Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 czerwca 2019, 23:55

Xbox Scarlett ujawniony - 120 FPS, ray tracing, SSD i 8K to filary nowej konsoli

Konferencja Microsoftu na E3 2019 przyniosła oczekiwaną zapowiedź nowej konsoli - Xbox Scarlett zaoferuje rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę, obsługę ray tracingu i kilka innych nowości.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Nowy Xbox zadebiutuje w 2020 roku. Czekacie? - Xbox Scarlett ujawniony - 120 FPS, ray tracing, SSD i 8K to filary nowej konsoli - wiadomość - 2019-06-10
Nowy Xbox zadebiutuje w 2020 roku. Czekacie?

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas tegorocznej konferencji Microsoftu na targach E3 nareszcie otrzymaliśmy oficjalne informacje na temat następcy Xboksa One oraz One X. Będzie nim Project Scarlett - konsola, która zadebiutuje na rynku zimą 2020 roku. Najprawdopodobniej przed premierą nazwa urządzenia ulegnie zmianie. A jak prezentuje się świeżo zapowiedziana propozycja od Microsoftu?

Konsola ma zapewnić rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę (chociaż nie wiemy, czy będzie się to tyczyć także najnowszych tytułów AAA), obsługę technologii ray tracingu oraz, podobnie jak w przypadku zapowiedzi nowego PlayStation, dysk SSD (w tym wypadku działający jako wirtualny RAM). To nie jedyne podobieństwo do informacji z obozu Sony - podczas prezentacji Xboksa również poruszono temat zdecydowanie szybszego ładowania się gier. Konsola ma także umożliwić rozgrywkę w rozdzielczości 8K. Twórcy chwalą się, że ich najnowszy produkt ma być czterokrotnie szybszy od swojego poprzednika.

Jak nietrudno się domyślić, kontrowersje budzi rozgrywka w 8K. Czy podzespoły od AMD będą w stanie „udźwignąć” taką rozdzielczość w czymś więcej, niż tylko prostych grach lub ewentualnie interfejsie? Prawdopodobnie nie. Powinniśmy raczej oczekiwać najnowszych tytułów w 4K i 60 klatkach na sekundę. Podobnie jak poprzedni Xbox, nowa konsola również zapewni wsteczną kompatybilność, co powinno ucieszyć graczy lubiących pograć w starsze tytuły na nowym sprzęcie. Twórcy powiedzieli, że wspierane będą 4 generacje konsol - otrzymamy możliwość pogrania w tytuły z Xboksa 360, a nawet oryginalnego Xboksa.

Wraz z zapowiedzią nowej konsoli, dowiedzieliśmy się więcej na temat Project xCloud - usługi strumieniowania stworzonej przez Microsoft. Opcja pozwoli na streaming gier z własnej konsoli i zadebiutuje już w październiku bieżącego roku.

W związku z powyższym potwierdziły się prawie wszystkie informacje, o których pisaliśmy dla Was jakiś czas temu w obszernym materiale poświęconym zapowiedzi konsoli przyszłej generacji od Microsoftu. Warto jednak dodać, że tytułem startowym nowego Xboksa będzie Halo Infinity - kolejna część kultowego cyklu.

Przy okazji pokazu nowej konsoli mogliśmy zobaczyć także, jak prezentuje się najnowszy kontroler do Xboksa. Pad otrzyma nazwę Xbox Elite Wireless Controller Series 2 i umożliwi graczom spore możliwości customizacji. Sprzęt będzie dostępny w sklepach od 4 listopada bieżącego roku. Aktualna cena wynosi 179,99 dolarów, co daje około 680 złotych... Sami musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto?

  1. Oficjalna strona internetowa Xboksa
  2. Konferencja Microsoftu na E3 2019
  3. Najważniejsze na E3 2019