Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Okami

Premiera Okami HD na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One

Entelarmer, 13 grudnia 2017, 11:59

Wczoraj zadebiutowały nowe wydania Okami HD, odświeżonej wersji klasyka studia Clover z 2006 roku. Od teraz z tytułem można zapoznać się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Przy okazji przeglądamy też dotychczasowe recenzje gry.

Bayonetta 3 i Okami 2 następnymi projektami PlatinumGames?

Entelarmer, 20 czerwca 2016, 11:25

W trakcie minionych targów E3 Hideki Kamiya ze studia PlatinumGames zdradził plany przyszłych projektów swojego zespołu. Według japońskiego dewelopera twórcy rozważają stworzenie kontynuacji serii Bayonetta oraz Ōkami po wydaniu nadchodzącego Scalebound.

Okami powróci na PS3 w wersji HD i z obsługą PlayStation Move – premiera jesienią

Hed, 20 czerwca 2012, 09:36

Gra Okami powróci na PlayStation 3 w wersji HD i z obsługą PlayStation Move. Remake produkcji Clover Studio zostanie wydany przez firmę Capcom pod koniec tego roku i będzie zawierał komplet trofeów. Wydawca podał też cenę i pokazał zwiastun Okami HD.

Capcom potwierdza kontynuację Okami na DS-a

Hed, 1 września 2009, 18:59

Firma Capcom potwierdziła wcześniejsze plotki i sugestie, jakoby w produkcji znajdowała się kontynuacja Okami, czyli niezwykłej gry z PlayStation 2. Nowe dzieło nazywa się Okamiden: Chiisaki Taiyo i zostanie wydane w przyszłym roku w Japonii tylko na konsolę przenośną DS. Pierwszy raz twórcy pokażą ciekawie zapowiadający się tytuł w tym miesiącu na imprezie TGS.

Kontynuacja Okami wyłącznie na Nintendo DS?

Jiker, 1 września 2009, 09:50

PlayStation 3, Xbox 360, a może Wii? Wśród platform docelowych, na które mogłaby zawitać kontynuacja kultowego Okami to właśnie te konsole były wymieniane zdecydowanie najczęściej. Ze skanów najnowszego numeru Famitsu wynika jednak, że Okamiden – tak brzmi roboczy tytuł drugiej części przygód Amaterasu, bogini słońca – trafi najprawdopodobniej wyłącznie na przenośne Nintendo DS.

Powstanie kontynuacja doskonałego Okami?

Jiker, 28 sierpnia 2009, 13:05

Mimo że artystycznie doskonałe Okami nie sprzedało się zbyt dobrze, produkcja zamkniętego na początku 2007 roku studia Clover na stałe zagościła w umysłach PlayStation 2 i Nintendo Wii. Niezwykłe przygody Amaterasu, bogini słońca, która w grze występuje pod postacią wilka, pokazały, że gry mogą aspirować do miana sztuki. Czy ewentualna kontynuacja przekona do siebie większą liczbę graczy?

Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

Łosiu, 15 lutego 2009, 15:17

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 listopada 2008)

Jiker, 10 listopada 2008, 13:00

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: o sprzedaży Okami, darmowe utwory z Mirror’s Edge, Left 4 Dead nie dla PS3, Guitar Hero: World Tour z nowymi piosenkami. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 maja 2008)

Jiker, 2 maja 2008, 10:00

Opóźnienie bety Men of War, pierwsze obrazki z nowego Splatterhouse’a, daty debiutu Okami Wii, Lost Planet: Colonies, zapowiedź zamkniętej bety LittleBigPlanet – zapraszamy Was do lektury „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2008)

Jiker, 16 kwietnia 2008, 10:00

Okami na Wii debiutuje, nowe gry w Xbox Originals, Emergency Mayhem już dostępne, Capcom planuje wykupienie zachodniego studia, Disney zamyka swoje MMO, Square Enix podaje oficjalne informacje o światowej premierze Dragon Quest V – zapraszamy Was do środowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 kwietnia 2008)

Jiker, 4 kwietnia 2008, 10:00

Kolejny dodatek do Two Worlds, Deca Sports w złocie, data europejskiej premiery Ninja Gaiden: Dragon Sword, Def Leppard w Guitar Hero IV, Mario Kart Wii ocenione w Famitsu – zapraszamy do lektury piątkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Okami na Wii już w czerwcu

Kuba, 22 marca 2008, 08:38

Było wiele spekulacji na temat daty europejskiej premiery gry na konsoli Nintendo, w końcu jednak serwisowi JeuxFrance.com udało się dowiedzieć konkretów – premiera już w czerwcu tego roku.

Na białe wilki obława już wiosną

Von Zay, 11 lutego 2008, 14:53

Na oficjalnych stronach firmy Capcom, jeden z jej pracowników, Christian Svensson poruszył nurtujące, zwłaszcza posiadaczy Wii czekających na Okami w wersji dla ich konsoli, tematy – takie jak data premiery tegoż tytułu czy usprawnienia względem wersji dla PlayStation 2.

Autorzy Okami i Viewtiful Joe pracuja nad kolejna grą

Przemysław Zamęcki, 31 stycznia 2008, 09:09

Przed niemal rokiem, w marcu 2007 roku Capcom zdecydował o rozwiązaniu mieszczącego się w Osace oraz niezwykle zasłużonego dla elektronicznej rozrywki dewelopera. Clover Studio, bo właśnie o nim mowa, zawdzięczamy znakomitą platformówkę Viewtiful Joe i niezapomniane Okami. Ostatnim projektem, nad którym pracowała ekipa była gra zatytułowana God Hand.

