Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Monument Valley

Monument Valley - chwalone gry logiczne trafią na Steam

Adrian Werner, 1 czerwca 2022, 09:10

Wyśmienita seria mobilnych gier logicznych Monument Valley doczeka się wydań pecetowych. Konwersje obu części serii ukażą się w przyszłym miesiącu na Steamie.

Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley

Vergil, 23 sierpnia 2018, 16:01

Nadciąga filmowa adaptacja popularnej na urządzeniach mobilnych gry Monument Valley. Produkcja będzie dziełem wytwórni Paramount Pictures, a jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, znany między innymi z krótkometrażowej animacji Feast oraz filmu Wielka Szóstka.

Monument Valley zarobiło ponad 14 milionów dolarów - mimo że 80% pobranych kopii gry było darmowych

Jakub Mirowski, 21 maja 2016, 12:58

Studio ustwo poinformowało, że w dwa lata po premierze mobilna gra Monument Valley może pochwalić się zarobkiem 14,4 miliona dolarów - i to pomimo tego, że około 80% z pobranych 26 milionów kopii było darmowych.

Monument Valley – występ w House of Cards przynosi grze drugą młodość

Jiker, 6 marca 2015, 14:49

Monument Valley od studia ustwo ewidentnie złapało drugi oddech. Przyczyniły się do tego liczne nagrody branżowe, m.in. na gali Game Developers Choice Awards i International Mobile Gaming Awards, oraz zaskakująca rola w serialu House of Cards.

Shadow of Mordor z tytułem Gry Roku na Game Developers Choice Awards

Luc, 5 marca 2015, 10:40

Podczas trwającego Game Developers Conference przyznano nagrody dla najlepszych gier minionych dwunastu miesięcy. Tym razem konkurencja była wyjątkowo zacięta, ale w centrum uwagi znalazły się dwie produkcje – Shadow of Mordor oraz Monument Valley.

Sprzedano niemal 2,5 miliona egzemplarzy Monument Valley

Entelarmer, 16 stycznia 2015, 10:20

Firma ustwo opublikowała garść statystyk dotyczących Monument Valley – mobilnej gry logicznej, która odniosła niemały sukces. Oprócz informacji dotyczących sprzedaży i zysków dowiadujemy się np. w co pogrywali twórcy w trakcie prac nad grą.

Monument Valley ofiarą ogromej skali piractwa na Androidzie

Góral, 6 stycznia 2015, 16:12

Studio ustwo ujawniło, że tylko 5% instalacji gry Monument Valley na Androidzie było płatnych. Niewielka część z pozostałych 95% pochodzi z legalnych źródeł (kopie recenzenckie, instalowanie produkcji przez kupujących na różnych urządzeniach itd.), a cała reszta to nielegalne kopie.

Mobilna perełka tygodnia – Monument Valley

Góral, 28 listopada 2014, 11:49

Z okazji wypuszczenia dodatku The Forgotten Shores do świetnej gry logicznej Monument Valley, postanowiliśmy przypomnieć Wam o tej produkcji w dzisiejszej odsłonie mobilnej perełki.

Monument Valley – błyskawiczny zwrot kosztów produkcji i ponad milion sprzedanych kopii

Jiker, 18 sierpnia 2014, 11:39

Monument Valley odnosi nie tylko sukcesy artystyczne, ale i finansowe. Gra nie tylko sprzedała się już w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy, ale też koszt jej wyprodukowania zwrócił się w ledwie tydzień od momentu premiery na platformie App Store.

Promocje mobilne na weekend 2–3 sierpnia (m.in. Final Fantasy V, Monument Valley, LIMBO)

Jiker, 2 sierpnia 2014, 13:05

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Monument Valley, Rayman Fiesta Run, Final Fantasy V, LIMBO i Magicka: Wizards of the Square Tablet.

Promocje mobilne na weekend 12–13 lipca (Monument Valley, Assassin's Creed Pirates)

Jiker, 12 lipca 2014, 09:22

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. Monument Valley, Prince of Persia: The Shadow and The Flame, Halo: Spartan Assault, Threes! czy The Room Two.

Monument Valley, Trials: Frontier i inne – przegląd najlepszych gier maja na Androida

Adrian Werner, 9 czerwca 2014, 12:45

W przeglądzie najlepszych majowych produkcji na Androida omawiamy m.in. gry logiczne Monument Valley i Icebreaker: A Viking Voyage, strategię tower defence OTTTD, zabawnego RPG-a Tiny Dice Dungeon oraz grę wyścigową Trials: Frontier.

FTL, Hitman GO, Monument Valley i inne - przegląd najlepszych gier kwietnia na iOS

Adrian Werner, 6 maja 2014, 12:58

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. A w kwietniu zadebiutowało wiele mocnych tytułów: omawiamy m.in. strategię FTL: Faster Than Light, gry logiczne Monument Valley i Hitman GO, karciankę Hearthstone: Heroes of Warcraft czy wymagającego RPG-a Wayward Souls.