Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 lipca 2018, 10:25

autor: Osti

Wyciekły daty premier kart graficznych Nvidia GeForce serii 11

Wszystko wskazuje na to, że Nvidia zdradziła swoim partnerom Add-in-Board daty premier kolejnej generacji kart graficznych GeForce.

Już od jakiegoś czasu spekuluje się, że w trzecim lub czwartym kwartale tego roku w sklepach pojawi się jedenasta seria kart graficznych Nvidia GeForce. Te plotki zdają się w końcu potwierdzać – tyle można wywnioskować z ujawnionych nieoficjalnie informacji.

Prawdopodobnie niedługo dowiemy się oficjalnie, kiedy na rynku pojawią się nowe GeForce’y. - Wyciekły daty premier kart graficznych Nvidia GeForce serii 11 - wiadomość - 2018-07-24
Prawdopodobnie niedługo dowiemy się oficjalnie, kiedy na rynku pojawią się nowe GeForce’y.

Dotarł do nich YouTuber Gamer Meld, który na swoim kanale poinformował widzów, że otrzymał maila od jednego z partnerów Add-in-Board firmy Nvidia. Wspomniana wiadomość wymienia cztery nowe karty graficzne GeForce z serii 11 wraz z ich datami premier. Oto one:

  1. NVIDIA GeForce GTX 1180 (premiera 30 sierpnia)
  2. NVIDIA GeForce GTX 1180+ (premiera 30 września)
  3. NVIDIA GeForce GTX 1170 (premiera 30 września)
  4. NVIDIA GeForce GTX 1160 (premiera 30 października)
Ciężko będzie potwierdzić, czy tajemniczy mail jest prawdziwy  - Wyciekły daty premier kart graficznych Nvidia GeForce serii 11 - wiadomość - 2018-07-24
Ciężko będzie potwierdzić, czy tajemniczy mail jest prawdziwy

Z maila wynika, że partnerzy AiB Nvidii mają nadmiar zapasów kart graficznych z serii 10XX i już przechodzą na produkcje nowych modeli, aby przygotować się na ich premierę. W związku obfitością nieukończonych i niesprzedanych egzemplarzy z dziesiątej generacji, Nvidia postanowiła opóźnić publikację nowych kart. Aby sprzedać „zalegające” w magazynach GeForce’y 10XX, producenci mogą zdecydować się na lekkie obniżenie cen, które powinno być wkrótce widoczne w sklepach.

Nvidia zaplanowała na 21 sierpnia konferencję prasową – to kilka dni przed premierą GTX’a 1180, który być może zostanie wtedy oficjalnie zaprezentowany. Osobny event zorganizowany będzie prawdopodobnie dla graczy. Zdają się zatem potwierdzać pogłoski, że ogłoszenie kolejnej generacji kart graficznych GeForce miałoby nastąpić w sierpniu, kiedy to odbędzie się konferencja Hot Chips 2018 w Kalifornii oraz gamescom 2018 w niemieckiej Kolonii.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia