Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alone in the Dark: Koszmar powraca

Black Death nowym survival horrorem twórców Cold Fear oraz I Am Alive

Hed, 24 czerwca 2011, 10:57

Studio Darkworks pracuje nad survival horrorem o nazwie Black Death, w którym zmierzymy się z ludźmi przeobrażonymi w mutanty po zetknięciu z tajemniczą czarną chmurą. Producent znany z gier Alone in the Dark: The New Nightmare i Cold Fear szykuje strzelankę pierwszoosobową ze zróżnicowanymi typami broni oraz pewnymi wyborami moralnymi.

Wieści ze świata (Portal 2, SOCOM 4, Alone in the Dark) 26/05/11

Jiker, 26 maja 2011, 14:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu konsolowego Age of Conan, darmowej muzyce z Portal 2, przejęciu Direct2Drive przez GameFly, a także potencjalnym wznowieniu Alone in the Dark: The New Nightmare. Zapraszamy do lektury.

Historia Alone in the Dark. Część trzecia - Central Park

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 18:58

Nowojorczycy z pewnością nieraz zastanawiali się w jaki sposób, w wielomilionowym, wybetonowanym mieście, uchowała się grubo ponad trzystuhektarowa enklawa zieleni. I to na dodatek położona w samym sercu Manhattanu, chyba najbardziej znanej dzielnicy miasta. Alone in the Dark spróbuje odpowiedzieć na to pytanie wersją z dreszczykiem, my jednak przez chwilę przyjrzyjmy się faktom.

Historia Alone in the Dark. Część druga - Wyspa doktora Mortona

Przemysław Zamęcki, 19 czerwca 2008, 15:03

Sześć lat to szmat czasu. W branży gier to wręcz przepaść. Ale właśnie tyle czasu musiało minąć pomiędzy trzecią a czwartą częścią przygód Edwarda Carnby’ego. Seria, która stała się prekursorem trójwymiarowych przygodówek z dreszczykiem i survival horrorów miała teraz tabun konkurentów i naśladowców.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Poradnik: „Alone in the Dark: Koszmar powraca”

Redakcja GRYOnline.pl, 20 grudnia 2007, 19:41

"Czwarta odsłona Alone In The Dark o podtytule Koszmar Powraca (w oryginale The New Nighmare), wciąż pozostaje jednym z najlepszych survival horrorów, jaki powstał na komputery domowe."

We wrześniu reżyserska wersja filmu Alone in the Dark

Metatron, 7 sierpnia 2007, 15:47

Wyreżyserowany przez „ulubionego” filmowego twórcę graczy Uwe Bolla film Alone in the Dark ukazał się w styczniu 2005 roku. Z miejsca został uznany za jedną z najgorszych ekranizacji gier w historii. Nie zraziło to jednak reżysera ani wytwórni Lonshgate Home Entertainment, która postanowiła wypuścić jego reedycję w wersji reżyserskiej.

Alone in the Dark w reżyserii Uwe Bolla na pewno będzie mieć kontynuację

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:44

Na reżyserskim koncie Uwe Bolla znajdują się trzy zrealizowane kinowe adaptacje gier, czyli House of the Dead, BloodRayne i Alone in the Dark. Ta ostatnia wyszła zresztą niemieckiemu twórcy dość kiepsko. W związku z nadchodzącą premierą nowej gry z cyklu Alone in the Dark, szykowanej przez autorów Test Drive Unlimited, ma jednak zostać przygotowany sequel wspomnianego filmu sprzed dwóch lat.

Czy Uwe Boll pokusi się o kontynuację filmów BloodRayne i Alone in the Dark?

Krystian Smoszna, 4 października 2006, 10:50

Interesujące wieści dotyczące dalszych poczynań Uwe Bolla zaprezentował nam w poniedziałek polski serwis Stopklatka. Redaktorzy magazynu utrzymują, że niemiecki reżyser szykuje się do nakręcenia kontynuacji filmów BloodRayne oraz Alone in the Dark.

