Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 maja 2022, 10:14

autor: Adam Adamczyk

Youtuber kupił komputer za 1 euro. Zobacz, jak działa

Do czego jest zdolny pecet za 1 euro? Postanowił to sprawdzić pewien youtuber, który dokonał takiego zakupu na eBayu.

źródło:Youtube | kepuexe

Aż chciałoby się rozpocząć ten tekst od słów: „producenci drogich komputerów go nienawidzą! Kupił peceta za 1 euro. Zobacz jak!”. Nie wiem, jak z tą nienawiścią, ale część o zakupie komputera za 1 euro jest zupełnie prawdziwa. Youtuber kepuexe znalazł taki właśnie sprzęt na eBayu i postanowił go uruchomić. Jakie były efekty?

Komputer za 1 euro

Komputer o pełnej nazwie „Mark PC 586 with CD Rom Floppy Hard Drive VGA Card Antique Classic” nie mógł mieć potężnych podzespołów, skoro można go było kupić za równowartość butelki coli. Na pokładzie znajduje się płyta główna Gigabyte GA-586TX3 Rev 1.08, procesor Intel Pentium-MMX 166 MHz, karta graficzna lsa Winner 1000 z układem graficznym S3 oraz 32 MB pamięci RAM. Jest to tak zwana pamięć EDO-RAM, prekursor nowoczesnej pamięci DDR. Całość pracuje na systemie operacyjnym Windows 98.

Komputer w akcji

Wydając 1 euro, należało liczyć się z tym, że sprzęt w ogóle się nie uruchomi, ale nie tym razem. Komputer zadziałał i udało się na nim zagrać w kilka starych gier. Oczywiście to wszystko na monitorze o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Zapnijcie pasy i szykujcie się na nostalgiczną podróż.

Swoją drogą, kiedyś pisałem o innym, znacznie starszym komputerze, który także znalazł się na eBay w cenie przykuwającej uwagę. Jeśli Was to interesuje, to poznajcie historię Commodore 65.

Youtuber kupił komputer za 1 euro. Zobacz, jak działa - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.