Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 marca 2019, 09:34

autor: Aquma

Xbox One bez czytnika ma pojawić się w maju

Według doniesień portalu Windows Central, nowa wersja konsoli Microsoftu, nazwana Xbox One S All-Digital Edition, zadebiutuje w maju tego roku. Sprzęt ma być pozbawiony czytnika Blu-ray – i dzięki temu zdecydowanie tańszy.

Microsoft stworzy Xbox One S All-Digital Edition? - Xbox One bez czytnika pojawi się w maju - wiadomość - 2019-03-06
Microsoft stworzy Xbox One S All-Digital Edition?

W SKRÓCIE:

  1. Xbox One All-Digital Edition ma pojawić się w maju;
  2. konsola będzie pozbawiona czytnika Blu-ray;
  3. Microsoft planuje także model kolekcjonerski dedykowany fanom Fortnite.

Portal Windows Central donosi, że nowa, pozbawiona czytnika Blu-ray wersja konsoli Xbox One – dotychczas znana jako Xbox Maverick – pojawi się na półkach sklepowych w maju tego roku. Sprzęt ma nosić oficjalną nazwę Xbox One S All-Digital Edition i prawdopodobnie zadebiutuje równocześnie na wszystkich rynkach „ważnych dla Microsoftu”. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od połowy kwietnia.

Omawiany model konsoli umożliwi granie w tytuły zakupione cyfrowo, a rezygnacja z fizycznego napędu powinna umożliwić znaczne zbicie ceny. Choć All-Digital Edition zapewne nie przekona do siebie „hardcore’owych” graczy, to dla wielu osób może okazać się całkiem ciekawą propozycją – w połączeniu z abonamentem Xbox Game Pass za relatywnie niewielkie pieniądze zaoferuje dostęp do sporej biblioteki gier.

Redaktorzy Windows Central twierdzą również, że Microsoft pracuje nad kolekcjonerskim modelem dla fanów pewnego hitu studia Epic Games – Xbox One Fortnite Edition. Nie ma pewności, czy będzie to wersja All-Digital, czy też klasyczny Xbox One S.

Wracając jednak do Mavericka – warto odnotować, że w pewnym sensie jest on powrotem do pierwotnej koncepcji Xboksa One. Pierwszy model konsoli co prawda posiadał czytnik Blu-ray, jednak Microsoft próbował ograniczyć możliwość pożyczania i odsprzedawania gier oraz skłonić graczy do postawienia na cyfrową dystrybucję. Pomysł został porzucony po – delikatnie mówiąc – niezbyt ciepłym przyjęciu przez graczy, a straty wizerunkowe były na tyle duże, że poważnie utrudniły platformie giganta z Redmond rywalizację z Sony.

Zapowiedź Xboksa One nie poszła po myśli Microsoftu.
Zapowiedź Xboksa One nie poszła po myśli Microsoftu.

Dziś rynek wygląda jednak inaczej – gry na płytach z każdym kwartałem sprzedają się coraz gorzej i to, co nie mogło się udać w 2013 roku, teraz może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli Xbox One S All-Digital Edition odniesie sukces, jego twórcy udowodnią, że idea firmy była właściwa – po prostu nie do końca przemyślano jej realizację.

Oczywiście, na ten moment wszystkie powyższe informacje należy traktować jak plotki – nowa wersja konsoli Xbox One nie została oficjalnie zapowiedziana.

  1. Microsoft – strona oficjalna