Edycja PC Alone in the Dark: Near Death Investigation potwierdzona

Krooliq, 13 kwietnia 2006, 10:52

W połowie lutego bieżącego roku informowaliśmy Was, że w sprawozdaniu finansowym korporacji Atari można było wyczytać informację o planowanej edycji PC piątej odsłony cyklu Alone in the Dark, noszącej podtytuł Near Death Investigation. Choć powyższa informacja pochodziła z pewnego źródła, nie była oficjalnie potwierdzona. Dziś nastał koniec domysłów i spekulacji.

Alone in the Dark w wersji dla konsoli Xbox 360 na początku roku szkolnego 2006/2007?

eLKaeR, 11 kwietnia 2006, 10:10

Na temat nowej gry z cyklu Alone in the Dark słyszeliśmy już jesienią Anno Domini 2005. Produkt, znany także pod nazwą Alone in the Dark: Near Death Investigation, powstawał początkowo z myślą o konsoli Xbox 360, ale developerzy zapowiedzieli w lutym bieżącego roku, iż przygotowywana jest również wersja pecetowa. Teraz przyszedł czas na kolejne doniesienia w niniejszej sprawie.

Alone in the Dark: Near Death Investigation również na PC!

Krystian Smoszna, 11 lutego 2006, 13:43

Sprawozdania finansowe firm zajmujących się wydawaniem gier komputerowych, niemal zawsze przynoszą interesujące informacje dotyczące konkretnych programów. Nie inaczej było w przypadku Atari, która wczoraj zdradziła swoje plany względem piątej odsłony cyklu Alone in the Dark.

Alone in the Dark w wersji na konsolę Xbox 360

Krooliq, 5 października 2005, 13:43

Koncern Atari poinformował właśnie, że zamierza wydać grę Alone in the Dark w wersji na konsolę najnowszej generacji – Xbox 360.

PlayStation 3 dostanie m.in. następną część Brothers in Arms i Alone in the Dark

eLKaeR, 18 września 2005, 17:17

Targi Tokyo Game Show 2005 dobiegły już końca. Impreza owa dostarczyła nam dużo ciekawych zapowiedzi nowych gier, z których całkiem sporo będzie przeznaczonych dla konsol następnej generacji. Przykładowo PlayStation 3 ma otrzymać, oprócz znakomicie prezentującej się czwartej części znanej sagi Metal Gear Solid, szereg innych tytułów, stanowiących kolejne odsłony popularnych serii.

Alone in the Dark 5 w produkcji?

Krystian Smoszna, 15 kwietnia 2005, 09:35

O piątej odsłonie legendarnej serii Alone in the Dark pisaliśmy ostatnio w styczniu, przy okazji przeprowadzonego przez serwis IGN wywiadu z Uwe Bollem. Choć „oficjalnie” gra nie znajduje się w fazie produkcji, niemiecki reżyser utrzymywał, iż wszystkie koncepcje dotyczące programu są już gotowe. Dzisiaj możemy zaprezentować Wam kolejny dowód świadczący o tym, że autorzy planują piątego AitD.

Alone in the Dark w obliczu klęski

Krystian Smoszna, 14 lutego 2005, 14:43

Czy w obliczu wielkiej porażki, jaką poniósł film Alone in the Dark w amerykańskich kinach, jego twórca Uwe Boll przyzna się do błędu? Wielu fanów gier komputerowych z pewnością chciałoby usłyszeć od niemieckiego reżysera słowo „Przepraszam”. Niestety na to się nie zanosi, mimo że wspomniane wyżej dzieło należy już rozpatrywać w kategorii totalnej klęski.

Klapa finansowa filmu Alone in the Dark i plotki o produkcji piątej części gry

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2005, 10:06

O prawdziwej porażce może mówić niemiecki reżyser Uwe Boll. Mimo potężnej kampanii reklamowej, zarówno w prasie jak i telewizji, jego najnowszy film pod tytułem Alone in the Dark: Evil Awakens nie spotkał się z zainteresowaniem fanów. Wyświetlany w 2124 amerykańskich kinach obraz, przyniósł w ubiegły weekend zaledwie 2.5 miliona dolarów zysku, co dało mu dopiero 14 miejsce w rankingu Box Office.

Pierwsze, destrukcyjne opinie na temat filmu Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2005, 12:39

W dniu dzisiejszym na ekrany amerykańskich kin wszedł film Alone in the Dark: Evil Awakens. Jak nietrudno się domyślić, fabuła tego obrazu nawiązuje do popularnej serii gier akcji, która największe tryumfy święciła na początku lat dziewięćdziesiątych. Z racji tego, że tego typu produkcje są w kręgu zainteresowań graczy, postanowiliśmy poszukać pierwszych opinii i zaprezentować je na łamach serwisu

Telewizyjne reklamówki filmu Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 25 stycznia 2005, 09:28

Już w najbliższy piątek, 28 stycznia, do amerykańskich kin trafi pierwsza, filmowa adaptacja znanej serii gier komputerowych o nazwie „Alone in the Dark”. Obrazowi towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa, m.in. telewizyjna, oparta o dwa krótkie „spoty”, które można również oglądnąć w sieci.

Alone in the Dark - nowa strona o filmie oraz gra

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2005, 09:11

Gates of Hell – pod taką nazwą została opublikowana najnowsza wersja gry wykorzystująca tytuł Alone in the Dark, której istnienie zawdzięczamy zbliżającej się wielkimi krokami premiery filmu. Fanów serii od razu uspokajamy, że omawiany produkt nie ma nic wspólnego z kultowymi poprzednikami, jest po prostu prostą grą we flashu, mającą urozmaicić pobyt użytkownika na odświeżonej oficjalnej stronie.

"Metalowy" Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 27 grudnia 2004, 11:22

Uwe Boll od dłuższego czasu zabiegał, aby oficjalna ścieżka dźwiękowa do filmu Alone in the Dark składała się tylko i wyłącznie z utworów niezwykle bezkompromisowych gatunków muzyki, jakimi są thrash i death metal. Zamierzenie to udało zrealizować się po części – na płyty trafiły bowiem również utwory lżejsze – mimo to, zaliczające się do „mocnego uderzenia”.

„Alone in the Dark” – trailer najnowszej produkcji Uwe Bolla

Cisek, 23 grudnia 2004, 08:28

Filmowa część serwisu IGN zaprezentowała dziś trailer nadchodzącej adaptacji filmowej słynnej, będącej klasykiem i pionierem gatunku „survival horror” serii gier „Alone in the Dark”.

Alone in the Dark trafi do kin już w styczniu 2005

Klecha, 10 listopada 2004, 07:20

Filmowa adaptacja kultowej już serii gier komputerowych ma swojego dystrybutora. Niestety pierwsze recenzje tego "dzieła" potwierdzają nasze najgorsze przeczucia.

Zatrzymać Uwe Bolla!

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2004, 09:37

Choć stwierdzenie zawarte w tytule może komuś wydawać się mocno przesadzone, od takich słów właśnie rozpoczyna się większość dyskusji na temat Uwe Bolla i tworzonych przez niego filmów, opartych o znane tytuły ze świata gier komputerowych. Niemiecki reżyser wyraźnie zalazł za skórę entuzjastom elektronicznej rozrywki obrazem House of the Dead, który okazał się kompletną klapą. Już wkrótce na ekrany wybranych kin w Stanach Zjednoczonych trafi inny wielki tytuł: Alone in the Dark i zdaniem wielu pesymistów, podzieli los wymienionego wyżej filmu. Ale to nie wszystko, co ma do zaproponowania Uwe Boll w najbliższych latach. Postanowiliśmy zebrać do kupy informacje o jego aktualnych i przyszłych projektach.

Opublikowano nowy teaser promujący film Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2004, 10:37

W sieci pojawił się nowy teaser promujący filmową adaptację słynnej serii gier o nazwie Alone in the Dark. Obraz zawiera scenę morderstwa muzealnego strażnika przez potwora z piekła rodem i daje mały pogląd co do kierunku, w którym zmierza cały film, reżyserowany przez Uwe Bolla.

Reżyser filmów The House of the Dead, Alone in the Dark i BloodRayne zekranizuje kolejną grę

eLKaeR, 4 lutego 2004, 13:44

Duet ponętnych niewiast o imionach Hana Tsu-Vachel i Rain Quin mieliśmy dotychczas okazję podziwiać wyłącznie w parze trójwymiarowych gier przygodowych z serii Fear Effect, opublikowanych przez korporację Eidos Interactive (2000 i 2001 rok) i zadedykowanych pierwszej generacji stacjonarnej konsoli Sony PlayStation. Według najświeższych doniesień perypetie obu rzeczonych kobiet zobaczymy w przyszłości również na przysłowiowym wielkim ekranie.

Samotny w Mroku – po raz piąty...?

Void, 2 lipca 2003, 08:16

Christian Slater... Znacie? Pewnie, że tak. Znakomity aktor młodego pokolenia, podziwiany na całym świecie za role w takich filmach jak „Imię Róży”, „Więcej czadu” czy też „Wywiadzie z wampirem”. Teraz pojawia się okazja, by kolejna jego rola filmowa przyciągnęła również uwagę graczy komputerowych...

Gry i srebrny ekran – doniesień ciąg dalszy

ComCo, 7 czerwca 2003, 12:32

Firma Artisan Entertainment z radością zakomunikowała, iż zapewniła sobie wyłączne prawa do dystrybucji na terenie Stanów Zjednoczonych filmów opartych na grach: Alone in the Dark oraz House of the Dead. Reżyserem rzeczonych produkcji został Uwe Boll („Homeroom: Heart of America”, „Sanctimony”).

Alone in The Dark na dużym ekranie

Solnica, 18 grudnia 2002, 08:05

Ciesząca się swego czasu bardzo dużą popularnością seria gier–horrorów - Alone in the Dark doczeka się swojej kinowej wersji. Stworzenia filmu podjęło się studio Dritte/Vierte Boll Kino, które podpisało właśnie stosową umowę z Infogrames.

Promocyjna przedsprzedaż w Timsofcie

Łosiu, 26 czerwca 2001, 16:51

Informuję, iż w ramach promocyjnej przedsprzedaży do 5 lipca włącznie stali klienci sklepu Timsoft mogą zamówić z naszej strony lub bezpośrednio ze sklepu dwie gry Desperados: Wanted Dead or Alive oraz Alone in the Dark 4: The New Nightmare w obniżonych cenach.

Nowe gry w ofercie Play It!

Fajek, 15 czerwca 2001, 15:51

Polski dystrybutor oprogramowania, firma Play It! poinformowała o nawiązaniu współpracy z takimi wydawcami jak Ubi Soft i Infogrames.

Alone in the Dark 4: The New Nightmare – Demo

Solnica, 14 czerwca 2001, 18:47

Pojawiło się demo czwartej już części mrożących krew w żyłach przygód detektywa Edwarda Carnby – Alone in the Dark: The New Nightmare.

Muzyka The Police w Alone in the Dark: The New Nightmare

Sznur, 3 czerwca 2001, 07:47

W najnowszej produkcji Infogrames z serii Alone In the Dark: The New Nightmare, udział weźmie czterokrotny zdobywca muzycznej nagrody Grammy, Stewart Copeland.

Zacznijcie się bać, nadciąga Alone in the Dark 4

Solnica, 14 maja 2001, 10:12

Część z Was zapewne pamięta jeszcze czasy, a było to już parę ładnych lat temu, gdy na ekranach naszych poczciwych blaszaków pojawiła się pierwsza część Alone in the Dark. Grę tą cechowała bardzo dobra jak na tamte czasy grafika 3D, no i oczywiście mroczny i tajemniczy klimat horroru. Korzystając z odniesionego sukcesu jakiś czas później ukazały się druga i trzecia część serii. Obecnie czekamy na czwartą już odsłonę tego tytułu, co zaoferuje on graczom i czy będzie cieszył się nie mniejszą popularnością niż poprzedniczki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w zamieszczonej dziś na naszych stronach zapowiedzi. Zapraszam do lektury.