Okami Wii w Europie dopiero latem?

Vercetti, 28 stycznia 2008, 14:10

Do amerykańskiej premiery gry Okami w wersji na Wii pozostały już niecałe dwa miesiące – produkcja grupy Ready At Dawn Studios trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych 25 marca 2008. Do niedawna wydawało się, że w podobnym terminie tytuł ukaże się również w Europie. Tymczasem okres oczekiwania na klimatyczną zręcznościówkę rodem z Japonii w naszym regionie może znacznie się wydłużyć.

Capcom broni Okami na Wii

Misiek, 25 października 2007, 15:18

Dwa dni temu donosiliśmy Wam, że Okami na Wii będzie niemal stuprocentową konwersją odpowiednika z PlayStation 2. Oficjalne forum Capcom zostało przez ostatnie godziny zalane falą krytyki fanów, którzy nie są zadowoleni z braku jakichkolwiek dodatków i twierdzą, że port ten robiony jest wyłącznie dla kasy. Reprezentant „Niebieskich” postanowił odnieść się do tych zarzutów.

Okami na Wii - szczegóły

Misiek, 23 października 2007, 12:27

Niedawno donosiliśmy Wam, że koncern Capcom potwierdził Okami w wersji na najnowszą konsolę Nintendo. Wtedy nie znaliśmy jednak żadnych szczegółów na temat tego portu – nie wiedzieliśmy czy czeka nas po prostu stuprocentowa konwersja, czy może jednak użytkownicy Wii dostaną jakieś dodatki.

Capcom potwierdza Okami na Wii

Misiek, 19 października 2007, 10:08

Wczoraj donosiliśmy Wam, że francuska strona Jeauxactu.com obwieściła światu ciekawą wiadomość – według jej redaktorów, Okami było już zaklepane na najnowszą konsolę Nintendo i tylko godziny dzieliły nas od potwierdzenia tej informacji przez Capcom. Cóż, nie mylili się.

Okami na Wii jednak w planach?

Misiek, 18 października 2007, 13:19

Plotki na temat Okami w wersji na najnowszą konsolę Nintendo pojawiły się niedługo po premierze odpowiednika na PlayStation 2. W lutym wydawało się, że nic już z tego nie będzie, bo Clover Studio (twórcy omawianego tytułu) zostało zamknięte. Teraz jednak pojawiły się nowe wieści na temat ewentualnej konwersji.

Nagrody Game Developers Choice rozdane

Basza, 8 marca 2007, 14:37

Nieodłączną częścią imprezy Game Developers Conference jest wręczanie stosownych nagród, przyznanych przez Międzynarodową Organizację Producentów Gier i nie inaczej jest tym razem, bowiem właśnie ogłoszono listę tegorocznych zwycięzców Game Developers Choice.

Gra Okami jedną z gwiazd tegorocznego Japan Media Arts Festival

Jiker, 21 lutego 2007, 10:14

Jubileuszowy, dziesiąty doroczny Japan Media Arts Festival okazał się szczęśliwy dla twórców gry Okami. Została ona bowiem doceniona przez tamtejsze jury i uhonorowana główną nagrodą w kategorii Rozrywka.

Capcom nie przygotowuje konwersji Okami z myślą o konsoli Wii

eLKaeR, 14 lutego 2007, 12:23

Wystarczy raz zagrać w Okami na platformie PlayStation 2, aby przekonać się, że pozycja owa znakomicie pasowałaby również do konsoli Wii. Jeden z głównych elementów przygód słonecznej bogini pod postacią białego wilka stanowi bowiem malowanie Niebiańskim Pędzlem różnych kształtów, celem np. zmieniania pór doby, wywoływania wichury i spowalniania upływu czasu. Firma Capcom jest jednak przeciwna.

Europejskie Okami bez jakichkolwiek dodatków

Jiker, 30 stycznia 2007, 11:01

Producenci i wydawcy gier bardzo często starają się wynagrodzić Europejczykom długi czas oczekiwania na dedykowane im wersje swoich produkcji przy pomocy rozbudowanych zestawów. Wiąże się to zazwyczaj z dołączeniem do nich dodatkowych płyt z ciekawymi materiałami lub innych, równie interesujących gadżetów. Nie będzie to niestety dotyczyć gry Okami oraz firmy Capcom.

Dalsze szczegóły związane z zamknięciem Clover Studio

Jiker, 16 października 2006, 13:06

Capcom przedstawił kolejne szczegóły związane z zamknięciem świetnego Clover Studio – firmy, która wyprodukowała takie dzieła, jak Viewtiful Joe, Okami oraz God Hand. Dotyczą one najważniejszych pracowników tego znakomitego zespołu developerskiego.

Koniec Clover Studio, autorów m.in. Okami

Jiker, 13 października 2006, 07:40

Koncern Capcom ogłosił, iż wraz z końcem trwającego obecnie roku fiskalnego, tj. z dniem 31 marca, zamknięte zostanie Clover Studio – jeden z najbardziej oryginalnych i ambitnych zespołów developerskich. Decyzję tę podjął zarząd japońskiej firmy.

Capcom na Tokyo Game Show 2005

ComCo, 30 sierpnia 2005, 07:40

Tegoroczne targi Tokyo Game Show odbędą się w dniach 16-18 września i, jak już pisaliśmy, powinny być największymi w historii tejże imprezy. W Japonii nie zabraknie prezentacji nadchodzących hitów (m.in. Metal Gear Solid 4 czy Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII), zaś do listy potencjalnych superprzebojów nie sposób nie dołączyć pozycji firmy Capcom.