Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 kwietnia 2019, 15:40

autor: Aquma

Xbox Anaconda ma być potężniejszy od PS5

Zdaniem Ainsleya Bowdena – założyciela i redaktora naczelnego portalu Seasoned Gaming – Xbox nowej generacji będzie potężniejszy od PlayStation 5. Informacja ma pochodzić od anonimowych „wewnętrznych źródeł”.

Nowy Xbox będzie wydajniejszy od PS5? - Xbox Anaconda ma być potężniejszy od PS5 - wiadomość - 2019-04-23
Nowy Xbox będzie wydajniejszy od PS5?

Niedawno poznaliśmy pierwsze konkrety na temat specyfikacji kolejnej konsoli PlayStation (na ogól określanej mianem PlayStation 5, ale jej oficjalna nazwa ciągle nie jest znana). Wszystko wskazuje na to, że omawiany sprzęt będzie mógł się pochwalić solidną mocą obliczeniową, jednak zdaniem szefa portalu Seasoned Gaming – Ainsleya Bowdena – nowy Xbox będzie jeszcze potężniejszy. Informacje miały zostać potwierdzone przez kilka „wewnętrznych źródeł”.

Szczegóły na temat specyfikacji PS5 (które otrzymaliśmy do tej pory) były dokładnie tym, na co mieliśmy nadzieję, i wychodziły poza granicę tego, czego wiele osób oczekiwało.

Liczne wewnętrzne źródła potwierdziły, że Xbox „Anaconda" będzie bardziej zaawansowany, tak jak wcześniej plotkowano.

Oznacza to, że przyszły rok będzie niesamowity dla fanów obydwu platform – czytamy.

Plotki, o których wspomina Bowden, to doniesienia ze stycznia tego roku (potwierdzone następnie w lutym przez portal JeuxVideo), wedle których Microsoft ma przygotowywać równolegle dwie wersje swojej nowej konsoli – Lockhart oraz Anaconda. Pierwszy z modeli będzie słabszy i pozbawiony napędu, zaś drugi ma być w zamyśle twórców najpotężniejszą konsolą na rynku (obecnie tytuł ten dzierży inne „dziecko” Microsoftu – Xbox One X).

Oczywiście, to nadal jedynie plotki, dlatego też należy podchodzić do nich ostrożnie. Warto też pamiętać, że specyfikacja to nie wszystko – zdecydowanie większe znaczenie będzie miał katalog gier dostępnych na obydwie platformy. Sony dowiodło w tej generacji, że potrafi konsekwentnie oferować swoim klientom wysokiej jakości produkcje, a Microsoft ewidentnie wyciągnął lekcję z błędów popełnionych przy okazji Xboksa One. Studia zakupione przez firmę z pewnością pracują już nad tytułami startowymi dla urządzeń nowej generacji. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Sony – strona oficjalna
  3. PlayStation 5 i Xbox 2 – dziewięć życzeń na dziewiątą generację konsol