Arts w Sieci zadebiutował właśnie produkt o nazwie Mod Development Toolkit.