Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 lutego 2020, 14:44

Z GeForce Now skorzystało już przeszło milion graczy

Firma Nvidia poinformowała na swoim blogu, że usługa strumieniowania gier GeForce Now cieszy się dużą popularnością. Dowiedzieliśmy się, że do tej pory skorzystało z niej przeszło milion graczy.

Zakończenie beta-testów GeForce Now zwiększyło zainteresowanie usługą. - Z GeForce Now skorzystało już przeszło milion graczy - wiadomość - 2020-02-21
Zakończenie beta-testów GeForce Now zwiększyło zainteresowanie usługą.

Usługa streamingowa GeForce Now wyszła z fazy beta 4 lutego bieżącego roku i firma Nvidia wraz z jej uruchomieniem wprowadziła zmiany w subskrypcji, oferując darmową (pojedyncza sesja z godzinną rozgrywką i standardowy dostęp do serwerów) oraz płatną opcję (priorytetowy dostęp do serwerów i efektów techniki ray tracingu oraz sześciogodzinne sesje). W ramach promocji na drugi plan (Founders) można przetestować usługę przez 90 dni bez żadnych opłat (potem 25 zł miesięcznie). Sensowna oferta przyczyniła się niewątpliwie do wzrostu popularności GeForce Now. Jak ujawniła firma Nvidia, na początku lutego bieżącego roku łączna liczba graczy, która skorzystała z usługi, przekroczyła milion. Mowa o użytkownikach zapisanych zarówno do darmowego dostępu, jak i płatnego pakietu Founders (z okresem próbnym, po którym można zrezygnować).

Z GeForce Now można korzystać na PC, Macu, telewizorze z Nvidia Shield, urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz wkrótce także na Chromebookach. - Z GeForce Now skorzystało już przeszło milion graczy - wiadomość - 2020-02-21
Z GeForce Now można korzystać na PC, Macu, telewizorze z Nvidia Shield, urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz wkrótce także na Chromebookach.

Usługi streamingowe pokroju Google Stadia, które po premierze zostało okrzyknięte przez niektórych wielką wtopą, czy właśnie GeForce Now wciąż budzą wśród użytkowników mieszane odczucia. Choć do grania w nowe, wymagające tytuły nie potrzebujemy mocnego sprzętu (ani nawet komputera, wystarczy odpowiedni smartfon z systemem Android), to usługi te wiążą się z istotnymi problemami i ograniczeniami technicznymi, które budzą obawy m.in. o jakość grafiki, która bywa zmienna „w locie”, i opóźnienia albo o to, czy szybkość łącza podoła i będzie w stanie zapewnić komfortową rozgrywkę. Możliwość darmowego przetestowania GeForce Now, w tym pakietu premium, jest doskonałą okazją do sprawdzenia, czy te obawy mają swoje uzasadnienie. Dla Nvidii, która zdaje sobie sprawę z tego, że gracze nieufnie podchodzą do usług streamingowych, ważne było przedstawienie odpowiedniej oferty subskrypcyjnej. I, sądząc po najnowszym ogłoszeniu, takie podejście przyniosło owoce oraz zwiększyło zainteresowanie platformą.

Firma Nvidia nie zamierza spocząć na laurach i podejmuje współpracę z kolejnymi producentami i wydawcami gier. Obecnie w ramach GeForce Now można zagrać w kilkaset tytułów, a ponad 1500 jest w drodze. „Zieloni” robią, co w ich mocy, by na platformie można było cieszyć się najnowszymi produkcjami już w dniu premiery. Jedną z takich ma być chociażby Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED, w którego zagramy z włączonym ray tracingiem za pośrednictwem GeForce Now od 17 września tego roku, bez potrzeby posiadania mocnej karty graficznej z serii GeForce RTX.