Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Battlefield 1942

StarCry, FROST, Uplink OS, Wolfenstein: Blade of Agony i inne najlepsze modyfikacje

Adrian Werner, 13 grudnia 2016, 11:19

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Fallout 4, SWAT 4, Crysis, Battlefield 1942, Doom II, Uplink, Amnesia: The Dark Descent, Jurassic Park: Operation Genesis, Crusader Kings II, Sid Meier’s Civilization IV czy Freedom Force vs 3rd Reich.

Sentymentalny powrót do serii Battlefield

barth89, 18 lipca 2014, 13:30

Dacie wiarę, że Battlefield to seria, która, wraz z dodatkami, doczekała się już kilkudziesięciu części? Zaczęło się od 1942 roku, a skończyło na 2142. Była II wojna światowa, konflikty współczesne, przyszłość, Wietnam, a teraz szykujemy się do starcia przestępców z policją.

GameSpy - Battlefield 2, Battlefield 1942 i inne gry Electronic Arts pożegnają się z funkcjami sieciowymi

Góral, 12 maja 2014, 08:35

Firma Electronic Arts ujawniła listę gier, których funkcjonalność sieciowa zostanie wyłączona 30 czerwca bieżącego roku. Wśród tytułów znajdują się takie produkcje jak Battlefield 2, Battlefield 1942, Medal of Honor: Allied Assault czy też Crysis. Sytuacja związana jest z zaplanowanym na 31 maja zaprzestaniem świadczenia usług przez GameSpy Technology.

Battlefield 1942 dostępny za darmo na Originie. Battlefield 3 sprzedany w 17 milionach egzemplarzy

Aver, 6 listopada 2012, 12:30

Z okazji dziesięciolecia serii Battlefield studio DICE udostępniło za darmo grę Battlefield 1942 na platformie Origin. Pochwaliło się również liczbą sprzedanych egzemplarzy Battlefield 3, ilością użytkowników Premium w Battlefield 3 oraz innymi ciekawymi statystykami związanymi z zeszłoroczną odsłoną serii.

Battlefield 3 powali wszystkich

Filip „fsm” Grabski, 22 lutego 2010, 19:22

Czyje to słowa? Twórcy głośnych gier prawie nigdy nie rezygnują z możliwości pochwalenia swojego projektu. I zazwyczaj ich przechwałki należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ale gdy pozostający w produkcji tytuł „powala” kogoś spoza firmy? Robi się interesująco.

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

Adrian Werner, 11 stycznia 2010, 15:05

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Battlefield 3 oficjalnie w produkcji

Elrond, 11 czerwca 2009, 11:59

Wygląda na to, iż firma Electronic Arts postanowiła się zlitować nad fanami serii Battlefield, czekającymi z niecierpliwością na kolejną część gry. Mimo, iż o istnieniu Battlefield 3 wiadomo już od jakiegoś czasu, to informacje te nie były oficjalne. Do tej pory.

Battlefield Bad Company 2 i Battlefield 1943 oficjalnie zapowiedziane

Hed, 5 lutego 2009, 15:00

Firma Electronic Arts zapowiedziała dwie gry z cyklu Battlefield. O jednej z nich, czyli Bad Company 2, dowiedzieliśmy się już wczoraj, jednak dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące tej kontynuacji hitu z ubiegłego roku. Ponadto, zapowiedziano zupełnie nowe dzieło - Battlefield 1943 - które ponownie przeniesie nas do czasów II Wojny Światowej. Obydwa tytuły dostępne będą także na pecetach!

Nowy Battlefield na horyzoncie?

Filip „fsm” Grabski, 5 lutego 2009, 11:45

Seria sieciowych FPSów pod szyldem Battlefield ma się zupełnie nieźle od samego początku istnienia i przez te wszystkie lata zebrała sobie pokaźną grupkę wyznawców, którzy oddadzą ostatnie skarpetki za każdą wieść dotyczącą potencjalnych sequeli.

Battlefield Heroes grą Third Person Perspective?

Przemysław Zamęcki, 23 stycznia 2008, 11:08

Dwa dni temu koncern Electronic Arts ujawnił, iż ekipa DICE pracuje między innymi nad grą Battlefield Heroes, darmową wariacją na temat sieciowych strzelanin militarnych. Niestety wraz z oświadczeniem prasowym nie pojawiła się żadna szersza notka informująca o sposobie rozgrywki. Z pomocą przychodzi nam jednak Internet.

EA przygotowuje darmowego Battlefielda

Jiker, 21 stycznia 2008, 09:00

Jeszcze dzisiaj powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry z cyklu Battlefield. Nie będzie to jednak pełnoprawna odsłona serii, a jedynie darmowa produkcja rozprowadzana drogą sieciową. Światowa premiera Battlefield Heroes powinna się odbyć latem bieżącego roku.

Pierwsze informacje na temat gry Battlefield 3

Krystian Smoszna, 7 stycznia 2008, 07:41

Redaktorzy magazynu PC Gamer przygotowali krótki artykuł, który w całości poświęcono kolejnej odsłonie cyklu Battlefield, opatrzonej cyfrą „3”. Opublikowany w ostatnim numerze czasopisma tekst zawiera kilka cennych informacji na temat nowej, niezapowiedzianej jak dotąd przez koncern Electronic Arts gry.

Więcej nt. Battlefield: Bad Company - w planach także wersja dla PSP i PC

eLKaeR, 21 sierpnia 2006, 15:15

Zaledwie trzy dni minęły od ujawnienia przez Digital Illusions i Electronic Arts projektu o nazwie Battlefield: Bad Company, a już dotarliśmy do kolejnych informacji na omawiany temat. Z przyjemnością przekazujemy zatem uzyskane wiadomości Szanownym Czytelnikom.

Battlefield 2142 na horyzoncie

Krystian Smoszna, 21 marca 2006, 08:14

17 lutego bieżącego roku opublikowaliśmy wiadomość, w której poruszyliśmy temat nowej gry szwedzkiego studia Digital Illusions CE z cyklu Battlefield. To, co wówczas było jedynie plotką, dziś znalazło potwierdzenie w postaci artykułu w majowej edycji renomowanego czasopisma PC Gamer. Panie i Panowie, nową grą z popularnej serii taktycznych strzelanin będzie Battlefield 2142.

DICE wewnętrznym studiem Electronic Arts

maciek_ssi, 17 marca 2006, 13:57

Developera DICE nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy, że wymienimy jego jeden produkt: serię Battlefield. Rok temu pisaliśmy, że potentat Electronic Arts rozpoczął bardzo agresywnie kupować akcje tej firmy, celem objęcia nad nią pełnej kontroli. Oczywistym było, że przejęcie szwedzkiego producenta pozostało jedynie kwestią czasu. I właśnie ono nastąpiło…

Trauma Studios powraca w glorii i chwale?

Elrond, 3 lutego 2006, 11:10

Zapewne wielu graczy, którzy zetknęli się z popularnym modem Desert Combat do gry Battlefield 1942, ucieszył fakt zacieśnienia współpracy między twórcami obu tych produkcji, Trauma Studios oraz Digital Illusions. Potem było wchłonięcie Trauma Studios przez DICE i kiedy wydawało się, że związek ten zaowocuje kolejnymi znakomitymi produkcjami, Szwedzi zdecydowali o zlikwidowaniu podległej firmy.

Koniec Trauma Studios - autorzy Desert Combat w niewesołej sytuacji

Elrond, 9 czerwca 2005, 13:31

Niedługo potrwała kariera pracowników Trauma Studios, którzy w zeszłym roku przeszli pod skrzydła Digital Illusions. Skrzydła te okazały się mało opiekuńcze, ponieważ jak poinformowali przedstawiciele szwedzkiej firmy, jej nowojorski oddział, czyli Trauma Studios, zostaje zamknięty. Przypomnę, iż to właśnie niewielka Trauma Studios wypuściła na rynek znakomicie przyjęty mod Desert Combat.

Po Battlefield 2 czas na Battlefield Purple Heart z udziałem Lenny'ego Kravitza

eLKaeR, 1 kwietnia 2005, 07:07

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji powinna pojawić się w sklepach interesująco zapowiadająca się gra Battlefield 2. Nowa odsłona flagowej elektroniczno-rozrywkowej marki szwedzkiej firmy Digital Illusions traktować ma o operacjach militarnych z przełomu XX i XXI wieku. Znacznie szerszy zakres tematyczny poruszy natomiast następny przedstawiciel serii Battlefield, noszący podtytuł Purple Heart.

Electronic Arts przejmuje kontrolę nad twórcami Battlefielda

Łosiu, 25 stycznia 2005, 14:53

Developer znakomitej serii Battlefield, firma Digital Illusions broniła się jak mogła, ale niestety na nic zdał się opór. Koncern Electronic Arts dopiął w końcu swego i obecnie w jego posiadaniu znajduje się ni mniej ni więcej jak 59.8% udziałów Digital Illusions. Rzecz jasna przekłada się na to, że EA ma teraz decydujący głos w sprawach przyszłości DICE.

EA walczy o Digital Illusions

Yossa, 21 grudnia 2004, 07:18

Jak już informowaliśmy Electronic Arts, jeden z największych na świecie potentatów elektronicznej rozrywki, w ramach przedświątecznych sprawunków przymierza się do zakupu niewielkiego, ale znanego na świecie (seria Battlefield) szwedzkiego developera Digital Illusions (DICE). EA nie wykupił jednak puli 90% akcji, która dałaby mu pełną kontrolę nad firmą i sprawa byłaby zamknięta, gdyby nie fakt, że szefowie EA nie są ludźmi którzy łatwo się poddają...

Konflikt NATO vs. Układ Warszawski – przygotowania do totalnej wojny zakończone!

Yossa, 17 grudnia 2004, 15:21

Po ośmiu miesiącach mobilizowania żołnierzy i sprzętu globalny konflikt ma rozpocząć się 1 stycznia 2005. Na szczęście wojna będzie się toczyć tylko w wirtualnym świecie, na serwerach formy DCAD, która przygotowała bardzo ciekawą modyfikację gry Battlefield 1942. Będzie to ogólnoświatowy turniej militarny, toczący się w trybie ciągłym aż do ostatecznego zwycięstwa jednej ze stron (NATO lub Układu Warszawskiego). Po ściągnięciu mini-moda ze strony gry rejestrujemy się w jednej z dostępnych dywizji i ruszamy w pole.

Polskie akcenty w Forgotten Hope

Speed, 8 grudnia 2004, 14:52

Twórcy Forgotten Hope – jednej z większych modyfikacji znanej produkcji Battlefield 1942 – poinformowali, że w nadchodzącym wydaniu 0.66 pojawi się sporo nowych elementów związanych z Polską Armią w czasach II WŚ.

Electronic Arts planuje gry Battlefield i Black na XBOX 2

Leon, 18 listopada 2004, 11:29

Najnowsze dziecko z serii Battlefield zatytułowane Battlefield: Modern Combat oraz świetnie zapowiadający się shooter FPP, pt. Black, firmy Criterion zostały zapowiedziane również na platformę XBOX 2. Czy fakt ten wpłynie na termin wydania obu tytułów?

„Electronicy” chcą wchłonąć twórców Battlefielda

Y@siu, 16 listopada 2004, 08:05

Jeden ze światowych potentatów branży gier, firma Electronic Arts, postanowił jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję. Przedsięwzięcie ma spore szanse na pomyślne zakończenie, ponieważ Amerykanie zamierzają zakupić szwedzkiego developera – Digital Illusions.

Digital Illusions - wyniki finansowe i uaktualnienie planu wydawniczego

Elrond, 11 listopada 2004, 13:21

Firma developerska Digital Illusions (m.in. Battlefield) podała do oficjalnej wiadomości wyniki swojej działalności za okres od stycznia do września tego roku. Z raportu finansowego wynika, że akcjonariusze tej firmy mogą spać spokojnie. Dochód netto wyniósł 172.8 miliona USD co stanowi 23% wzrost w stosunku do podobnego okresu w roku poprzednim. Oprócz czysto finansowych zestawień, raport zawiera również informacje o uaktualnionym planie wydawniczym i kontrakcie na nowe gry.