Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 24 czerwca 2019, 16:20

autor: aadamus

Wystartowała zamknięta beta GOG Galaxy 2.0

Dzisiaj wystartowała zamknięta beta GOG Galaxy 2.0. Testy obejmują wszystkie nowe funkcje klienta firmy CD Projekt, a przede wszystkim - tworzenie wspólnej listy gier z wielu platform sprzętowych.

Beta GOG Galaxy 2.0 dostępna dla pierwszych użytkowników. - Wystartowała zamknięta beta GOG Galaxy 2.0 - wiadomość - 2019-06-24
Beta GOG Galaxy 2.0 dostępna dla pierwszych użytkowników.

Dziś wystartowała beta zapowiedzianej w zeszłym miesiącu, nowej odsłony platformy od CD Projekt – GOG Galaxy 2.0. Każdy, kto dostał dostęp do testów, może bez przeszkód zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi na ten moment funkcjami. Zaproszenia do testów rozsyłane są w kolejności zgłoszeń, co oznacza, że nadal macie szansę je otrzymać. Nawet jeśli przegapiliście zapisy, to jeszcze nic straconego – możecie to nadrobić za pomocą oficjalnej strony platformy.

Lista nowości, które otrzyma GOG Galaxy 2.0 jest długa. Do najważniejszych z nich zaliczyć można możliwość stworzenia jednej kolekcji z gier z tytułów posiadanych na innych platformach (wśród nich znajdziemy Microsoft Store, Steam, Uplay, Epic Games Store, Origin, PlayStation Store, GOG i Battle.net) oraz konsolach stacjonarnych. Lista będzie zawierała licznik czasu spędzonego w grze oraz zdobyte osiągnięcia. Pozwala to na porównywanie postępów zabawy swojej oraz znajomych. Oprócz tego pojawiła się możliwość tworzenia własnych widoków biblioteki.

Tak wygląda biblioteka GOG Galaxy 2.0. - Wystartowała zamknięta beta GOG Galaxy 2.0 - wiadomość - 2019-06-24
Tak wygląda biblioteka GOG Galaxy 2.0.

Rozbudowie uległy również funkcje sieciowe. Wszystkie zmiany dokonane w bibliotece są automatycznie zapisywane w chmurze i synchronizowane z pozostałymi urządzeniami powiązanymi z danym kontem. W celu ułatwienia rozgrywki wieloosobowej zaimplementowany został specjalny tryb mulitiplayer oraz system doboru graczy. Wszystkie postępy zabawy są natomiast zapisywane w chmurze, co pozwala na kontynuowanie przygody na innym urządzeniu wspierającym daną grę.

Przy tym wszystkim twórcy zapewniają, że dane, które będzie pobierać GOG Galaxy 2.0, nie będą udostępniane zewnętrznym firmom, a sama platforma nie będzie śledzić swoich użytkowników.

Wspomniane powyżej funkcje znajdują się już na platformie, ale nie są to wszystkie przewidziane nowości. Pełną listę możliwości, jakie ma oferować platforma znajdziecie tutaj. Nieznana natomiast pozostaje data premiery pełnej wersji GOG Galaxy 2.0.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.