Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 sierpnia 2020, 09:36

autor: Adrian Werner

Xbox Series S potwierdzony

Fanowi udało się zakupić pad do konsoli Xbox Series X. Dzięki dołączonej do niego instrukcji wiemy, że tańsza i słabsza wersja tej platformy nazwana zostanie Xbox Series S.

Od dłuższego czasu krążyły plotki, że oprócz Xboksa Series X firma Microsoft szykuje słabszą i tańszą wersję konsoli. Teraz te spekulacje zostały potwierdzone przez użytkownika Twittera o ksywce Zak S, któremu udało się kupić pada do next-gena tej korporacji.

Do kontrolera dołączono instrukcję, w której można przeczytać, że pad jest kompatybilny zarówno z Xboksem Series X, jak i Xboksem Series S. Druga z wymienionych konsol to najpewniej słabsza wersja next-gena Microsoftu, która do tej pory funkcjonowała pod nazwą kodową Lockheart.

Należy dodać, że plotki, wedle których słabszy model nazwany zostanie Xbox Series S, krążyły już od pewnego czasu. Instrukcja pada stanowi więc potwierdzenie wcześniejszych spekulacji.

Xbox Series S potwierdzony - ilustracja #1
Pad do XONE po lewej, a po prawej kontroler do konsol Xbox Series X i Xbox Series S. Źródło: Zak S.

Zak S udostępnił także zdjęcie porównujące urządzenie z modelem do Xboksa One. Różnice są niewielkie i raczej żaden gracz nie będzie miał problemów z przestawieniem się na nową generację.

Przypomnijmy, że według plotek Xbox Series S kosztować będzie ok. 250-300 dolarów. W porównaniu z XSX ma mieć mniej pamięci RAM (10 zamiast 16 GB, z czego do dyspozycji gier będzie odpowiednio 7,5 i 13,5 GB) oraz słabszą kartę graficzną. Natomiast procesor będzie taki sam w obu modelach.

Xbox Series S projektowane jest z myślą o zabawie w rozdzielczości 1080p i może być ciekawą alternatywą dla osób, które nie mają telewizorów 4K. Według doniesień, devkity udostępnione twórcom gier mają oferować opcję włączenia trybu Lockheart, który obniża osiągi do poziomu, jaki zaoferuje Xbox Series S, ułatwiając tym samym pracę deweloperom.

Na oficjalne potwierdzenie wszystkich tych informacji nie powinniśmy czekać długo. Słabsza wersja konsoli ma bowiem zostać ujawniona jeszcze w tym miesiącu.

  1. Centrum Xbox Series X
  2. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
Xbox Series S potwierdzony - ilustracja #2
Źródło: Zak S.
Xbox Series S potwierdzony - ilustracja #3
Źródło: Zak S.
Xbox Series S potwierdzony - ilustracja #4
Źródło: Zak S.
Xbox Series S potwierdzony - ilustracja #5
Źródło: Zak S.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach